Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Цукровий діабет у котів
Пухнасту кішку перевіряє ветеринар.

Допомога у відновленні після операції

Читати 5 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Після хірургічного втручання Ваш кіт може бути дещо втомленим від операції та знеболювального. З Вашого боку, якщо Ви захочете допомогти пом’якшити процес відновлення, є кілька способів, як це можна зробити вдома.

Ваш ветеринар може дати Вам особливі поради, які пов’язані з поточним станом Вашого кота, його оглядом та післяопераційним лікуванням, тому уважно дотримуйтеся інструкції.

Зазвичай, після знеболювального коти сонні. Однак, їх потрібно годувати і допомогти їм почувати себе комфортно та не відчувати біль. Повне відновлення може зайняти деякий час, але якщо Ви відчуваєте, що щось йде не так, негайно зверніться до Вашого ветеринара.

Рани і шви

Якщо у Вашого кота є шви, уважно слідкуйте за ними. Деякі з них можуть бути внутрішніми, і Ви повинні повідомити Вашого ветеринара, якщо помітите вникнення почервонінь, набряків, витікання чи кровотечі. За винятком, коли шви природно не зникають приблизно після 10-ти днів, хоча це буде залежати від типу операції та місця, де розташовані шви.

Внутрішні шви знаходяться під шкірою та розчиняються самостійно, але Ваш ветеринар може попросити Вас принести кота на огляд, щоб переконатися, що одужання проходить добре.

Бинтування

Бинти можуть непокоїти Вашого кота. Дуже важливо, щоб бинти залишалися сухими, в інакшому випадку вони можуть зашкодити шкірі. Коту з бинтуванням не можна дозволяти виходити на вулицю, оскільки він може пошкодити пов'язку, подряпавши її, намочивши чи забруднивши її. Огляньте пов’язку на предмет зміни кольору, наявності неприємного запаху, набряку над або під пов’язкою, шкутильгання кота або болі в ранах. Якщо Ви виявили ознаки якогось із цих пунктів, обов’язково зверніться до Вашого ветеринара.

Ветеринарні коміри

Як правило, ветеринарні коміри виготовляються із пластику у формі лійки і відомі як «комір Єлізавети». Однак зараз вже з’явилися м’які коміри, виготовлені із тканини, які є більш зручними для Вашого кота. Підтримуйте комір чистим та видаляйте залишки їжі, які можуть потрапити в процесі харчування.

Коміри допомогають запобігти котам облизувати, кусати чи дряпати рані, а також захищають від жування пов’язки. Важливо завжди одягати комір на кота, особливо вночі, коли кіт залишається наодинці. Ваш улюбленець досить скоро звикне до носіння коміра, однак він може заважати коту їсти та пити, тому намагайтеся знімати його під час прийому їжі.

Якщо Вашому коту комір дуже заважає, то розгляньте інші альтернативні варіанти з Вашим ветеринаром.

Годування

Коти можуть відчувати себе трохи занеопокоєно після наркозу, тому переконайтеся, що Ви обережно поводитеся з ним після операції. Вдома годуйте кота їжею, що легко перетравлюється.

Використовуйте легко засвоювану дієту, рекомендовану Вашим ветеринаром, або давайте четверту частину кількості їжі, яку зазвичай їсть Ваш кіт. Забезпечуйте кота необхідною кількістю води. Миска для їжі та миска для води повинні стояти поруч, щоб коту не потрібно було ходити далеко.

Вправи

Навіть для найактивніших котів відпочинок та відновлення є вкрай необхідними. Переконайтеся, що Ваш кіт залишається в приміщенні, поки шви не загояться, або протягом іншого періоду, визначеного Вашим ветеринаром. Уникайте фізичних навантажень для Вашого улюбленця, оскільки вони можуть призвести до ускладнень. Забезпечте кота спокоєм. Запитайте у Вашого ветеринара, що потрібно зробити, щоб ваш кіт не бігав по сходах та не пригав по меблям у період відновлення. Наприклад, можна обмежити перебування кота однією кімнатою.