Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina ONE logo
Кіт їсть поряд з людиною

Що таке мікробіом кишечника і як він впливає на здоров’я системи травлення вашого кота

Читати 4 хв
Purina ONE logo
Purina ONE®

Коли кішка здорова всередині, це можна помітити зовні! Дуже важливо стежити за здоров’ям вашого хвостатого друга, щоб він був поряд з вами якомога довше, і однією з речей, на якій слід зосередитися, є мікробіом його кишечника. Якщо мікробіом здоровий і отримує всі необхідні поживні речовини, він підтримує травлення вашої кішки та сприяє її загальному самопочуттю.

Тож, якщо ви коли-небудь задавалися питанням: «Чому мій кіт знову погано себе почуває?», перш за все згадуйте, що в його системі травлення живуть мільярди бактерій і мікробів, які потенційно можуть погіршити стан кота або покращити його здоров’я. А це в свою чергу залежить від правильного балансу між бактеріями, але давайте розберемось, що таке мікробіом і як ви можете підтримувати його, щоб у вашого кота було щасливе і здорове життя. Отже, що вам потрібно знати:

Що таке мікробіом кишечника?

Мікробіом кишечника  - це динамічна  екосистема в межах травної системи, яка складається з мікроскопічних бактерій (мікроорганізмів), що живуть в організмі вашого кота, разом із їхніми генами та метаболітами, а також середовищем, у якому вони живуть. Це можуть бути віруси, грибки або найпростіші одноклітинні, які взаємопов’язані та необхідні для здоров’я вашої кішки.

Кішки, як і інші домашні тварини, не народжуються з мікробіомом, але починають його розвивати відразу після народження, тому кожен мікробіом буде таким же унікальним, як і ваша кішка. По мірі того як кішка росте та взаємодіє зі світом, вона також будує та змінює свій мікробіом, на який впливає все з чим кішка контактує: навколишнє середовище, їжа та люди навколо неї.

Чому мій кіт погано себе почуває, коли його мікробіом кишечнику не збалансований?

Ваша кішка чудово тримає баланс, але для рівноваги її кишечника потрібна допомога. Збалансований мікробіом кишечника допомагає підтримувати хороше травлення, сильну імунну систему та захист вашої кішки від потенційних захворювань. Крім того, збалансований мікробіом кишечника може підвищити рівень серотоніну, завдяки чому ваш пухнастий друг почуватиметься чудово.

У здорової кішки корисні та шкідливі бактерії співіснують і врівноважують одна одну. Якщо цей баланс порушується, кількість шкідливих бактерій може збільшитись в системі травлення і призвести до проблем зі здоров’ям котів, таких як інфекції, діарея або запор, неприємний запах з рота або навіть проблеми зі шкірою.
Щоб запобігти цьому, важливо знати, що саме може спричинити дисбаланс мікробіому в кишечнику вашої кішки:

  • Різка зміна раціону
  • Стрес
  • Незбалансоване харчування
  • Антибіотики
  • Проблеми з кишечником

Як уникнути проблем зі здоров’ям котів, підтримуючи імунну систему

Підтримуючи систему травлення та мікробіом кишечника вашого кота, ви також допомагаєте зміцнити його імунітет. Було виявлено, що 70% імунних клітин котів розташовані в їхній системі травлення, тому правильно функціонуючий мікробіом кишечника має важливе значення для міцного здоров’я вашого кошеня. Харчування кішки – це один з головних чинників в питаннях її здоров’я.

Дуже важливо переконатися, що її корм містить усі необхідні поживні речовини для підтримки мікробіому. Як правило, харчування котів повинно бути з високим вмістом білків і низьким вмістом вуглеводів, містити клітковину, пребіотики, пробіотики, цільні зерна, а також високоякісні тваринні білки, які сприяють засвоюваності.

І краще всього використовувати антибіотики лише за необхідності. Незважаючи на те, що антибіотики необхідні для лікування інфекції, вони можуть вбити як шкідливі, так і корисні бактерії в шлунку вашої кішки, що призведе до дисбалансу та може спричинити проблеми зі здоров’ям. Якщо вживати їх абсолютно необхідно, переконайтеся, що ви також надаєте пробіотик, щоб підтримувати мікробіом кишечника.

Дуже важливо для здорової імунної системи підтримувати гігієну ротової порожнини. Виявляється, ще одна з відповідей на питання «чому моя кішка погано себе почуває?» може бути пов'язана з поганою гігієною.

Якщо цим знехтувати, шкідливі бактерії можуть розмножуватися в ротовій порожнині кота, і пізніше можуть бути передані в кишечник і спровокувати проблеми, такі як хронічне запалення, хвороба Крона або виразковий коліт. Щоб ваша кішка залишалася активною їй потрібні фізичні вправи та розумова стимуляція.

Якщо ви будете розважати свого кота, то це покращить його настрій і мінімізує стрес, який потенційно може вплинути на мікробіом кишечника кота. Пропонуйте котам нові іграшки, навчіть їх трюкам або беріть на прогулянку, щоб вони не нудьгували.

Якщо у вас є занепокоєння або якщо у вашої кішки з’явилися тривожні симптоми, найкраще зв’язатися зі своїм ветеринаром і записатися на прийом. Він зможе запропонувати поради та лікування, щоб повернути вашого улюбленця до звичного, здорового стану.

Отже, коли ви знаєте, як працює мікробіом кишечника вашої кішки, вам легше підтримувати здоров’я її системи травлення та забезпечити найкращу якість життя. Все, що вам залишилося зробити, це повною мірою насолоджуватися часом, проведеним з вашою кішкою.