Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina Club Junior logo
Жінка тримає кота

Посібник із готелів і послуг з догляду за котами

Читати 6 хв

Оскільки коти дрімають близько двох третин дня (і навіть більше в старшому віці), можна спокійно залишати їх на коротші періоди часу, за умови, що ви даєте їм багато любові та розваг, коли вони прокинуться!

Однак, якщо ви збираєтеся бути відсутнім довше, ніж на день, вам потрібно переконатися, що за вашим котом належним чином доглядають. Якщо ви не можете знайти охочого друга, спробуйте готель або скористайтеся послугами догляду за котами.

 

Лишити кота вдома

Коти – це істоти, які люблять дім і живуть на певній території, тож найпростіше знайти спосіб, щоб за котом доглядали вдома, коли ви їдете. Вони навряд чи відчують стрес, якщо перебувають у звичному середовищі зі знайомими запахами, видами та звуками.

Якщо вам пощастить, у вас буде приятель або сусід, який любить котів та із задоволенням завітає, щоб погодувати їх, почистити їхній лоток, забезпечити свіжою водою та дати їм трохи уваги й турботи!

Наступна найкраща альтернатива тому, щоб залучити друга чи члена сім’ї доглядати за вашою кішкою, – це знайти професійну няню, яка залишатиметься у вашому домі, поки вас немає, щоб доглядати за вашою кішкою у звичних повсякденних умовах. Окрім спостереження за вашим котом, вони також поливатимуть будь-які кімнатні рослини та підтримуватимуть ваш дім у «житловому» вигляді, щоб відлякувати грабіжників.


Існують альтернативи няням. Ви можете спробувати, наприклад, професійну няню для домашніх тварин або послугу догляду за котами. Послуги різняться залежно від людини чи компанії, але зазвичай ви можете очікувати, що людина, яка доглядає за домашніми тваринами, приходитиме до вашого дому принаймні двічі на день, щоб погодувати вашого кота, пограти з ним і прибрати їхній лоток для туалету.

Для душевного спокою ви можете вирішити тримати свого кота вдома, поки вас немає. Це не тільки означатиме, що кіт завжди буде поруч, коли зателефонує доглядальниця, але ви будете більш розслаблені, знаючи, що він не потрапить у проблеми на вулиці.

Перш ніж узгодити умови з професійною нянькою для котів, обговоріть наступні питання, щоб переконатися, що ця людина добре підходить:

 • Який досвід з догляду за котами?
 • Чи має фахівець страховку?
 • Чи може хтось дати рекомендації? Зв’яжіться з ними, щоб отримати рекомендацію.
 • Вони самозайняті чи працюють в агентстві з догляду за домашніми тваринами? Якщо вони працюють в агентстві, які додаткові послуги надає агентство (наприклад, заміна, якщо ваша няня захворіє)

Не хвилюйтеся, ставлячи забагато запитань, – професійна няня зовсім не заперечуватиме. Насправді, вони, швидше за все, сприймуть це як ознаку хорошого господаря, і будуть більш ніж раді поспілкуватися про свої професійні послуги з іншим любителем котів. Пам’ятайте, що ви доручаєте їм відповідальність не лише за свого дорогоцінного кота, ви також передаєте ключі від свого будинку!

Рекомендації від друзів і вашого ветеринара є хорошою відправною точкою, але розберіться та приймайте рішення самостійно. Якщо з будь-якої причини ви почуваєтеся некомфортно через таку домовленість, дотримуйтеся свого інстинкту та знайдіть іншу службу догляду за котами або готель.

Незалежно від того, яку послугу чи особу ви виберете, дайте вашому коту можливість познайомитися з нянею, перш ніж залишити їх на піклування одне одного.

Після того, як ви знайшли ідеального опікуна для котів, наступне, що вам потрібно зробити, це дати їм чіткий і вичерпний список інструкцій щодо вашої кішки та, якщо необхідно, вашого будинку. Можливо, вам буде корисно зустрітися з ними особисто, щоб обговорити потреби вашого вихованця, а потім залишити їм письмові інструкції.

Окрім вашої контактної інформації, запишіть інструкції щодо годування вашої кішки, будь-які особливі вимоги щодо дієти чи поведінки, їхні улюблені ігри та будь-які ваші обмеження – наприклад, де вони можуть бути вдома, а де – заборонено. Якщо ваша кішка виключно кімнатна, переконайтеся, що вони це знають!

Їм також потрібно буде знати, яку марку наповнювачів для котячого лотка ви використовуєте, яку їжу та ласощі ви даєте, якщо вони закінчаться, поки вас немає.

Звичайно, нещасні випадки та хвороби трапляються, незалежно від того, перебуваєте ви вдома чи ні, тому, окрім самостійному навчанню навичкам, переконайтеся, що ваша доглядальниця має кваліфікацію з надання першої допомоги котам. Також слушно було б залишити їй список інструкцій щодо будь-яких поточних медичних проблем, які можуть виникнути у вашої кішки, і, якщо це доречно, як і коли застосовувати будь-які ліки.


Найголовніше, переконайтеся, що няня має всі ваші контактні дані, а також резервну контактну інформацію на випадок, якщо вона не зможе з вами зв’язатися. Залиште також контактні дані свого ветеринара, а також інформацію про мікрочип вашої кішки (якщо це необхідно), а також всю необхідну ветеринарну та медичну історію.

Хоча це може здатися трохи хворобливим, скажіть няньці про те, що мало б відбутися,, якщо ваша кішка раптово захворіє або помре у вашу відсутність. Незважаючи на те, що ця тема важка для обговорення, така розмова означає, що ви обоє знаєте процеси для кожного найгіршого сценарію, і це допоможе уникнути непотрібного душевного болю пізніше.

Ціни на догляд за котами

Вартість догляду за котами може значно коливатися залежно від досвіду опікуна. Будьте готові платити більше у вихідні дні, і пам'ятайте, що агентства часто нараховують додаткові комісії, тому важливо запитати про всі можливі витрати заздалегідь для порівняння.

 

Послуги готелів

Якщо ви не хочете, щоб хтось заходив у ваш будинок, або бажаєте, щоб ваша кішка мала компанію 24 години на добу, ви можете розглянути варіант готелю для котів.

Якщо ви плануєте використовувати готель, спробуйте привчити свою кішку до них з дитинства, оскільки старшим котам може бути важко змінювати оточення. Важливо провести дослідження, щоб знайти авторитетний, ліцензований готель з досвідченим, дбайливим персоналом і хорошими, чистими, комфортними приміщеннями.

Вибір готелю

Ми завжди рекомендуємо вам заздалегідь відвідати готель, щоб переконатися, що він чистий і що коти там виглядають спокійними та щасливими. Ви дізнаєтесь, чи буде цей готель місцем, де вашій кішці буде комфортно.

Ось кілька речей, на які варто звернути увагу при виборі:

Первинний контакт:

 • Наскільки дружніми вони здаються по телефону? Чи виявляють вони інтерес до вашого кота? Солідний готель як мінімум запитає про їх породу, вік і темперамент.

 • Чи пропонують вони огляд до прибуття вашого кота? Вони завжди повинні пропонувати огляд об’єктів перед бронюванням.

 • Перевірте їхні відгуки і інтернеті.

При відвідуванні:

 • Чи з радістю власник або менеджер покаже вам все навколо?

 • Чи перевіряють вони актуальність усіх вакцинацій?

 • Який запах у закладі? Приміщення має бути провітрюване та чисте, щонайменше двічі на день, і в ньому не має бути неприємних запахів.

 • Яка загальна атмосфера у цьому місці? Чи є виття або нявкання? Має панувати загальне відчуття спокою та розслабленості.

 • Чи достатньо просторі бокси? Спальне місце має бути не менше 0,85 кв.м, а зона для прогулянок — не менше 1,65 кв.м і висотою 1,8 м.

 • Чи є необхідне обладнання та постіль? Мають бути доступні різні типи ліжок, і кожна кішка має мати своє ліжко та миску, а іграшки повинні бути легко доступні.

 • Як коти реагують на присутність персоналу? Вони мають радіти їхній присутності і не боятися. Враховуйте, що кожна кішка є індивідуальною, і деякі можуть бути більш сором'язливими, ніж інші.

 • Як персонал ставиться до котів? Вони мають проявляти інтерес та взаємодіяти з ними.

 • Який розпорядок дня? Котів мають відвідувати щонайменше чотири рази на день.

 • Чи опалюється готель? Температура має бути не нижче 10 градусів і не вище 26 градусів за Цельсієм.

 • Чи є природне або штучне освітлення? Якщо воно штучне, то освітлення має бути включене принаймні 10 годин на день, отже, воно має бути увімкнене під час вашого візиту.

 • Скільки котів утримується в кожному вольєрі? Разом можна тримати лише котів з одного домогосподарства.

 • Як доглядають за літніми котами? Чи можуть вони давати ліки перорально або через ін'єкції? Також на місці має бути кваліфікована особа для надання першої допомоги тваринам.

 • Яка система безпеки? Огляньте навколо і переконайтеся в наявності систем відеоспостереження та надійних замків на дверях і воротах.

 

Перед поселенням вашого котика у готель, вам потрібно буде надати докази її останніх щеплень. У випадку екстрених ситуацій, рекомендується залишити в готелі контакти вашого ветеринара, інформацію про мікрочіп кота та його ветеринарну історію. Якщо кіт приймає ліки, необхідно залишити точні інструкції щодо їх дозування та часу прийому, а також інформацію про дієту та поведінкові особливості.

Чим більше персонал пансіонату знатиме про вподобання та потреби вашої кішки, тим комфортніше вона себе почуватиме, і ви зможете спокійно відпочивати, знаючи, що ваш вихованець у безпеці.