Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Kitten sitting in a cat crate

Ключові аспекти подорожей з котом

Читати 10 хв

Відпочинок з котом може бути надзвичайно цікавим способом налагодити зв’язок із вашим вихованцем. Але важливо переконатися, що ви правильно підготувалися та знаєте як подорожувати з котом!

Зазвичай ви можете взяти свого кота у відпустку, незалежно від того, залишаєтеся ви в Україні чи їдете за кордон. Однак є кілька речей, які вам потрібно буде організувати заздалегідь, особливо якщо ви залишаєте країну.

Цілком можливо поїхати у відпустку зі своїм котом, якщо ви будете готові заздалегідь. Взяти кота у відпустку може означати трохи додаткової підготовки. Якщо все зроблено вчасно, і ви знаєте, що ваш кіт може впоратися з подорожжю, у вас все буде добре.

Це правда, що коти люблять свою територію, тому багато власників вирішують залишити їх довіреному опікуну – вам видніше, що найкраще для вашого вихованця. З іншого боку, сучасні переноски, паспорти для домашніх тварин і щеплення значно полегшили людям подорожі зі своїми котами.

Якщо ви плануєте поїхати у відпустку зі своїм котом, ознайомтеся з нашими порадами щодо підготовки – і починайте збирати речі!

 

Як взяти кота у відпустку

Якщо ви берете кота на відпочинок в Україні, усе дуже просто. Якщо у готелі дозволено проживання з домашніми тваринами, ваш кіт має мікрочип і ви думаєте, що він із задоволенням пристосується до свого тимчасового середовища, ви готові. Кішки можуть вільно подорожувати Європою, якщо вони вакциновані проти сказу, мають мікрочип і мають дійсний «ветеринарний паспорт». Більшість ветеринарів зможуть видавати ветеринарні паспорти домашніх тварин; вони містять актуальну інформацію про лікування вашої кішки, тому ви можете довести, що вона здорова. Якщо ваш ветеринар не видає такі паспорти, він може порекомендувати того, хто це робить.

Ваш авіаперевізник повинен бути заздалегідь попереджений про те, що ви берете з собою кота; вони можуть сказати вам, що ще вам потрібно зробити, щоб пройти огляд з котом в аеропорті.

Незалежно від того, залишаєтеся ви в країні чи їдете за кордон, вам слід ознайомитися з правилами подорожі з котом літаком, поїздом чи автомобілем.

 

Обстеження у ветеринара перед тим, як брати кішку у відпустку

У більшості випадків ваша кішка не потребує спеціальних ліків перед відпусткою; але якщо ви не впевнені, попросіть свого ветеринара, щоб заспокоїтися. У будь-якому випадку варто проконсультуватися з ветеринаром щодо придатності вашої кішки для тривалої подорожі, оскільки всі домашні тварини різні, і ви можете не врахувати деякі речі.

Коли ви розмовляєте зі своїм ветеринаром, описуйте загальний стан здоров’я вашої кішки та будь-яку історію тривоги під час перебування у замкненому просторі. Якщо в минулому ваша кішка була незадоволена подорожами, ви можете подумати двічі, чи взагалі варто брати її з собою у відпустку. Зрештою, ваша кішка не може передати свої почуття, як ви, тому вам доведеться добре попрацювати, щоб дізнатися, що вона відчуває!

Ви також можете подумати про деякі практичні аспекти подорожі з кішкою. Якщо ваша кішка приймає ліки, переконайтеся, що у вас їх достатньо на всю подорож. Якщо ваш ветеринар запропонує кішці заспокійливий засіб на час подорожі, майте на увазі, що ефект може тривати довше, ніж подорож. Якщо це так, вашій кішці знадобиться тепле та безпечне місце для відпочинку, поки вона не відновиться!

Якщо ваш ветеринар призначає вашій кішці ліки для подорожі, можливо, буде корисно запитати про випробування цих ліків заздалегідь, особливо якщо ви плануєте подорожувати на великі відстані. Якщо ви заздалегідь знаєте, як препарат впливає на вашу кішку, у вас буде менше ризику раптових неприємних подій.

 

Планування відпустки з котом

Поки ви плануєте свою відпустку зі своїм котячим другом, ви можете подумати про наступне. Якщо ви зможете розібратися у всьому заздалегідь, ваша відпустка пройде легше, з меншим стресом і набагато веселіше – і для вашої кішки, і для вас!

  • Перш ніж вирушити в дорогу, переконайтеся, що помешкання, де ви будете перебувати, підходить для котів. Повідомте господарям, що ви берете з собою домашнього улюбленця, щоб все було готово до прибуття вашого кота.
  • Якщо ваша кішка ще не знайома з вулицею там, куди ви йдете, її потрібно тримати вдома під час вашого перебування. Переконайтеся, що ваше помешкання є гарним і безпечним.
  • Заздалегідь перевірте відповідні умови для туалету вашої кішки та чи є безпечне місце на відкритому повітрі, де кішка може перебувати – воно має бути максимально зручним.
  • Якщо ви зупиняєтеся в чиємусь будинку або в маленькому готелі, перед подорожжю з котом запитайте про наявність там інших тварин. Чи буде вашій кішці добре з іншими домашніми тваринами?
  • Переконайтеся, що у вашої кішки є все необхідне протягом перших кількох днів подорожі, доки ви не знайдете місцеві джерела постачання, такі як їжа, вода, ласощі, лотки та хороший запас наповнювача для туалету.
  • Якщо можливо, візьміть з дому знайомі речі, щоб допомогти вашій кішці добре освоїтися, наприклад кігтеточку, іграшки та зручну підстилку. Як і більшість людей, коти люблять свій домашній затишок!
  • Візьміть у дорогу миску-непроливайку для води та пляшки з прісною водою. Кіт, що не страждає від спраги, щасливіший, і йому також може знадобитися охолодження під час подорожі.
  • Помістіть лоток відповідного розміру в переноску вашої кішки, забезпечивши окремий доступ до підстилки після використання лотка – це зробить її оточення більш чистим і комфортним.
  • Або заплануйте безпечне переміщення кота в окрему переноску для туалету кожні пару годин, оскільки це гарантує, що він залишатиметься чистим і сухим.
  • Незважаючи на те, як ви вирішуватимете справу зі сміттям з лотка, візьміть із собою багато поліетиленових пакетів і обладнання для прибирання, щоб переконатися, що вашому котові ніколи не бракуватиме цих речей!

 

Приїзд у відпустку зі своїм котом

Робота не припиняється, коли ви прибуваєте в пункт призначення, хоча зараз ви обоє, ймовірно, готові трохи відпочити! Залишилося подумати ще про кілька речей, і тоді ваша відпустка з кішкою розпочнеться.

Залежно від країни, до якої ви збираєтесь, якщо ваша кішка подорожує за кордон, їй може знадобитися короткий період карантину. Навіть якщо ви знаєте, що вона здорова, у багатьох місцях це є вимогою законодавства, тому врахуйте це під час своєї подорожі!

Коли ви прибудете до свого помешкання, вашій кішці сподобається, якщо буде достатньо часу, щоб оселитися. Просто залиште її у переносці в тихому місці, поки ви розпаковуєте багаж, потім закрийте кімнату та дозвольте їй вийти з переноски, щоб досліджувати своє місце. Ходіть зі своєю кішкою, якщо можете, пересуваючись між кімнатами, доки всі вони не будуть досліджені й вашій кішці не стане комфортно.

Переконайтеся, що всі члени сім’ї знають, до яких приміщень дозволено входити вашій кішці, і що двері та вікна в заборонених кімнатах закриті. Ви також повинні стежити за температурою для комфорту вашої кішки – пам’ятайте, на відміну від вас, вони не можуть зняти шубку або одягнути теплий джемпер!

 

Мікрочипування

Мікрочипування вашої кішки є хорошою ідеєю, навіть якщо вона не збирається подорожувати з вами, але це ще важливіше, коли вона їде у відпустку з вами. Вирушаючи у відпустку з кішкою, існує вищий ризик заблукати, ніж у своєму саду – зрештою, будь-який допитливий кіт обов’язково захоче простежити за якимось хвилюючим запахом або пролізти через привабливе вікно!

Якщо ви їдете за кордон відповідно до програми, мікрочипування фактично є обов’язковим. Зверніться до свого ветеринара для отримання додаткової інформації.

 

Якщо ви залишаєте кота вдома

Перш ніж вирішите взяти кота з собою у відпустку, подумайте про те, щоб залишити його вдома. На відміну від собак, ваша кішка, ймовірно, цілком задоволена тим, що залишиться вдома зі своїм звичним лотком, мискою для їжі та затишними місцями для дрімання. З цієї причини, навіть якщо ви сумуватимете за своїм котом, ви можете залишити його з нянею, якщо ви вважаєте, що подорож з котом може бути надто стресовою для вас.

Якщо ваш кіт не має особливих медичних потреб, ви можете попросити сусіда, друга чи члена сім’ї, якому можна довіряти, погодувати їх, почистити лоток для туалету, забезпечити їжею та свіжою водою, а також дати їм трохи ласки та погратися. Крім того, під час вашої відсутності за вашим котом може доглядати професійна няня, або ви можете залишити його в готелі для котів.

Незалежно від того, збирається ваш кіт у пригоду з вами чи безпечно перебуває вдома, не забувайте робити все найкраще для свого вихованця. Навіть якщо вони залишаться, уявіть, як чудово буде повернутися з захоплюючої відпустки – і вас зустріне їхнє гучне муркотіння та нероздільна увага!