Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat preparing to travel by plane

Як подорожувати з котом: машиною, поїздом, літаком

Читати 11 хв

Більшість котів люблять дім, тому подорожі з ними кудись можуть викликати у них стрес. Подорожуючи з котами, важливо знати, як зробити так, щоб ваш пухнастий друг почувався комфортно. Ми зібрали кілька порад про те, як подорожувати з котом, щоб б все пройшло гладко.

 

Перед поїздкою

Найважливішим предметом вашого багажу, окрім самого кота, є його переноска.

Оскільки коти повинні залишатися у своїй переносці протягом всієї дороги, переконайтеся, що у вас є міцна, безпечна, легка для чищення і достатньо простора для вашого кота переноска. Не піддавайтеся спокусі використати картонну коробку, оскільки вона не міцна та розвалиться на шматки, якщо ваша кішка в неї помочиться. Хоча здається гарною ідеєю придбати найбільшу переноску, деякі коти насправді вважають за краще почуватися затишно, і занадто великий простір може викликати у них почуття невпевненості. Звичайно, ви також не хочете, щоб вашому дорогоцінному пасажиру було тісно, тому вибирайте переноску уважно.

Якщо вашого кота помістити в нову переноску в останню хвилину, він може відреагувати сильно занепокоєно – кожен кіт індивідуальний, але багатьом не сподобається, коли їх помістять у переноску, коли вони найменше цього хочуть! Щоб допомогти вашому коту звикнути до переноски, познайомте його з нею заздалегідь. Чим раніше їм доведеться ознайомитися з переноскою, тим щасливішими вони будуть залишатися всередині, коли почнуть свою подорож. Хороший спосіб акліматизувати свого кота до переноски – залишити її відкритою на підлозі за кілька днів або навіть тижнів до подорожі. М’яка підстилка, смачні ласощі з котячої м’яти та знайомі запахи зроблять її привабливою і приємною, що спонукатиме вашого кота відчувати себе як удома та сприймати її як безпечне місце. Деякі пластикові переноски можна розібрати, запрошуючи допитливих котів застрибувати всередину та досліджувати їх.

Придбайте котячий феромон у ветеринара чи зоомагазину та розпиліть його на внутрішню частину переноски, перш ніж помістити кота всередину, оскільки це допоможе йому заспокоїтися. Зробіть його переноску максимально привітною, додавши знайому ковдру чи улюблену іграшку.

Організувавши перевезення кота, ви вже зробили перший крок до безпечної подорожі зі своїм котом.

 

Якщо ви плануєте вивезти кота закордон

Перше, що вам потрібно зробити, це відвідати веб-сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб дізнатися про актуальні вимоги про переміщення тварин до країни, до якої ви плануєте поїхати.

Обов’язково відвідайте свого ветеринара завчасно, оскільки для вашого пухнастого друга можуть бути вимоги для виїзду за межі України. На сьогоднішній день для вивозу тварини за межі України необхідно мати ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1, виданий не пізніше ніж за 5 днів до дати від’їзду. Такий документ є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Для отримання ветеринарного свідоцтва необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання. Ветеринарний сертифікат видається тільки за умов, якщо тварина:

  • клінічно здорова;
  • має міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка;
  • має мікрочип;
  • вакцинована проти сказу не раніше як за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва;
  • має результати лабораторного дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу (FAVN тест, дата відбору матеріалу для досліджень - не пізніше як за 90 діб до отримання ветеринарного свідоцтва).


Подорож з котом на автомобілі

Знати, як подорожувати з котами в машині, — це найкорисніше для початку. Якщо ви впевнені в собі та все контролюєте, а також розумієте, як зберегти спокій свого кота, подорож може пройти відносно без стресу для вас обох.

Подорож з котом поїздом

Перед поїздкою з котом поїздом, ознайомтеся з правилами перевезення тварин пасажирськими поїздами Укрзалізниця.
В залежності від типу поїзда та класу вагону, можуть бути відмінності у вимогах та вартості перевезення кота. Радимо проконсультуватися з представником перевізника, перш ніж купувати квитки.

Подорож з котом літаком

Навряд чи ви будете багато подорожувати літаком разом. Коли вам все ж таки доведеться подорожувати літаком зі своїм котом, чи у відпустку, чи через переїзд, необхідно ретельно все спланувати, щоб мати можливість взяти кота в літак.

Взяти кота в поїзд, літак або подорожувати з котом в машині може бути стресом, але чим краще ви підготуєтеся, тим комфортніше буде вашому улюбленцю.