Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями
09/13/2018

Знайомство кошеняти з іншими домашніми улюбленцями

Перш ніж принести кошеня до нової оселі, необхідно подбати про те, як краще познайомити його з іншими домашніми улюбленцями Вашої родини. Це допоможе знизити рівень стресу як для нових, так і для існуючих членів сім’ї.

Якщо Ви вже маєте кота у своєму домі, то знайомити його з новим улюбленцем не є такою вже легкою справою. Коти віддають перевагу самотності і найкращий варіант для них – це проживання в будинку, де немає домашніх тварин.

Поява нового кота може спричинити стрес для обох котів, що може погано відобразитися на їх поведінці. Один кіт може чіплятися доіншого, що призведе не лише до емоційного стресу, але також може спричинити бійку між котами.

Більше того, у більш боязливого кота можуть виникнути проблеми з вибором місця для туалету. Також можуть бути проблеми, пов’язані з годуванням: у домінанта може виникнути ожиріння, а іншому коту не буде вистачати корму.

Якщо Ви остаточно вирішили, що хочете мати декілька котів, розгляньте їх потреби та спробуйте задовольнити їх якнайкраще. В цілому, коти одного віку або від однієї матері знаходять краще спільну мову та краще адаптуються один до одного.

Знайомство кошенят з котами

Нижче Ви можете ознайомитися із переліком порад щодо того як зробити процес адаптації з іншими домашніми тваринами простіше.

  • Переконайтеся, що кожен кіт має свій персональний простір. Це може бути маленька підстилка для кота та ще одна додаткова для сімейства;
  • У кожного кота повинна бути індивідуальна миска для корму та води;
  • Виокреміть безпечні місця для кожного кота, де вони зможуть заховатися та відчути себе у безпеці.
  • Візьміть у вашого ветеринара синтетичні феромонні препарати, які допоможуть забезпечити кота спокійним і розслабляючим середовищем під час стресу.

Знайомство між двома котами або кошеням і котом повинно бути повільним та поступовим. Надайте їм свободу та простір для безпечного дослідження один одного. Це може бути зроблено за допомогою кошика, в який можна помістити тварину, або огородження для кошеня, де воно може сховатися у разі нападу. У той же час кіт, який вже довгий час проживає у будинку, повинен мати можливість втекти або відступити у власне безпечне місце у будь-який час.

Забезпечуйте котів цими умовами поступово та пам’ятайте, що процес соціалізації може тривати від декількох днів до декількох місяців. І завжди звертайте увагу на будь-які зміни у поведінці кота.

Знайомство кошенят з котами
Знайомство кошенят з собаками

Знайомство кошенят з собаками

Знайомство кота чи кошеняти з собакою, який проживає у будинку, може бути менш складним, ніж знайомство двох котів, але таке знайомство теж має певний ризик. Собаки, як компанійські тварини, як правило, швидше приймають новачків, однак страх невідомого все ж таки присутній і це може призвести до агресивної поведінки. Важливо спостерігати за процесом знайомства тварин, як і у випадку зі знайомством між котами, та сприяти тому, щоб цей процес був поступовим та безпечним для кращого подальшого їх співіснування.

На закінчення, завжди памятайте наглядати за кожною зустріччю між тваринами, які незнайомі. Це важливо робити до тих пір, доки тварини не звикнуть один до одного. Вони більше не будуть шипіти чи гарчати один на одного, не будуть тікати та ховатися і навіть– будуть спати один біля одного та гратися разом.

Якщо у Вас виникають певні проблеми протягом цієї соціалізації, варто звернутися до ветеринара.

Поділитися з друзями

ShareEmailLinkedInFB