Ваш улюбленець - наше натхнення.
кошеня на колінах

Перші кроки кота в новому будинку

Читати 7 хв

Перше знайомство вашого улюбленця з новим будинком може стати захоплюючою подією, однак в той же час воно вимагає тривалої підготовки.

Що потрібно зробити перед тим, як привести вашого нового вихованця додому?

Незалежно від того, буде у вас вдома жити дорослий кіт або маленьке кошеня, вам доведеться вжити цілий ряд заходів, які в першу чергу стосуються організаційної сторони питання. Нижче наведені деякі справи, які необхідно зробити до появи у вас вдома нових вихованців.

 • Якщо у вас до сих пір немає контактів ветеринарної лікарні, попросіть кого-небудь з місцевих господарів котів порекомендувати вам хорошу клініку і відразу ж запишіть туди вашого нового улюбленця. Набагато легше і спокійніше з психологічної точки зору заздалегідь знати, куди звернутися, якщо ваш пухнастий друг відчує себе недобре або виникне потреба в його стерилізації.
 • Поговоріть зі своїм ветеринарним лікарем про страхування медичного обслуговування свого вихованця, яке б покрило всі непередбачені витрати на ветеринарні послуги.
 • Поки ви не пішли з ветеринарної лікарні, домовтеся про чіпування нового кота або кошеня, що дозволить вам в майбутньому швидко знайти свого улюбленця, якщо він раптом загубиться.

Все, з адміністративної стороною справи покінчено - пора зайнятися більш приємними речами! Шопінг! Ось, що вам необхідно придбати:

 • Надійну переносну клітку.
 • Дві миски – для корму і для води. Вибирайте керамічний або скляний посуд, який неважко відмити. А ось блискучу металеву купувати не рекомендується, так як багатьом котам не побається бачити власне відображення або тінь, коли вони їдять або п'ють. Особливу увагу зверніть на розміри мисок - дуже важливо, щоб ваш улюбленець міг вільно з них їсти, не зачіпаючи вусами краю посуду, що часто дратує і відлякує багатьох котів.
 • Котячий туалет і підставка для нього. При цьому найкраще купити той же тип туалету, яким кошеня раніше користувалося у продавця або в котячому притулку – принаймні до тих пір, поки ваш вихованець не звикне до обстановки вашого будинку і не запам'ятає, як користуватися туалетом на новому місці.
 • Котячу лежанку. З міркувань безпеки та зручності можна купити лежанку, підняту над підлогою (наприклад, як елемент спеціального кутка, обладнаного для кота).
 • Пристосування для стрижки та чищення шерсті (особливо якщо у вас довгошерстий кіт).
 • Луб'яний стовпчик для точки нігтів або стовпчик з деревної кори. Ці речі дозволять кігтикам вашого улюбленця завжди залишатися у відмінному стані і, швидше за все, відіб'ють у кошеняти звичку точити їх об меблі або паркет.
 • Побільше іграшок. Улюбленою забавою вашого улюбленця буде гра з тими речами, якими будете керувати ви самі, - наприклад, з м'якими іграшками на гумці, за якими кошеня буде бігати не шкодуючи сил, накидаючи на уявну здобич. Подібна поведінка стане свого роду безпечним виразом мисливського інстинкту, властивого всім котам.
 • Корм для котів. Протягом як мінімум одного тижня годуйте свого нового домашнього улюбленця тієї ж їжею, до якої він звик у колишнього господаря або в притулку для котів, і тільки потім почніть поступово переводити його на інший раціон, який здається вам більш корисним і відповідним для вашого улюбленця.

Коли кошеня вже вдома

Ура, нарешті настав довгоочікуваний день!

Наші вітання! Незважаючи на хвилювання, намагайтеся залишатися спокійними - хоча б для того, щоб не налякати і не збентежити вашого улюбленця в новій для нього обстановці. Ось кілька порад, які допоможуть вам протягом перших кількох днів після появи в будинку кота:

 • Переконайтеся, що ви зможете приділити вашому улюбленцю достатньо часу, необхідного йому для адаптації в новій обстановці. Допоможіть коту якомога швидше увійти в звичний ритм життя. Для цього ви можете деякий час попрацювати з дому або витратити кілька вихідних днів на спілкування з новим улюбленцем.
 • Заздалегідь продумайте дорогу додому від заводчика або з котячого притулку. Поїздка на автомобілі може злегка дезорієнтувати або налякати вихованця; для його заспокоєння просто обробіть переносну клітку невеликою кількістю спрею, що містить котячі феромони. Саму ж клітку накрийте покривалом і поставте в найспокійніше і безпечне місце машини - наприклад, на підлогу поруч з сидіннями: ви виявите, що спрей в поєднанні з темрявою і акуратним стилем водіння дуже швидко заспокоять вашого вихованця. І пам'ятайте: як тільки ви заберете кошеня у продавця, їдьте відразу додому - зараз явно не дуже вдалий час, щоб пройтися по магазинах!
 • Діти і інші домашні тварини, звичайно ж, будуть стрибати навколо, з нетерпінням чекаючи зустрічі з новим членом сім'ї. Однак не забувайте, що їх надмірний інтерес і збудження можуть налякати нового улюбленця - тому наглядати за ними принаймні до тих пір, поки кіт хоч трохи не звикне до незнайомої і незвичної для неї обстановки.
 • Завжди цікаво придумувати домашній тварині ім'я. Як тільки ви зробите свій вибір, використовуйте нову кличку кожен раз, коли будете звертатися до свого улюбленця, тоді кошеня дуже швидко вивчить власне ім'я і звикне до нього.
 • Всі ці переживання в зв'язку з новою обстановкою можуть бути вкрай нудними для вашого улюбленця, особливо якщо це крихітне кошеня - і дуже скоро воно захоче подрімати. Щоб ваш улюбленець міг гарненько відпочити, поставте його лежанку в якомусь тихому, теплому і затишному місці, подалі від шуму і протягів.
 • Котячий туалет також повинен бути розташований в спокійному і легко доступному для кошеняти місці, де вашого улюбленця ніхто не потурбує. Крім того, туалет повинен знаходитися якомога далі від лежанки і місця для прийому їжі. Перевіряйте котячий туалет як мінімум двічі на день, відразу ж викидаючи послід і використаний гігієнічний наповнювач. Повна дезинфекція туалету повинна проводитися принаймні раз в тиждень.
 • Годуйте свого улюбленця маленькими порціями кілька разів на день. Крім користі для здоров'я, це допоможе вам сформувати по-справжньому міцний і довірливий зв'язок з вашим улюбленцем.
 • Не випускайте нового улюбленця на вулицю протягом перших двох-трьох тижнів, щоб він встиг звикнути до вас і навколишнього оточення з його незнайомими звуками і запахами. Дозвольте коту досліджувати кожен сантиметр нового будинку. Якщо у вас маленьке кошеня, дочекайтеся дозволу ветеринарного лікаря, перш ніж випустити вихованця на вулицю - досліджувати величезний і незнайомий світ.
 • Звичайно ж, ви захочете забезпечити повну безпеку свого кошеняти- і для цього необхідно упевнитися, що в будинку закриті всі двері і вікна, щоб ваш вихованець ненароком не прошмигнув на вулицю. Виходити з дому не варто до тих пір, поки ваш кіт і ви не будете відчувати себе абсолютно впевнено. Якщо ж ви не знаєте, коли настане цей момент, то рекомендуємо поговорити з ветеринарним лікарем, який з радістю порадить, що робити.
 • Пам'ятайте, що нова незнайома обстановка, може серйозно лякати вашого улюбленця, внаслідок чого він буде виглядати злегка збентеженим і пригніченим. Тому будьте готові до того, що кошеня може бути спочатку трохи скутим і замкнутим, проте дуже скоро він почне активно обживати свій новий будинок і знайомитися з іншими членами сім'ї. Якщо ж з початком довгого часу ваш улюбленець як і раніше не виходить із стану пригнічення, слід звернутися до ветеринарного лікаря.
 • Якщо ви взяли кішку з притулку або з центру порятунку бездомних тварин, треба запитати у співробітників цієї організації, що вони знають про смаки та вподобання вашого нового вихованця. Цілком можливо, є щось, що ви могли б запропонувати своєму улюбленцю і що зробило б його більш щасливим,прискоривши звикання до нової, незнайомої і злегка лякаючої обстановки.
 • Додаткову інформацію та корисні поради про те, як найкраще доглядати за новим улюбленцем, піклуватися про його здоров'я і допомогти йому скоріше звикнути до незнайомої обстановки, вам з радістю надасть ветеринарний лікар, а також фахівець з розведення домашніх тварин, у якого ви купили свого улюбленця. Тому все, що вам тепер потрібно, - це ближче познайомитися зі своїм новим пухнастим другом, розважаючись, граючи і проводячи з ним якомога більше часу.