Ваш улюбленець - наше натхнення.
Спокійні породи собак
Три собаки стоять

Рідкісні породи собак

Читати 3 хв

 

У всьому світі існує багато дивовижних порід собак. І хоча деяким може бути далеко до світової слави улюбленого золотистого ретривера чи популярності пуделів, вони цінуються власниками за конкретні характеристики та якості. Розгляньмо рідкісні породи собак, яких залишилося не так багато, але вони займають особливе місце у серцях своїх господарів.

 

Азавах

Азавах належить до елегантних та рідкісних порід собак. І якщо вам цікаво, чому ви ніколи раніше не чули про цих довгоногих собачих красенів, то це тому, що донедавна вони блукали землями Західної Сахари, звідки й походять. І хоча ви все ще навряд чи зможете бачити їх на щоденній ранковій прогулянці, цю незвичайну породу собак активно розводять в різних частинах світу.

Якщо вам пощастить взяти в сім'ю азаваха, пам'ятайте, що його предки століттями полювали на газелей у пустелі. Тож очікуйте, що вони матимуть природжений дух бігу та запеклий захисний характер у поєднанні з елегантною зовнішністю.

 

Оттерхаунд

Оттерхаунд - це британська порода, яка колись була надійним напарником багатьох середньовічних рибалок на полюванні на видр. На жаль, їхня чисельність скорочується: у світі налічується менш як 1 000 гончаків, що робить їх досить незвичними у наші дні. Але ви без проблем їх зможете впізнати. Водонепроникна кудлата шерсть і надзвичайно ласкавий характер - ось як можна його описати у двох словах.

 

Іспанський водяний пес

Lagotto Romagnolo in the field

Іспанський водяний пес (Лаготто-романьоло) — це мисливець за трюфелями. Він приховує багато вражаючих навичок під своєю плюшевою зовнішністю. Вони розумні та легко піддаються дресируванню, мають вражаючі нюхові здібності та водонепроникну шерсть для випадкових водних пригод. Це ідеальні робочі собаки. І навіть попри те, що вдень здебільшого сидять, згорнувшись калачиком, на дивані, вони завжди готові вирушити в експедицію. 
Порода лаготто-романьоло ледь не вимерла в 1970-х роках. На щастя, іспанські любителі собак зуміли врятувати їх вчасно, давши нам можливість милуватися їхніми дивовижними здібностями та прекрасною зовнішністю донині.

 

Муді

Якщо ви любите енергійних і трохи незвичних собак, вам варто познайомитися з цією угорською пастушою собакою. Спеціально виведені для фермерських господарств, собаки муді професіонали у полюванні. Крім того, в минулому їх використовували як надійних сторожових собак, що робить однією з найкращих рідкісних порід собак для домашнього утримання.

Сьогодні муді-собаки здебільшого залишили свої мисливські дні позаду і стали чудовими домашніми компаньйонами. Але найбільше вони люблять велике подвір'я, де можуть вільно гуляти, і, якщо дати їм шанс, вони швидко стануть чемпіонами з собачого спорту, особливо якщо мова йде про змагання з аджиліті.

А кучерява шерсть робить їх одними з найприголомшливіших собак, яких ви коли-небудь бачили! Вони милі, люблять багато працювати та засипатимуть свого господаря поцілунками та обіймами. Єдиний недолік цих собак полягає в тому, що їх можна зустріти здебільшого на батьківщині, в Угорщині.

 

Норвезький лундехунд

Шукаєте рідкісну породу собак? Як щодо тієї, яка існує ще з часів останнього льодовикового періоду? Хоча колись вона майже вимерла, норвезький лундехунд все ще  зачаровує нас своїми унікальними здібностями. Вони здатні закидати голову так далеко назад, що вона сягає хребта, і навіть закривати вуха, щоб захистити їх від води або бруду. А ще ця порода також є ідеальним мандрівником завдяки своїм незвичайним лапам, які мають по одному додатковому пальцю на кожній. Не дивно, що вони майстри полювання на пухнастиків - роботи, яка колись приносила їм прихильність норвезьких остров'ян. Сьогодні це чудові домашні улюбленці, сповнені енергії та любові.

 

Фінський шпіц

Finnish Spitz in the forest

Ні, фінський шпіц - це не лисиця, хоча і має дуже велику схожість з нею. Попри руду шерсть і пухнастий хвіст, вони є повноправними членами собачого клубу. І ви переконаєтесь у цьому, як тільки познайомитесь з ними, адже ці собаки не стримуються, коли справа доходить до гавкоту. Вони розумні, активні, безстрашні та мають зовнішність, гідну для інстаграму. На жаль, колись теж були на межі вимирання, і сьогодні їх залишилося дуже мало.