Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Найвірніші породи собак
Дівчина біжить з собакою

Італійські породи собак

Читати 3 хв

Апеннінський півострів став джерелом цілої плеяди відмінних порід собак. При чому до переліку найпопулярніших італійських порід потрапили дійсно різні тварини ‒ великі та маленькі, енергійні та флегматичні. Саме тому кожен український любитель собак зможе завести у себе вдома живий шматочок Італії, який ідеально довершуватиме індивідуальність власного господаря.

Левретка

Левретка ‒ це найменший представник хортових собак, але точно не менш відомий. При цьому по характеру собака сильно нагадує котів. Порода відрізняється охайністю, а також не любить багнюку та воду.

Собака дуже відданий господареві. При цьому характер представника породи може сильно відрізнятися. Існують як надзвичайно енергійні чотирилапі друзі, так і дещо флегматичні собаки, які краще сидітимуть вдома, ніж будуть гуляти у великому й брудному місті.

Ще однією характеристикою левретки є високий інтелект. Тварина досить допитлива, але її увагу легко відвернути, тому дресирувати цю породу складно.

Неаполітанський мастиф

Цей міцний собака володіє дійсно прадавніми коренями і дуже благородними, адже вчені вважають, що предки неаполітанського мастифа супроводжували у походах самого Олександра Македонського.

Зовнішній вигляд собаки відрізняється своєю брутальністю. Якщо ви шукаєте породу для охорони будинку, то знайти кращий за нього варіант буде складно. Мастифи полюбляють супроводжувати свого господаря, тварина досить соціалізована, тому краще подбати про те, щоб хтось завжди з нею перебував. Через свої розміри неаполітанський мастиф не дуже підходить для квартирного утримання.

Бергамська вівчарка

Якщо вам потрібен вірний друг з незалежним характером та оригінальним зовнішнім виглядом, то зверніть увагу на бергамську вівчарку. Але потрібно розуміти, що за цими дуже пухнастими улюбленцями вам доведеться вправно доглядати.

Бергамська вівчарка відрізняється середніми розмірами. Тіло досить м’язисте та сильне. Собака відрізняється впертістю, тому в процесі дресирування потрібно проявити достатній рівень наполегливості. Але після налагодження контакту справи підуть значно краще, адже бергамська вівчарка відрізняється чудовою пам’яттю та гострим розумом.

Ця тварина ‒ чудовий друг для дітей, який завжди готовий погратися або взяти участь у пригодах.

Кане-корсо

Кане-корсо ‒ це ще один пес для охорони родом з Італії. Але якщо неаполітанський мастиф охороняв самого імператора, то ці могутні собаки билися за славу на теренах Колізею.

Кане-корсо дійсно вражають могутнім та солідним зовнішнім виглядом. При цьому ці пси широко застосовувалися не тільки для охорони, але й на полюванні. Це розумна порода, яка формує міцний зв’язок із дітьми, а також відрізняється винятковою відданістю.

Попри свою силу ці велетні досить ласкаві з господарем, а от із незнайомими людьми дуже обережні.

Маремма-абруцька вівчарка

Маремма-абруцька вівчарка ‒ це досить рідкісна порода собак, яка відрізняється своїм красивим зовнішнім виглядом. Здебільшого цей чотирилапий друг використовується як захисник та охоронець для сім’ї. Він безмежно відданий своїм людям, але до чужинців ставиться з великою насторогою.

Від інших вівчарок маремма-абруцьку відрізняє гордість. Людина для неї ‒ це перш за все друг та супутник, а тому виховувати собаку складно. Будь-які забаганки тварина виконувати не буде. Гордовита італійська порода чудово ладнає з дітьми та іншими домашніми тваринами. Ця вівчарка не надто активна в порівнянні зі своїми родичами, але вона не дуже полюбляє життя у квартирі.

Лаготто-романьоло

Одна з найстаріших порід собак, яка сформувалася на Апеннінському півострові ще у XVI столітті. Лаготто-романьоло має відмінний нюх, через що багато господарів використовують улюбленців для пошуку грибів трюфелів.

Ці чотирилапі друзі сильно полюбляють воду, тому вони часто використовувалися аристократією для полювання на качок та іншу подібну дичину. Лаготто ‒ це дуже приязний собака. Він неймовірно соціалізований, тому потребує постійної уваги від своїх господарів. Через видатний нюх лаготто часто використовується італійськими підрозділами поліції.

Італійський спіноне

Італійський спіноне ‒ це мисливська порода собак, яка відрізняється потужною тілобудовою. Це кардинально відрізняє її від інших подібних порід собак як спанієлі та сетери.

Спіноне досить флегматичний собака. Він володіє спокійним темпераментом, але залюбки проводить час із власним господарем. Попри деяку повільність як для мисливського собаки, ці компаньйони відрізняються майже нескінченною витривалістю. Вони полюбляють воду, тому часто використовуються мисливцями для полювання на качок та диких гусей.

Італійський вольпіно

Якщо ви хочете отримати компактного та ласкавого друга з оригінальною зовнішністю, то зверніть увагу на італійського вольпіно. За зовнішнім виглядом собака досить сильно нагадує померанського шпіца, але замість рудого забарвлення у вольпіно найчастіше білосніжна шерсть. Хоч також трапляються і руді представники породи.

Це енергійний та веселий собака. Він дуже сильно прив’язується до господаря та потребує постійної уваги. Вольпіно не полюбляє чужинців, ставиться до незнайомців із підозрою. Улюбленець готовий підняти лай на будь-яку небезпеку. Через невеликі габарити його часто заводять власники квартир.