Ваш улюбленець - наше натхнення.
Собака стоїть на фоні пагорбів

Японські породи собак

Читати 4 хв

Європейців завжди зачаровував таємничий Далекий Схід, в якому ритм повсякденного життя, традиції та навіть домашні тварини на перший погляд здаються такими дивними. Японські собаки якнайкраще демонструють цю зовнішню відмінність, але як й інші улюбленці, вони бувають зовсім різними. Щоб продемонструвати це, Purina склала рейтинг найпопулярніших собак із "країни сонця, що сходить".

Акіта

Акіта-іну ‒ це благородна та дуже давня порода собак, яка відрізняється неповторним характером і зовнішнім виглядом. Цього чотирилапого друга краще заводити досвідченим собачникам, оскільки дресирування дуже важливе у формуванні належної поведінки тварини. Акіта відрізняються спокійним норовом, водночас вони дуже вперті. Але після правильного дресирування ви навряд чи знайдете відданішого компаньйона. За своїм господарем цей собака готовий піти будь-куди.

Особливого догляду порода не потребує. Її представників можна з легкістю заводити у квартирі, але потрібно передбачити достатній об’єм фізичного навантаження для здорового розвитку організму тварини. Також треба пам’ятати, що акіта дуже сильно линяє двічі на рік.

Японський шпіц

Японський шпіц або ніхон супітсу ‒ це веселий та життєрадісний пес, який відрізняється білосніжною шерстю та невеликими розмірами. На відміну від інших шпіців, ці собаки досить тихі. Вони рідко подають голос, тому ідеально підходять для квартирного проживання.

Ще однією характеристикою породи є надзвичайний рівень охайності. Передусім чистота тварини обумовлена унікальною шерстю, яка відрізняється пило- та водовідштовхувальними властивостями.

Японський шпіц — розумний собака, його легко дресирувати, тому представників породи можна побачити в якості учасників різних шоу та змагань.

Шіба-іну

За зовнішнім виглядом трохи нагадають акіту, але значно меншого розміру. Це неймовірно чарівний улюбленець, який відрізняється приємною на дотик шерстю, сильним характером і високим інтелектом. Дуже довго використовувався як мисливський собака, але зараз це просто чудовий компаньйон та вірний друг.

Шіба-іну постійно перевіряють на міцність авторитет господаря, тому заводити таку тварину потрібно тільки тим собаководам, які володіють потрібними навичками та досвідом. Цей японський пес відрізняється великою активністю, тому стане чудовим супутником для тих людей, які полюбляють подорожувати та займатися спортом.

Сікоку

Сікоку ‒ це дуже рідкісна порода собак навіть у Японії, не кажучи вже про світ за її межами. Тому про цього улюбленця широкому загалу відомо дуже мало. За зовнішнім виглядом сікоку нагадує вовка, він відрізняється середнім розміром та гарно розвиненою мускулатурою. Ось чому тварину ще декілька століть тому широко використовували для полювання на оленів і кабанів.

Представники породи відрізняються енергійністю. Вони дуже витривалі та потребують постійного навантаження. Досягти слухняності сікоку досить просто, але з іншими собаками тварина контактує погано та може проявляти агресію. За відсутності господаря представників породи часто тримають у вольєрі та на ланцюгу, оскільки собака може засумувати та вирушити на його пошуки.

Хоккайдо

Хоккайдо ‒ це порода собак, яка названа на честь однойменного острова (північний регіон Японії, який відрізняється суворим кліматом). Представники цієї породи сміливі та віддані господареві. Хоккайду вивели племена айну ‒ корінні мешканці острова, які були витіснені японцями ще у XX столітті.

Цей собака кмітливий та розумний. При цьому, на відміну від більшості японських порід, хоккайдо дуже спокійний та м’який, але відрізняється чималою відважністю. Існує багато задокументованих ситуацій, коли собака ставав до бою з ведмедями, щоб захистити свого господаря на полюванні.

Для здорового розвитку організму хоккайдо потрібно постійне фізичне навантаження, в іншому разі тварина може стати агресивною.

Кішу

Кішу ‒ це дуже впізнавана японська порода собак, яка відрізняється закрученим хвостом і гострими вухами. Має гармонійну статуру, рухлива та активна. Це одна з найдавніших порід у світі — історія кішу нараховує більше ніж 3 тисяч років. Це дуже врівноважена та спокійна тварина.

Вивести кішу з рівноваги дуже важко. Зовні тварина залишатиметься незворушною навіть попри серйозні подразники. Зараз представників породи використовують не тільки для полювання, наразі це чудові компаньйони та охоронці, які, втім, не підходять для захисту.

Тоса-іну

Якщо всі попередні представники Японії були мисливцями (крім шпіца), то тоса-іну ‒ це бійцівський собака. Вперше його поява задокументована у провінції Тоса, що на острові Сікоку. Також доволі часто породу називають японським мастифом.

Це відважна та терпляча тварина, яку дуже важко відшукати. Адже навіть у себе на батьківщині їх залишилось не так багато. Японці часто порівнюють цих улюбленців із сумоїстами, оскільки тоса-іну відрізняються незворушним зовнішнім виглядом за будь-якої ситуації. Собака нападає без попередження і з надзвичайною люттю.

Виховувати тоса-іну досить важко, тому краще його заводити тільки тим господарям, які точно впевнені у власному досвіді та авторитеті. Адже цей улюбленець буде часто робити спроби його порушити.

Японський хін

Якщо ви шукаєте екзотичного мініатюрного друга для проживання у квартирі, зверніть увагу на японського хіна. Це слухняна та доброзичлива порода собак, яка відрізняється спокійним темпераментом.

Хін не потребує постійної уваги власного господаря. Крім того тварини відрізняються охайністю, тому за ними потрібен мінімальний догляд. Така собака чудово контактує з іншими тваринами, не має значення чи це кішка, чи пес середнього або великого розміру. Японський хін сприймає їх як чудових друзів та партнерів по різноманітним іграм і забавам.

Японський тер’єр

Неймовірно рідкісна порода собак. Всього у світі їх нараховується близько двох тисяч, при цьому за межами Японії ‒ не більше ніж 200 осіб. Японський тер’єр ‒ чудовий компаньйон для активної людини. Це швидкий та енергійний собака, надзвичайно добрий до людини, тому він потребує лагідного ставлення від господаря.

Цей чотирилапий друг відрізняється непоганими сторожовими якостями. Він не відразу звикає до незнайомців та весь час обережно себе поводить у присутності таких людей. Японський тер’єр чудово контактує з людьми, але для кішок може бути небезпечним.