Ваш улюбленець - наше натхнення.
Англійські породи собак
Собаки тиснуть руки

Спокійні породи собак

Читати 3 хв

Якщо у вас не так багато часу, щоб годинами вигулювати собаку щодня, тоді вам підійдуть спокійні породи собак, які люблять відпочивати на дивані. 

Загалом, порода не є ознакою того, якою буде поведінка собаки в дорослому віці. Іншими словами, поведінка залежить від багатьох факторів. Однак деякі риси є більш спадковими, ніж інші і рівень активності собаки можна "справедливо" передбачити за породою, до якої він належить.

Спокійні породи собак ідеально підходять, якщо у вас напружений графік або якщо ви живете у квартирі та не маєте багато місця для бігу вашого улюбленця. Хоча наша десятка найспокійніших і найлінивіших порід собак може не вимагати стільки фізичних навантажень, як активні породи, все одно важливо регулярно вигулювати їх, щоб стимулювати мозок і запобігти формуванню деструктивних форм поведінки.

Іншими словами, менша фізична активність не означає, що у них немає інших потреб, які потрібно задовольняти (наприклад, грати з вами, проводити час у вашому товаристві або брати участь у розумових завданнях). Багато з цих собак люблять гуляти за містом, але у своєму власному темпі.

1. Бассет-гаунд

Коли вони не йдуть по сліду за запахом, цю спокійну собаку зазвичай можна зустріти розслабленим на дивані, терпляче чекаючи на наступну порцію ласощів. Вони відомі своєю лагідною вдачею в будинку, але також завжди готові до пригод на прогулянці, і нічого не люблять більше, ніж включати свої природні інстинкти та винюхувати сліди.

Хоча бассет-гаунд - найспокійніші породи собак, важливо, щоб вони регулярно займалися фізичними вправами та стежили за своїм раціоном, оскільки вони схильні до ожиріння.

2. Бульмастиф

Хоча ця порода собак має великий і м'язистий вигляд, бульмастифи часто думають, що вони маленькі собачки! Ця спокійна порода собак надзвичайно віддана, але вони не люблять залишатися на самоті, тому не варто заводити бульмастифа, якщо ви проводите багато часу поза домом.

3. Борзописці

Попри те, що хорти, такі як дірхаунди, віппети, грейхаунди та ірландські вовкодави, є надзвичайно швидкими собаками, вони мають спокійний характер. Вони віддають перевагу коротким і приємним тренуванням, за якими слідують довгі перерви на сон, щоб відновити сили. Усі власники борзих сходяться на думці, що варто лише впустити собаку у свій дім, як її дуже легко полюбити.

4. Мальтійська болонка

Мальтійська болонка - спокійна порода собак, яка не потребує великих фізичних навантажень (хоча вигулювати її все одно слід щодня), а улюблений спосіб провести час - притиснувшись до господаря. Попри свій невеликий розмір, вони є чудовими охоронцями.

Відомо, що мальтійці також страждають від проблем, пов'язаних із занепокоєнням, тому вони не підходять для власників, які проводять багато часу далеко, але якщо у вас є достатньо часу, щоб проводити з ними час, вони можуть бути неймовірно люблячими та відданими собаками.

5. Сенбернар

Ця порода собак схожа на гігантського плюшевого ведмедика, і ви можете здивуватися, дізнавшись, що вони також надзвичайно спокійні! Якщо у вас немає багато часу, щоб витрачати його на фізичні вправи, вони малоенергійні, і помірної щоденної прогулянки достатньо, щоб задовольнити їхні потреби.

Хоча це дуже спокійна порода собак, сенбернар не підходить для утримання у квартирі через свої гігантські розміри. Завдяки своєму доброму характеру вони стануть ідеальними домашніми улюбленцями, але не підійдуть, якщо у вас є дуже маленькі діти, оскільки вони можуть випадково збити їх з ніг.

6. Німецький дог 

Відомі як "лагідні велетні", німецькі доги мають природний спокійний і м'який темперамент, що робить їх ідеальними для розслабленого способу життя. Часто можна побачити, як вони просто лежать і притискаються один до одного, хоча їм все одно потрібні 1-2 години фізичних вправ на день, залежно від конкретної собаки. Однак, коли ви втомите їх, вони цілком можуть згорнутися калачиком на дивані за грою в "принеси!".

7. Золотистий ретривер 

Хоча золотисті ретривери, як правило, більш енергійні та активні, вони можуть добре адаптуватися до спокійного способу життя. Просто знайте, що ваш золотистий ретривер з радістю приєднається до вас, щоб провести вільний час, коли ви цього захочете.

Майте на увазі, що вони все ще потребують великої кількості фізичних навантажень, тому вам потрібно щодня виділяти час для бігу, спокійних прогулянок та ігор на свіжому повітрі. 

8. Кавалер Кінг Чарльз Спанієль 

Милий і слухняний кавалер-кінг-чарльз-спанієль дуже добре пристосовується до різних умов і способу життя. Кавалерів часто називають "собаками-липучками" через їхнє сильне бажання бути поруч з людиною, але вони цілком задоволені тим, що сидять вдома або виходять на неквапливі прогулянки, доки проводять час з вами.

9.Бернський зенненхунд   

Потрібен товариський, але спокійний собака? У нас є для вас ідеальний варіант! Бернські зенненхунди ідеально підходить для тих, хто шукає спокійного компаньйона. Вони, як правило, мають спокійний характер, але потребують більше фізичних навантажень, ніж деякі інші породи з цього списку: деякі з них потребують 1,5-2 години фізичних вправ щодня. 

10. Ши-тцу 

Любителі обіймів, ши-тцу можуть стати чудовими друзями для тих, хто віддає перевагу більш спокійному способу життя. Хоча вони можуть бути більш активними цуценятами, більшість ши-тцу значно заспокоюються, коли стають дорослими. Пам'ятайте, що невелике тренування може допомогти їм легко адаптуватися до більш спокійного середовища.

Ці десять спокійних і лінивих порід собак ідеально підходять для тих, хто страждає від низького рівня енергії або не має достатньо часу, щоб годинами гуляти та грати з високоенергійними породами. Завжди пам'ятайте, що, попри низький рівень енергії, ці породи собак потребують регулярних прогулянок і фізичних вправ, щоб підтримувати свою вагу і задіяти свій мозок.