Ваш улюбленець - наше натхнення.
Такса в траві

Гончі породи: усе, що вам потрібно знати

Читати 6 хв

Пориньте у світ гончих порід собак і відкрийте для себе поведінку та характер, які роблять їх улюбленими членами сім’ї. Від велетнів до витончених песиків — у цій групі є всі. 

Від величного салюкі до мініатюрного бігля, породи гончих собак підкорюють наші серця вже багато поколінь. Якщо ви плануєте завести такого песика вдома, є кілька речей, які вам потрібно знати. 

Гончі породи собак складаються із видів, які були виведені для допомоги людині під час полювання верхи (як правило, довгоногі гончаки Гамільтона) або пішки (по типу бігля). Вони роблять це двома дуже різними способами — або використовуючи свій гострий зір, або йдучи за запахом. Деякі із цих собак працюють у групі (зграї), інші — індивідуально.

Особливий нюх

Як випливає з назви, гончі люблять слідувати за запахом навіть на великі відстані. Вони люблять шукати речі під час ігор, а завдяки своїй вражаючій витривалості вони  ідеально підходять для довгих прогулянок. Такі городи також залюбки шукають предмети, що заховані в будинку та саду, а це означає, що ви обоє отримаєте багато задоволення та ігор. Вони люблять носити із собою м’які іграшки, але можуть не дуже швидко реагувати на дресирування або навіть не проявляти до нього інтересу! Зазвичай вони мають висячі вуха і гладку або жорстку шерсть.

Швидкі та активні

Якщо у вас є песик породи гончих, важливо давати йому можливість реалізовувати свої природні інстинкти — це важлива частина унікального догляду за ним. Вони люблять бігати, час від часу пускаючись у дуже швидкі спринти, які залишають вас позаду! Фізично ваш песик має атлетичну та струнку форму з пропорційно довгими ногами та довгою, вузькою мордою з близько посадженими, спрямованими вперед очима. Хоча в приміщенні ваша собака поводиться досить спокійно й розслаблено, на вулиці вона постійно шукатиме рухомі цілі, щоби погнатися за ними — це частина розваг для собаки такої породи!

Розміри

Гончі собаки бувають різних розмірів і форм — від мініатюрної такси, яка є найменшою (хоча вони можуть бути більше тер’єрами, ніж гончими), до гігантського ірландського вовкодава.

Природні інстинкти

Гончі собаки — фахівці з виявлення здобичі за допомогою гострого зору або неймовірного нюху, після чого відбувається переслідування, часто на великій швидкості, перш ніж зловити та вбити її (або утримати, доки вона не буде вбита).

Хоча вашому песику більше не буде потрібно полювати за їжею, його хижацькі інстинкти нікуди не поділися. Власники мають усвідомлювати, що їхні собаки не тільки отримують задоволення від такої поведінки, але й потребують виходу для цих вроджених інстинктів, щоб залишатися здоровими та щасливими. Це не означає, що вам потрібен заміський маєток, щоб ви могли щодня виводити песика на полювання, але вам доведеться задовольняти його бажання бігати, а у випадку з гончими собаками — використовувати їхній нюх.

Поведінка та характер

Для того, щоб успішно виконувати свою роботу, гончим потрібні певні ключові навички, які незабаром власники побачать у характері своїх собак.

Цілеспрямованість

Як тільки гончак бачить або відчуває запах своєї здобичі, він повинен слідувати за нею, не відволікаючись ні на що в навколишньому середовищі. Власників, які не розуміють цієї характеристики, може нескінченно засмучувати те, що їхні собаки часто повністю ігнорують їх, якщо вони знаходять чудовий запах або бачать щось вдалині. Повертатися на поклик для більшості таких порід буде складним завданням. Це не тому, що вони навмисно ігнорують своїх господарів, а тому, що їх селективно виховували так, щоб ігнорувати будь-які відволікаючі фактори під час роботи.

Незалежність

Зазвичай собака працює на відстані від господаря, керуючись власними інстинктами, а не підкоряючись командам. Їх незалежність означає, що багато з них більш толерантні до короткочасної відсутності господаря, ніж інші породи, якщо їх поступово привчати до періодів, коли вони залишаються вдома самі. Однак це не означає, що їх слід регулярно залишати вдома надовго.

Відносно спокійні

Більшість порід гончих проявляють свою прихильність спокійно, тож очікуйте багато слинявих поцілунків і менше збудженого гавкоту, коли ви повернетесь додому.

Спринтери, бігуни на довгі дистанції або ледарі

У випадку з хортами довгі періоди бездіяльності будуть перериватися швидкими спринтерськими забігами в гонитві за здобиччю. Хорти будуть щасливішими, якщо бігтимуть безперервно годинами. Але коли вони не працюють, більшість з них у глибині душі досить ліниві й люблять домашній затишок.

Експерти в роботі по запаху

У випадку з хортами очікуйте від них чудового нюху та радості від слідування за запахом. Вони потребують простору для вільного бігу або для того, щоби потурати своїй любові до роботи по запаху. 

Не завжди вибагливі до чистоти

Деякі породи гончих можуть мати трохи «собачий запах», тоді як інші просто обожнюють валятися в речах, які господарі не хотіли б бачити! 

Чи підходить вам порода гончаків?

Чи варто очікувати товариського, невибагливого в догляді собаку, який швидко навчається, чи навпаки? Ви можете стати ідеальним власником собаки породи гончак, якщо:

  • Хочете тихого, охайного, елегантного песика, який, коли буде вдома, то із задоволенням відпочиватиме перед каміном.
  • Не хочете традиційно слухняного собаку, але вам сподобається вкладати час і енергію в те, у чому він досягає успіху.
  • Живете за містом й маєте безпечні, захищені місця для вигулу, де його вибірковий підхід до слухняності не становить небезпеки ні для нього, ні для оточуючих, або ж ви готові до дуже довгих щоденних прогулянок на повідку.
     

Годування гончих собак

Більшість гончаків люблять їжу й часто з’їдають її дуже швидко, якщо їм дати можливість! Вони також можуть шукати та красти їжу (яку зможуть винюхати своїм талановитим нюхом), тому накривайте важкими кришками сміттєві баки на кухні та на вулиці. Зробіть час прийому їжі більш тривалим і цікавим, придумавши різні способи годування. У ясні дні розкидайте до 50% відміряного щоденного сухого корму по саду або ховайте його в різних місцях будинку, щоб заохотити його стати справжнім мисливським собакою і «попрацювати» над своєю вечерею!

Залиште до 5 % корму для заохочення під час тренувань, особливо якщо ви тренуєте його для полювання, оскільки це особливо важливо для його мотивації. Решту корму слід згодовувати за два прийоми щодня (вранці та ввечері), щоб собака завжди бачив, що ви даєте йому їжу. Якщо ваш собака харчується вологим кормом, використовуйте інші більш зручні ласощі як заохочення під час тренувань, але будьте обережні, враховуючи їх при підрахунку добової потреби.