Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кіт заліз у паперовий пакет

Топ-10 найрозумніших кішок

Читати 5 хв

Коти ‒ це досить незалежні домашні улюбленці. Зазвичай вони не потребують багато уваги від господарів. Трохи пестощів та ігор, чистий лоток, а також повна миска їжі ‒ це все, що потрібно муркотунам. Через таку самодостатність вважається, що коти ‒ це тварини зі значно нижчим рівнем інтелекту, ніж у собак. Хоч насправді різниця не настільки велика

Канадський сфінкс

Будь-який сфінкс не залишає людину байдужою завдяки оригінальній зовнішності. Це розумна кішка, яка відрізняється повною відсутністю шерсті. Яскравими рисами породи є виразні очі, а також великі вуха.

Канадські сфінкси відомі великою прив’язаністю до своїх господарів. Це дуже соціалізована тварина, яка легко навчається та бажає проводити з людиною більше часу, що не є типовим для більшості котів.

Потрібно зазначити, що відсутність шерсті не є ознакою гіпоалергенності тварини. Адже речовини, які можуть викликати неприємну реакцію, знаходяться в слині тварини.

Сибірська кішка

Сибірська кішка ‒ це неймовірно красива порода, яка відрізняється довгою шерстю. А як ще вижити у суворому кліматі тих країв, звідки родом ця тварина? Цей чотирилапий друг відрізняється спокійним характером, але у той самий час він завжди готовий підтримати гру або пестощі.

Сибірських кішок відрізняє чудова пам’ять, а ще потужна тілобудова. Вага деяких самців може досягати 10 кг. Також ця порода відрізняється самостійністю. Вони полюбляють проводити час наодинці та на свіжому повітрі. Сибірські кішки можуть мати будь-яке забарвлення, тому господар може завести у себе тварину, яка найкраще підкреслить його індивідуальність.

Мейн-кун

Досить давня порода кішок, яка сформувалася у Північній Америці. Мейн-куни є справжніми велетнями, адже вага деяких самців може досягати, або навіть перевищувати, 12 кг. Титул найбільшого кота у світі зараз належить якраз мейн-куну. Цю почесть представники породи рідко передають іншим котам.

Але не тільки розміри виділяють мейн-кунів. Цей пухнастик не просто розуміє команди людини, а й може їх виконувати. Правда досягти 100% слухняності не вийде, адже, як і багато інших порід, мейн-кун сам собі голова. Хоча представники породи люблять гратися та проводити час із господарем і його дітьми. Попри свої розміри, мейн-кун не ображає менших тварин у домі та мирно з ними співіснує.

Норвезька лісова кішка

Ця порода кішок також відрізняється великими розмірами. Але густа та довга шерсть робить пухнастиків зі Скандинавського півострова більшими, ніж вони є насправді. Суровий клімат сильно загартував цих чотирилапих друзів. Ці тварини не потребують особливого ставлення від господарів. Це стосується не тільки харчування, а й іншого догляду.

Це кмітлива кішка, але порода не дуже соціалізована. Її представники полюбляють гуляти на самоті, або проводити довгий час вдома у власному кутку. До дітей норвезька лісова кішка ставиться прохолодно, але ніколи не проявляє агресію. При надмірній увазі просто йде геть.

Сіамська кішка

Сіамська кішка ‒ це дуже відома і давня порода, яка розповсюдилася по всьому світу. Але її батьківщиною залишається Південно-Східна Азія. Сплутати представників цієї породи з іншими котами складно. Зовнішній вигляд відрізняється характерними плямами на морді та кінцівках, а колір очей зазвичай насичено блакитний.

Це розумні та хитрі тварини, чим вони користуються у різноманітних іграх з людьми або іншими домашніми улюбленцями. Сіамські кішки дуже соціалізовані. Їм постійно цікаво, чим займаються їхні господарі. При цьому представники породи люблять спілкуватись з людьми характерним інтонаційним нявканням.

Абіссінська кішка

Одна з найдавніших порід кішок. Відрізняється граційним та величним зовнішнім виглядом навіть серед своїх котячих родичів. Абіссінські кішки ‒ це неймовірні мисливиці. Якщо відпускати їх на прогулянку, то досить скоро улюбленець стане приносити до вас різноманітних ховрахів, мишей та пташок, спійманих своїми силами.

Балінезійська кішка

За зовнішнім виглядом балінезійська кішка досить сильно нагадує сіамського родича. Гострий розум у кішки сприяє грайливості. При цьому тварина дуже соціалізована. Ці пухнастики ненавидять залишатися наодинці. Саме тому краще їх заводити у великих сім’ях, де з улюбленцем завжди хтось проводитиме час.

Балінезійська кішка дуже охайна. Вона не мітить територію та сильно не линяє. Ця порода, так само як сіамська, любить спілкуватися з людьми, але нявкання у балінезійців мелодійніше.

Манчкін

Манчкін є однією з 5 коротколапих порід котів. При цьому інші пропорції тіла у цих пухнастиків залишаються незмінними. Як не дивно, порода манчкін з'явилася природним чином. Хоча згадки про незвичайних котів із короткими лапами існують протягом тривалого часу, але вперше манчкінів почали розводити у 1980-х роках у США.

Високий інтелект породи проявляється у постійних іграх. Манчкіни завжди готові погратися як з іншими домашніми тваринами, з якими чудово контактують, так і з людьми. Попри це манчкіни не дуже активні в усьому іншому, представники породи схильні до зайвої ваги, тому їх потрібно правильно годувати.

Орієнтальна кішка

Багато вчених вважають, що саме орієнтали є найрозумнішими котами серед усіх порід. Ці інтелектуали відрізняються характерним зовнішнім виглядом, який передбачає високі лапи, дуже витягнуту морду та великий ніс. Тварина соціалізована, відрізняється дружністю та готова всюди супроводжувати свого господаря.

Ця чутлива та розумна кішка належить до говірливих порід. Якщо орієнтал хоче привернути увагу, то йому точно це вдасться. У них добра пам’ять, також вони непогано комунікують з іншими тваринами.

Орієнтальну кішку потрібно заводити тим людям, які хочуть розумного та кмітливого компаньйона. Але ці пухнастики потребують постійної уваги. На самоті їм дуже погано, що призводить до деструктивної поведінки.