ЯК ПРИВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА НА САМОТІ?
ЯК ПРИВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА НА САМОТІ?
ЯК ПРИВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА НА САМОТІ?

ЯК ПРИВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА НА САМОТІ?

ЯК ПРИВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА НА САМОТІ?

Якщо домашній улюбленець шкрябає двері, виє, гавкає, шкодить у квартирі або гризе речі, коли вас немає вдома, можливо, він важко переживає розлуку з вами.
Чому деякі цуценята не можуть залишатися на самоті? Якою б не була причина, треба розуміти, що це не прояв поганої поведінки. Якщо наказувати домашнього улюбленця, це не вирішить проблему. Тож як привчити цуценя залишатися вдома одному? Поступово готуйте його до самостійності. Це найкращий підхід.

Як уникнути страху розставання?

Добре, коли домашній улюбленець почувається комфортно за вашої відсутності. Але якщо це не так, ви можете допомогти йому, витративши трохи вільного часу та виконавши кілька простих дій. Не відкладайте: почніть, якщо це можливо, щойно цуценя з’явиться у вашому домі.

  • Домашні улюбленці люблять розпорядок. Тому створіть розклад і переконайтеся, що усі члени родини його дотримуються.
  • У цуценяти має бути своє місце в домі. Звичне і комфортне, воно допоможе йому заспокоїтися, коли він залишатиметься наодинці.
  • Завжди давайте домашньому улюбленцю сходити до туалету, перш ніж він повернеться до відведеного для нього місця.
  • Заохочуйте спокійну поведінку цуценяти стриманою похвалою.
  • Обмежте кількість уваги до цуценяти незадовго до того, як вийти з дому. Це допоможе уникнути шокового ефекту, коли уся родина покидатиме оселю. Здебільшого домашній улюбленець не готовий до вільного перебування в домі без нагляду, поки йому не виповниться 1 рік.
    Намагайтеся зробити так, щоб хоча б хтось з вашої сім'ї якомога довше залишався вдома. Або подумайте над тим, щоб найняти людину, яка вигулювала б цуценя, чи домовтеся з сусідами, що залишатимете їм домашнього улюбленця під час вашої відсутності. Також цуценяті буде простіше звикнути, якщо ви дотримуватиметеся встановленого графіка навіть у вихідні.

Що можна, а що – ні?

Можна. Йти та повертатися додому без зайвих емоцій – це має стати звичною справою для цуценяти. Якщо ви будете дуже емоційно залишати оселю, – з обіймами, прощаннями та запитаннями, чи скучатиме він за вами, – ви лише посилюватимете занепокоєння домашнього улюбленця. Краще подумайте про те, щоб дати йому іграшку – це створить у нього позитивну асоціацію.
Не можна. Мати схвильований вигляд, коли повертаєтеся додому. Повернувшись додому, вигуляйте цуценя. Коли він подорослішає та краще контролюватиме сечовий міхур, чекайте кілька хвилин, поки він заспокоїться після вашого повернення. І лише потім стримано привітайтеся та похваліть його за чудову поведінку.

Ознаки серйозних проблем

Більшість цуценят, коли залишаються на самоті, скиглять і гавкає. Якщо домашній улюбленець створює в кімнаті розгардіяш, постійно гавкає або шкодить у квартирі, коли його залишають наодинці, це може бути ознакою серйозної проблеми. Не в змозі вирішити її самостійно? Проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем, кваліфікованим інструктором або кінологом.