Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Рудий собака дивиться в сторону

Як собаки бачать навколишній світ?

Читати 9 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, що відбувається у собаки в голові, ви не самотні у своїх роздумах. Іноді поведінка тварин може здатися нам незрозумілою. Що робить їх щасливими? Чому вони так бояться грому? Як вони змогли побачити цього зайця і чому вони обов'язково повинні його наздогнати? Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як собаки бачать навколишній світ і як ваша участь може допомогти задовольнити їхні потреби.

Світ очима собаки

Почнемо з того, що собаки використовують зовсім інші, не притаманні людям механізми для знайомства з навколишнім світом. Так само, як і ми, тварини мають органи чуття: смак, слух, нюх, зір і дотик, але у собак вони дещо інші.

Органи чуття надзвичайно важливі для кожної живої істоти: вони допомагають вивчати світ навколо і взаємодіяти з ним. Дотик, наприклад, говорить про те, що і хто перебуває поруч. Запах допомагає дізнатися, чи щось зіпсувалося або чи є щось смачненьке. Слух може попередити про небезпеку, а зір дає розуміння простору і об'єктів навколо нас.

Для людей зір – один з найнеобхідніших органів чуття; люди часто схильні вірити тому, що бачать. У собак, однак, трохи інша класифікація за рівнем важливості.

Зір

Якщо ви коли-небудь запитували себе «Як собаки бачать навколишній світ?», відповімо коротко: не дуже чітко. У порівнянні з людьми, собаки мають набагато гірший зір. Дуже часто вони бачать усе, наче в тумані.

Крім того, собаки не розрізняють певні кольори. Раніше вважалося, що ці домашні улюбленці бачать світ у чорно-білих відтінках, але це не так. Насправді ж, собаки страждають від того, що ми називаємо дальтонізмом, тобто вони не здатні розрізняти певні кольори. Найдужче тварини прагнуть побачити червоний і зелений кольори, але замість цього бачать лише відтінки сірого.

Як це впливає на догляд за домашнім улюбленцем? Такий зір означає, що собака не може впізнавати вас на відстані. Однак зір не такий важливий, коли є слух і нюх, які допомагають тварині орієнтуватися навколо. Якщо ж ваш собака починає втрачати слух або нюх, а його зір і так не дуже хороший, вам варто йому допомогти.

Нюх

Нюх – основний орган чуття собак. У собак 220 мільйонів нюхових рецепторів, водночас у людей – лише 5 мільйонів! Собаки користуються нюхом, щоб зрозуміти своє середовище, а також розпізнати людей та інших тварин.

Що це означає для господарів? Оскільки домашній улюбленець дуже чутливий до запахів, він може підібрати речі, які ви не обов'язково помітите. Собаки також особливо чутливі до нових середовищ, де існує безліч ароматів, з якими вони не стикалися раніше і які вони ще не розуміють. Тож як собаки бачать навколишній світ? Через ніс! Будьте терплячими зі своїм домашнім улюбленцем, якщо він хоче все понюхати на новому місці. Його поведінка така сама, як і у людини, яка, прийшовши до нового будинку, розглядає все довкола.

Нюх собаки також допомагає тварині відчувати наші емоції. Коли ми непокоїмося, сумуємо, наш аромат може змінитися, і домашній улюбленець це відчує. Ось чому важливо залишатися стриманим, намагаючись заспокоїти собаку. Якщо ви тривожитеся, він про це знатиме. Вам не вдасться обдурити нюх вашого улюбленця!

Слух

Собаки мають чудовий слух. Вважається, що вони здатні чути звуки на частоті вдвічі вищій, ніж ті, що чує людина. Тому відповідь на запитання «Як собаки бачать навколишній світ?» можна доповнити: це не лише нюх, але і слух, який у собак надзвичайно чутливий. Чудовий слух робить їх хорошими мисливцями, а також неабиякими охоронцями: вони попереджають про небезпеку задовго до того, як про неї дізнається людина.

Як це впливає на догляд за домашнім улюбленцем? Добре розвинений слух означає, що вони уважніше ставляться до небезпеки, і до них важко підкрастися. Однак це також означає, що вони чутливіші до шуму. Феєрверк – одне з найстрашніших випробувань для собак, оскільки цей звук для них сильніший, ніж для нас. Аналогічно з грозами, які також їх дуже лякають. Зробіть усе можливе, щоб заспокоїти домашнього улюбленця або захистити його від шуму.

Рухи

Хоча собаки і не мають хорошого зору, вони чудово розпізнають рух навколо себе. Це означає, що домашні улюбленці помічають об'єкти на значній відстані від себе, а також швидко реагують на раптові та невеличкі рухи поруч із собою.

Як це впливає на їхню обережність? Підвищена чутливість вашого собаки до різноманітних рухів пояснює, чому він несподівано може стати враженим або засмученим. Якщо вам рух здається повільним, то для тварини це тривожний знак. Вона інтерпретує його як небезпеку, особливо якщо перебуває у незнайомому місці. Мова тіла стає дуже важливою для собак і є ключовим аспектом того, як вони бачать світ.

Чутливість вашого собаки до руху також пояснює його поведінку. Ви коли-небудь замислювалися, чому ваш улюбленець обожнює переслідувати кроликів, кішок, автомобілі та велосипеди? Саме завдяки цьому відчуттю руху, який заохочує його до полювання. Це означає, що собака може легко відволіктися на прогулянці, особливо в лісі, в оточенні дикої природи. Тому ви завжди маєте бути на сторожі.

Світ собак дуже відрізняється від нашого. Хоча вони погано бачать, їхній слух та нюх набагато кращий, ніж у людей. Це означає, що хоча ми інтерпретуємо наш світ як серію зображень (наче безперервний фільм), для собак це аромати, звуки та рухи. Розуміння цього має допомогти вам краще піклуватися про свого улюбленця.