Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
spaniel puppy enjoying garden games

Як зробити будинок і сад абсолютно безпечними для собаки

Читати 5 хв

Більшість заводчиків попросять вас зачекати, доки вашому новому цуценяті не виповниться вісім тижнів, перш ніж вони дозволять вам його забрати – це може здатися вічністю! Це чудова нагода підготуватися до появи нового улюбленця, щоб, коли ви принесете своє цуценя чи нового собаку додому, у вашому домі було безпечне та гостинне середовище.

На щастя, до появи нового цуценя вам знадобиться досить багато часу, щоб підготувати свій будинок і сад для вашого нового улюленця. Навіть якщо ви привозите додому дорослу собаку, вам все одно потрібно буде перевірити будинок на наявність потенційних небезпек та переконатися, що ваш будинок та сад безпечні для собаки.

Як зробити будинок безпечним для цуценя

 • Встановіть невеликі замки на кухонні шафки на рівні підлоги, особливо якщо там зберігаються засоби для чищення.
 • Встановіть спеціальний дитячий бар'єр на верхній і нижній частинах сходів, щоб цуценята або дорослі собаки, не впали з неї, а також не заходили туди, куди їм не слід.
 • Купуйте спеціальний кошик для собаки, який буде повністю відповідати їй за розміром. Це не тільки дозволить тварині відчувати себе в безпеці, але і допоможе уберегти його від неприємностей, коли у вас немає можливості за ним доглядати.
 • Простягніть всі електричні дроти за меблями, куди ваш вихованець не зможе дістатися, інакше цуценя цілком може їх перегризти. Якщо це неможливо, прикрийте кабелі щільним захисним корпусом, який можна купити практично в будь-якому господарському магазині.
 • Запасіться погризушками, щоб уберегти ніжки стільців, мобільні телефони і електропроводи від гострих зубів цуценя.
 • Завжди закривайте кришку унітазу - деякі собаки не можуть встояти перед спокусою напитися з нього!
 • Уникайте знаходження в будинку токсинів або приберіть їх куди-небудь подалі. Крім того, постарайтеся захистити свого чотириногого улюбленця від контакту з отруйними для нього рослинами (філодендроном, омелою, Пуансеттію), а також з токсичними хімічними очисниками і засобами від комах.
 • Тримайте дверцята духовки, холодильника, мікрохвильової печі, сушильної і пральної машин завжди закритими. Маленькі допитливі цуценята можуть забратися в незнайоме місце і зробити вибір, наприклад, теплу сушильну машинку, тому повісьте спеціальні нагадування для всіх членів сім'ї, що перед включенням і використанням того чи іншого пристрою необхідно його оглянути.
 • У собак немає такого ж почуття глибини і висоти, як у людини; тому, роблячи ваш будинок абсолютно безпечним для свого улюбленця, переконайтеся, що він не зможе вистрибнути або випадково випасти з відкритого вікна.
 • Коли ваше допитливе цуценя бігає по будинку, воно може легко посковзнутися і впасти, отримавши при цьому травму. Постарайтеся знайти таке місце, де ваш улюбленець зможе грати і бігати, не ризикуючи своїм здоров'ям, і постеліть там на тверду підлогу спеціальні не слизькі килимки або один великий килим.
 • Палаючі свічки, що димлять пахощами або масляні лампи можуть бути вкрай небезпечні для вашогодопитливого улюбленця , тому постарайтеся не допускати наявності відкритого вогню в вашому домі, а також неодмінно встановіть спеціальні захисні решітки для каміну.

Як убезпечити собаку в саду

Ваш сад має бути безпечним місцем, де ваша собака може вільно бігати без жодних можливостей для втечі. Тому важливо переконатися, що ви створили безпечний для собаки сад, перш ніж принести додому свого нового собаку чи цуценя. Ось кілька речей, про які варто подумати:

 • Ваш сад повинен бути абсолютно безпечним для собаки місцем, де вона зможе спокійно гратися і в той же час звідки у неї не вийде втекти. Тому переконайтеся, що паркан досить високий і зможе витримати натиск енергійної собаки (для більшості порід середнього розміру висота огорожі повинна бути не менше 183 сантиметрів! Перевірте, щоб в паркані не було дірок, через які може пролізти цуценя. Крім того, переконайтеся, що дошки забору міцно вкопані в землю і під ними не можна викопати яму.
 • Деякі породи собак (зокрема, тер'єри) відомі своїм умінням викопувати ями, тому постарайтеся регулярно обстежувати сад і закопувати все підкопи. Ви можете уникнути появи небажаних ям на ділянці, просто встановивши пісочницю, в якій ваш улюбленець зможе як слід попустувати і покопатися.
 • Деякі собаки не можуть втриматися від спокуси висмикнути або викопати із землі рослини або квіти, тому вам доведеться встановити паркан, щоб захистити ваші петунії від зазіхань чотириногого друга!
 • Приберіть з саду мотузкові сходи і все, за що ваш улюбленець може ненароком зачепитися. Крім того, постарайтеся обгородити або накрити жорсткою кришкою басейн або джакузі, коли ви ними не користуєтеся.
 • Якщо ваша собака проводить частину дня або ночі в саду, поставте там спеціально для неї не промокаючий і захищений від вітру будиночок, який може також послужити вашому улюбленцю надійним захистом від сонця в жаркі дні. Якщо температура на вулиці аномально висока або низька, неодмінно візьміть собаку в будинок, навіть якщо вона постійно живе на вулиці.
 • Уникайте використання какао-стружки в саду як альтернативи корі, оскільки вона отруйна для собак.
 • У вашому саду повинні рости тільки абсолютно безпечні і корисні для собак рослини. Щоб уникнути харчового отруєння або висипань на шкірі улюбленця, виключіть посадку в саду всіх невідомих вам рослин. Отруйними для собак є лілії, азалії, жовтий нарцис, помідори, наперстянка, тис і гортензії. Якщо тварина з'їла отруйну рослину, візьміть її зразок, якщо є можливість, і негайно зверніться до ветеринарного лікаря.
 • Вам потрібно відучити цуценя жувати все, що він знайде в саду. Неодмінно зв'яжіться з ветеринарним лікарем, якщо у вас є підозра, що ваш улюбленець з'їв щось небезпечне.
 • Ніколи не використовуйте в саду засоби по боротьбі зі шкідниками, гербіциди та отрута для щурів, так як дані речовини вкрай токсичні. Виняток можна зробити тільки для тих засобів, на упаковці яких зазначено, що вони абсолютно безпечні для домашніх тварин.
 • Переконайтеся, що ваша собака не зможе потрапити в гараж, так як багато засобів для автомобіля (наприклад, антифриз) небезпечні для її здоров'я.
 • Якщо у вашому саду є ворота, нагадуйте кожному, що їх необхідно завжди тримати закритими. Можна встановити спеціальне автоматичне закривання, проте воно повинно бути налаштоване таким чином, щоб ваш улюбленець не міг постраждати під час закриття воріт.

Як захистити собаку під час прогулянки на вулиці

 • Коли виїжджаєте на автомобілі з гаража, перевірте, що у вас на шляху не лежить собака, так як ви запросто можете її не помітити через дзеркало заднього виду. Ні в якому разі не дозволяйте собаці наближатися до рухомих автомобілів, навіть до свого власного.
 • Переконайтеся, що ви причепили повідок вашому улюбленцю, перед тим як відкрити двері і вийти на прогулянку, в іншому випадку собака може несамовито рвонутись на вулицю, що може бути дуже небезпечно для неї.
 • Слідкуйте за тим, щоб жарким літом ваш улюбленець не перебував довго на сонці. Крім того, постарайтеся ніколи не залишати собаку в задушливій машині.
spaniel drinking water in the garden

 

 • Беріть з собою багато свіжої і чистої питної води, яка так необхідна собаці під час прогулянки.
 • Особливий догляд за здоров'ям вашого улюбленця необхідний взимку, так як багато снігоочисних машин розкидають не тільки сіль, а й протиожеледні реагенти, які можуть бути вкрай небезпечні для собак при попаданні в їх організм.
 • Деякі види дорожнього покриття і тротуарної плитки, а також цілий ряд насіння трав можуть викликати алергію на лапах вашого улюбленця, тому рекомендується протирати їх після кожної прогулянки.