Ваш улюбленець - наше натхнення.
Young puppy next to older dog

Знайомство собаки з іншими тваринами

Читати 8 хв

Вас турбує питання, як найкраще організувати знайомство вашої нової собаки з іншими тваринами, не порушивши при цьому спокій і гармонію в будинку?

Знайомство цуценя з вашої собакою

Можливо, ваша собака вже звикла до того, що, крім неї, у вас немає інших тварин, тому спочатку для неї буде справжнім шоком поява в будинку суперника - ще одного улюбленця! Деякі корисні поради, представлені нижче, допоможуть вам зробити це знайомство простішим і спокійним.

 • Перш ніж ви приведете цуценя в будинок, переконайтеся, що собаці,яка вже живе у вас, зроблені всі необхідні щеплення, - це стане гарантією того, що обидва улюбленця будуть здорові і щасливі.
 • Виберіть для зустрічі і знайомства чотириногих друзів яке-небудь нейтральне місце, яке ваша старша собака не буде вважати своєю власною територією. Було б чудово, якби ви познайомили своїх вихованців де-небудь на вулиці, проте, якщо цуценяті ще не зроблені всі необхідні щеплення, не відходьте далеко від будинку і обмежтеся організацією зустрічі, припустимо, в своєму саду.
 • Після того, як вашому цуценяті зроблять принаймні перший курс щеплень і ваш ветеринарний лікар дозволить прогулянки на свіжому повітрі, ви можете вивести його на вулицю і дозволити насолодитися усіма ароматами саду.
 • Як тільки новий вихованець виявиться на вулиці, візьміть його на поводок і випустіть з дому старшу собаку, тримаючи її також на повідку, а якщо вона велика і емоційна, надіньте на неї намордник, щоб запобігти будь-які неприємності під час знайомства. Вашим вихованцям буде дуже цікаво познайомитися - просто дозвольте їм гарненько обнюхати один одного, поступово послаблюючи їх повідці. Під час першої зустрічі розмовляйте з ними спокійно і м'яко,кажіть, що вони молодці, і ігноруйте виття або гавкіт.
 • Заохочуйте спокійну і доброзичливу поведінку обох ваших улюбленців погладжуванням, похвалою або навіть невеликими ласощами. Якщо хтось із ваших чотириногих друзів сильно хвилюється, не звертайте уваги: це цілком нормально. Головне - залишайтеся спокійні самі! Почекайте трохи, поки ваші вихованці заспокояться. Можна навіть на деякий час відвести їх подалі один від одного.
 • Краще розбити процес знайомства на кілька недовгих етапів. Тоді дуже скоро ваші вихованці стануть найкращими друзями!
 • Дозвольте старшій собаці «запросити» або проводити малюка в будинок. Під час знайомства тримайте обох чотириногих друзів на повідку, поки щеня як слід не звикне до нової для нього обстановці, а ваша доросла собака не прийме маленького вихованця як повноправного члена сім'ї. Ставтеся однаково добре і спокійно як до дорослого улюблениці, так і до цуценяти і не забувайте якомога частіше хвалити і гладити обох.

Якщо у вас є які-небудь побоювання або питання, що стосуються процесу знайомства цуценя з дорослою собакою, рекомендуємо заздалегідь звернутися за допомогою до кваліфікованого ветеринарного лікаря або дресирувальника.

Як познайомити одну дорослу собаку з іншою

Знайомлячи одну дорослу собаку з іншою, не дивуйтеся, якщо вони відразу не подружаться. Не сумуйте, якщо процес знайомства проходить не так швидко, як вам хотілося б.

Для того, щоб ваші улюбленці краще пізнали одне одного, вам довидеться виводити їх подалі від будинку, куди-небудь на тиху нейтральну територію (в ідеалі - незнайому для обох собак). Найголовніше, пам'ятайте: як правило, не існує причин, що перешкоджають успішному знайомству і міцній дружбі ваших улюбленців.

 • При знайомстві двох дорослих собак, спочатку тримайте їх на повідках, а якщо обидві вони великі і темпераментні, бажано також надіти намордники. Дотримуючись цих запобіжних заходів, дозвольте вашим чотириногим друзям як слід вивчити один одного.
 • Якщо ваші улюбленці починають грізно гарчати або гавкати один на одного, час призупинити процес знайомства. Відведіть собак одну від одної до тих пір, поки вони не заспокояться, а потім спробуйте ще раз.
 • Якщо навіть після безлічі спроб вам так і не вдалося подружити двох собак, зверніться за допомогою до кваліфікованого і досвідченого ветеринарного лікаря або до фахівця з поведінки домашніх тварин.

Знайомство собаки з кішкою або кошеням

Як тільки ваш новий улюбленець, будь то цуценя або доросла собака, відчує себе комфортно і спокійно в новому будинку, пора представити його вашій кішці.

Майте на увазі, що вам доведеться запастися терпінням і дати час кішці звикнути до нового сусіда по будинку, особливо важливо не поспішати, якщо раніше ваш пухнастий друг ніколи не жив разом з доброзичливою собакою. При вигляді незнайомої собаки кішки зазвичай шиплять і б'ються або тікають і ховаються в якомусь затишному містечку.

Найважливіше, на що слід звернути увагу при знайомстві собаки з кішкою, це забезпечення безпеки обох ваших улюбленців. Як правило, собаки поводяться дуже активно і жваво побачивши кішок, тому тваринам, можливо, знадобиться якийсь час, щоб навчитися ладнати один з одним. Якщо після декількох спроб знайомства ваша собака все також дратівлива або агресивна по відношенню до кішки, зверніться за професійною порадою і допомогою до ветеринарного лікаря або спеціаліста з поведінки домашніх тварин.

 • Знайомство цуценя з кішкою може здатися небезпечним, проте пам'ятайте, що ваша основна задача - допомогти обом домашнім тваринам розслабитися і відчувати себе абсолютно комфортно в компанії один одного. При цьому переконайтеся, що кішка (або кошеня) знаходиться в безпечному місці, поза зоною досяжності собаки. У свою чергу, щоб уникнути неприємностей постарайтеся спочатку тримати собаку на повідку.
 • Заохочуйте собаку, якщо вона демонструє доброзичливу поведінку. Якщо ж вона невпинно гавкає, не хвилюйтеся: дуже важливо, щоб ви самі зберігали абсолютний спокій!
 • Приблизно через п'ять хвилин після початку знайомства зробіть перерву, відведіть собаку подалі і дозвольте кішці прийти в себе.
 • Повторюйте процедуру знайомства ваших улюбленців кілька разів на день (в середньому - протягом декількох хвилин) в різних кімнатах будинку: це необхідно для того, щоб вони якомога швидше звикли до виду і запаху один одного в різній обстановці. При цьому не забувайте весь час тримати собаку на повідку.
 • Як тільки в процесі знайомства ваші улюбленці заспокояться і розслабляться, дозвольте кішці вийти зі свого затишного місця, при цьому як і раніше тримаючи собаку на повідку. Дозвольте тваринам гарненько вивчити один одного і не забувайте демонструвати своє схвалення, якщо вони проявляють дружелюбність. У той же час постарайтеся завжди зберігати абсолютний спокій, навіть якщо один з ваших улюбленців нервує і виглядає не дуже задоволеним. Повторіть процедуру знайомства кілька разів в різних кімнатах будинку.
 • Спостерігайте за вашими улюбленцями до того часу, поки не побачите, що вони порозумілися між собою. Відпустіть собаку з повідця тільки тоді, коли будете впевнені, що ваші домашні тварини не стануть битися або собака не кинеться переслідувати кішку. Крім того, прослідкуйте, щоб у кішки було своє власне затишне і безпечне місце поза досяжністю собаки, де вона завжди могла б сховатися, якщо ваші улюбленці раптом щось не поділять.
 • Годуєте кішку і собаку в різний час - тоді вони обидві будуть спокійні за те, що ніхто не вкраде їх їжу.
 • Поставте котячий туалет в зручному для вашого улюбленця місці, але в той же час подалі від місця собаки. Можливо, це прозвучить не дуже приємно, але, слідуючи своїм собачим інстинктам, вона цілком може з'їсти вміст лотка!
 • Подбайте про те, щоб у вашої кішки було досить рухливих іграшок і завжди була можливість побігати і пополювати за ними, - тоді собака зможе спокійно відпочити, не побоюючись, що кішка буде набридати їй своїми іграми.

Не переживайте, якщо ваші улюбленці не стали кращими друзями. Кішки за своєю природою дуже незалежні і можуть просто ігнорувати собаку, навіть якщо відчувають до неї симпатію. Проте, в більшості випадків кішки і собаки, які живуть разом, з часом стають близькими і нерозлучними друзями, хоча правила спілкування встановлює саме кішка. Пам'ятайте: поки у кожного з ваших вихованців є свій власний особистий простір, все буде чудово!