Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
цуценя тримають над ванною

Як купати цуценя

Читати 6 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Ви привезли додому чудового милого пухнастика і кілька годин грали з ним на вулиці. Але тепер цуценя брудне і залишає плями у приміщенні. Це означає, що слід вирушати до ванної кімнати.

Купання цуценяти може стати цікавим досвідом як для вас, так і для домашнього улюбленця. Це також допоможе побудувати міцний зв’язок між вами і вашим новим другом. До такої процедури краще привчати змалечку, щоб у майбутньому собака не боявся, а, навпаки, знав, що купання - це приємно та весело. Ось кілька порад, як правильно купати цуценя.

Будьте напоготові

Цуценя - милий, але вередливий домашній улюбленець. Ймовірно, під час купання воно кілька разів спробує вилізти з ванни або лизнути ваші мильні руки. Перед купанням вдягніть одяг, який ви не боятиметеся намочити. Тримайте усе необхідне на відстані витягнутої руки. Пошук щітки для грумінгу по всьому дому, коли мокре цуценя залишилося без нагляду, - не дуже хороша ідея.

Якщо ви купаєте собаку вперше, переконайтеся, що нічого не відволікає вас від процедури, і ви нікуди не запізнюєтеся, наприклад, на роботу чи важливу зустріч. Приділіть домашньому улюбленцю максимум уваги, щоб він знав, що купання - це весело й комфортно.

Коли можна купати цуценя?

Собаки не такі, як люди. Догляд за цуценям важливий, але часте купання може призвести до подразнення шкіри, появи висипу та подряпин. Щоб шерсть залишалася м’якою і шовковистою, їй потрібна натуральна мастика. Тож як часто купати цуценя? Краще виконувати цю процедуру лише тоді, коли домашній улюбленець дійсно брудний та має неприємний запах. Звісно, багато що залежить і від породи. Наприклад, довга шерсть забруднюється швидше. Також грає роль і вік тварини. Цуценята дуже допитливі, вони постійно щось винюхують під ліжками і диванами, копають землю в пошуках кістки - через це вони дуже часто брудняться.

Де купати цуценя?

Є кілька місць, де ви можете купати свого собаку.

  • На вулиці: якщо надворі тепло і сонячно, чудовим варіантом може бути шланг або відкритий дитячий басейн.
  • У приміщенні: оскільки цуценя ще маленьке, його можна мити у ванній. Ванна або душова кабіна подарують достатньо місця, а раковина ідеально підійде, якщо вам потрібно стримати ентузіазм цуценяти.

До того ж, вам не доведеться низько нахилятися, що добре для вашої спини. Просто зберігайте усе необхідне для купання поруч з раковиною.

Не забувайте, що для вашого улюбленця це новий досвід. Важливо, що він відчував безпеку і комфорт. Якщо цуценя нервує, до першого купання ознайомте його з ванною кімнатою, бажано зробити це кілька разів. Так він вивчить приміщення і не боятиметься майбутньої процедури.

Чим купати цуценя?

Що потрібно для купання:

  • Вода. Важливо правильно підібрати температуру. Вода має бути теплою - переконайтеся, що температура трохи нижча, ніж ви робите для себе. Вимірюйте її ліктем, як це роблять мами, коли готують ванну для малюка.
  • Щітка. Якщо у вашого собаки довга шерсть, добре розчешіть її перед купанням. Це допоможе запобігти заплутуванню шерсті під час намилювання та зекономить воду. Пам’ятайте, що сухі вузлики з шерсті іноді буває неможливо розплутати.
  • Косметика для собак. Вам потрібні мило й шампунь. Що саме ви виберете, залежить від породи, тому що різна шерсть потребує різного догляду. Використання мила у великих кількостях може спричинити подразнення шкіри у тварини. Незмиті залишки косметики призводять такого ж негативного ефекту. Тому переконайтеся, що ви добре змили засіб. Під потоком води цуценя може стрибати чи звиватися, тому що йому неприємно або страшно. Зберігайте спокій. Не спішіть і хваліть домашнього улюбленця за стійкість. Важливо, щоб ви були уважними, а він - щасливим.

Висушіть рушником

Собаки люблять крутитися, щоб краплі води розліталися по всьому приміщенню. Вода може потрапити і на вас. Скористайтеся рушником, щоб домашній улюбленець не заляпав стіни і все довкола. Якщо цуценя зовсім крихітне, його навіть можна повністю загорнути у рушник і тримати на руках, наче дитину. Хіба існує щось миліше, ніж цуценя, яке висовує з рушника задоволену мордочку?