Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Ретрівер лежить у ліжку в синьому конусі

Догляд за собакою після операційного втручання

Читати 9 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Якщо ваш собака відновлює сили після операції, це може бути стресовим періодом для обох вас. Але з вашою любов'ю і турботою, а також експертною порадою вашого ветеринарного лікаря, ваш собака повинен незабаром повернутися до свого звичайного стану та поведінки. У цій статті розглядаються деякі способи, якими ви можете підтримати свого домашнього улюбленця протягом періоду одужання.

Рани і шви

 

Якщо у вашого собаки є шви, уважно стежте за ними. Деякі з них можуть бути внутрішніми, але ви повинні проінформувати вашого ветеринарного лікаря, якщо є почервоніння, набряки, виділення або кровотеча.

Шви зазвичай знімаються приблизно через десять днів, хоча час буде варіюватися в залежності від типу операції. Внутрішні шви приховані під шкірою і розчиняться природно самі по собі, - але ваш ветеринарний лікар може ще попросити вас прийти з собакою на повторний прийом, щоб перевірити, чи загоєння йде добре.

Бинти, пов'язки

Бинти можуть непокоїти вашого собаку. Дуже важливо, щоб бинти були сухими або ж вони можуть призвести до пошкодження шкіри. Зверніть увагу на знебарвлення, неприємні запахи або припухлість вище або нижче пов'язки на шкірі. Завжди звертайтеся до ветеринара, якщо ви стурбовані симптомами собаки.

Захисний комір для собаки (післяопераційний)

Захисні коміри призначені для запобігання собакою зализування рани, а також кусання або дряпання ран, від жування бинтів. Важливо, щоб собака якомога довше впродовж дня носив захисний комірець, особливо протягом ночі, коли він залишається на самоті. Ваш вихованець скоро звикне до його носіння, але комірець може перешкоджати прийому їжі та питтю, тому знімайте його на час годівлі та коли собака п'є воду.

Годівля

Харчування відіграє важливу роль у відновленні вашого собаки після операції, тож ваш ветеринарний лікар може рекомендувати перехід на спеціально дієту для собак, що відновлюються після операції. Оскільки багато собак, що перебувають у стані одужування, можуть втратити апетит, висококалорійний раціон може стати гарантією того, що вони отримують максимальну кількість калорій в невеликій кількості їжі. Раціон з високим вмістом білка також може сприяти відновленню та одужуванню, підтримуючи імунну систему собаки.