Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Собака стрибає в поле ромашок.

Алергія у собак

Читати 6 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Багато собак відчувають алергічні реакції на різні речі. Хоча алергічні реакції можуть бути досить серйозною проблемою, ваш ветеринарний лікар зможе допомогти вам знайти способи керування проблемою алергії вашого собаки. У цій статті розглядаються основні симптоми та причини алергії у собак, а також деякі з можливих варіантів лікування.

Алергія, викликана укусами дрібних комах

Будь-який собака може заразитися блохами, але не всі собаки відчувають алергічні реакції на укуси бліх. Собака, який страждає від алергії на бліх, відчуває серйозну реакцію свербіння, коли слина блохи вступає в контакті з їх шкірою.

Це може призвести до випадіння шерсті і утворення відкритих ран або струпів на шкірі, як правило, на спині в основі хвоста. Ви також можете помітити ураження шкіри на інших частинах тіла. Ці рани можуть призвести до бактеріальної інфекції.

Алергія на укуси бліх є більш серйозною, ніж просто собака з блохами, і її неможливо вирішити, якщо лише підстригти шерсть вашого собаки або тримаюти його у приміщенні. Якщо ви підозрюєте, що у собаки є алергія на укуси бліх, проконсультуйтеся зі своїм ветеринарним лікарем щодо найкращого курсу лікування.

Контактний дерматит

Є безліч речей, які можуть привести до контактного дерматиту у собак - в тому числі нашийники від бліх, дорожня сіль, вовна або рослини. Насправді, виявлення джерела часто може стати детективною справою!

Ознаками контактного дерматиту є інтенсивний свербіж, висипання або нерівності на шкірі. Вони з'являться на тій частині тіла, яка вступає в контакт з алергеном. Найбільш часто вражаються такі частини тіла, як підборіддя, груди, живіт і хвіст.

Одним з варіантів боротьби з контактним дерматитом є запобігання контакту з відомим подразником. Ваш ветеринарний лікар також зможе надати консультації щодо інших можливостей лікування, включаючи перехід на спеціально сформульований раціон, такий як PURINA® PROPLAN® (ПУРІНА ПРО ПЛАН) Ветеринарна дієта. Гіпоалергенік Канін Формула. Сухий повнораціонний дієтичний корм для цуценят та дорослих собак при харчових алергіях.

Алергія дихальних шляхів

Як і люди, собаки можуть старждати від алергії на дерева, траву та пилок бур'янів, а також на цвіль, кліщів та домашній пилок. Насправді, собаки з алергією дихальних шляхів мають алергію одразу на кілька подразників. Алергія дихальних шляхів може починатися в будь-якому віці, але у більшості випадків починається з віку від одного до чотирьох років.

Основним симптомом, пов'язаним з алергією дихальних шляхів, є сильний свербіж і розчісування, особливо на мордочці та вухах. Однак існує багато інших причин, чому ваш собака чухається або дряпається більше, ніж зазвичай, тому рекомендується звернутися до ветеринарного лікаря.

Ваш ветеринарний лікар зможе порадити найкращий спосіб боротьби з алергією. Це може включати перехід на спеціально розроблений раціон. Крім того, оскільки деякі алергени поглинаються через шкіру, часто купання з гіпоалергенним шампунем може допомогти зменшити вплив деяких алергій.

Харчова алергія

У собак часто може розвиватися алергія на продукти, які вони раніше вже багато разів вживали без проблем. Найбільш поширеною причиною алергії є реакція на конкретний білок в раціоні, наприклад, на яловичина або свинину.

Ознаки харчової алергії включають свербіж, розлади травлення та ускладнене дихання. Якщо ви спостерігаєте ці симптоми, проконсультуйтеся з вашим ветеринарним лікарем.

Ваш ветеринарний лікар допоможе вам правильно визначити проблемний інгредієнт. Перший крок полягає в переході на спеціальний Гіпоалергенний Раціон- наприклад, PURINA® PRO PLAN® HA HYPOALLERGENIC. Сухий повнораціонний дієтичний корм для цуценят та дорослих собак при харчових алергіях - зазвичай на 8-10 тижнів.

Гіпоалергенний Раціон був розроблений, щоб звести до мінімуму ризик виникнення алергічних реакцій. Після того, як ваш собака звикне до нового раціону, різні інгредієнти можуть поступово включатися в раціон до тих пір, поки ви не знайдете причину алергічної реакції.

Як тільки він буде виявлений, ваш ветеринарний лікар може порадити найкращий раціон для боротьби з алергією - і допомогти зберегти вашого собаку здоровим і щасливим в довгостроковій перспективі.