Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Старіший лабрадор дають миску

Ожиріння у собак

Читати 6 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Собаки можуть насолоджуватися довшим, здоровішим життям, коли вони знаходяться в хорошій фізичній формі. Але, як і нам, собакам іноді доводиться боротися за досягнення і підтримку ідеальної ваги. Ось чотири можливих кроки, які ви можете зробити, щоб допомогти вашому собаці залишатися у формі і здоровим впродовж довготривалого часу.

1. Годівля для схуднення

Збалансований раціон з правильним рівнем калорій має важливе значення для здорової ваги. Дотримуйтеся розмірів порцій, рекомендованих вашим ветеринарним лікарем, і використовуйте мірний стаканчик, щоб дотримуватися точності. Якщо ваш собака перебуває у процессі схуднення, намагайтеся годувати його двома або трьома меншими порціями на день замість однієї великої порції. Це допоможе запобігти відчуттю голоду.

Поради щодо ласощів:

Годівля ласощами є частиною ваших відносин з вашим собакою, але занадто багато ласощів неправильного виду можуть швидко вплинути на нездорове збільшення ваги. Ви можете зменшити ризик переїдання ласощів, дотримуючись таких порад:

  • Уникаючи жирних ласощів і залишків зі столу (вони можуть приносити радість, але залишки зі столу можуть додати багато непотрібних калорій собаці - і стати причиною незбалансованості раціону).
  • Спробуйте використовувати більш корисні ласощі.
  • Відслідковування того, скільки ласощів ви даєте. Намагайтеся впродовж одного дня даючи ласощі собаці, класти їх в той же час в окрему коробку в такій кількості, як ви даєте собаці. Зрештою, ви легко зможете побачити, скільки «зайвих» калорій отримала собака.
  • Приділяйте увагу собаці, коли він цього потребує, замість того, щоб давати йому ласощі.

2. Робіть фізичні вправи

Прогулюючись по лісу або граючись в парку, коли собака приносить вам іграшку, яку ви кидаєте йому для гри, займаючись спортом разом ви робите неймовірний вклад для ваших відносин. Це є також хорошим способом допомогти вашому собаці схуднути і залишатися у формі. Різноманітність - це те, що робить життя цікавішим, тому спробуйте розбавити свій тренувальний процес наступним чином:

  • Використовуйте іграшки, щоб зробити прогулянки з собакою більш приємними для нього - якщо ваш собака любить бігати за іграшками, чому б не використати тенісну ракетку, щоб кидати йому м'яч ще далі?
  • Намагайтемя організовувати спільні прогулянки з власниками собак– коли собаки бігають разом, вони схильні спалювати більше калорій.
  • Розгляньте можливість змінити вашу звичну прогулянку- зміна маршруту та часта зміна темпу робить заняття більш захоплюючим

Але пам'ятайте, що старші собаки або собаки, які страждають на артрит можуть бути не в змозі займатись так само. Зверніться до свого ветеринарного лікаря для вибору найкращого плану тренувань.

3. Стежте за вагою

Якщо ви допомагаєте вашому собаці схуднути, встановіть досяжні цілі. Це дозволить легко і приємно вимірювати прогрес вашого собаки. Хорошою метою буде втрата 2% ваги на тиждень. Слідкуйте за тим, щоб зберегти графік прогресу вашого собаки, вимірюючи розмір талії та контролюючи статуру за допомогою Системи Стану Тіла.

Для більш формальної, точної оцінки, запишіть собаку на прийом до ветеринарного лікаря.

4. Не здавайтеся

Собаки повинні втрачати вагу поступово: це повільний процес. Не дозволяйте цьому зупиняти вас або вашого собаку від дій. Поступова втрата ваги це чудово і означає, що вага швидше за все не повернеться.

З правильним раціоном, підтримкою вашого ветеринарного лікаря і новими прогулянками, ваш собака зможе досягти здорової ваги - і ви обидва зможете отримувати максимум від дивовижного світу, який ви розділяєте.