Ваш улюбленець - наше натхнення.
коричневий пес сидить і дивиться на кота на колінах людини

Ознаки вагітності собаки

Читати 4 хв


Поява крихітних цуценят у вашій оселі - це хвилюючий момент для вас і вашого собаки. Дізнайтеся, як розпізнати ознаки вагітності собаки та скільки взагалі триває вагітність у собак.

Коли собака може завагітніти?

Собаки здатні завагітніти, коли у них настає тічка. Це трапляється приблизно раз на вісім місяців та триває до трьох тижнів. Крім того, що ваша собака може завагітніти в цей час, вона може вступати в суперечки з кобелями, якщо ще не готова до спарювання. 

Вигул на повідку під час тічки може допомогти собаці уникнути сутичок та випадкових спаровувань. А якщо ви взагалі хочете уникнути вагітності домашнього улюбленця, то, можливо вам варто завчасно подумати про кастрацію. 

Період вагітності собаки зазвичай триває від 61 до 65 днів, але ви можете не помітити жодних очевидних фізичних змін. Домашнього тесту на вагітність собаки не існує, тому вам доведеться самостійно звертати увагу на загальні ознаки вагітності собак.

Як визначити вагітність собак?

Ви можете помітити наступні ознаки вагітності у собаки

  • Невеликі виділення слизу можуть з'явитися приблизно через місяць після в'язки.
  • Її соски можуть стати більш помітними за кольором і розміром приблизно через 30 днів після в'язки, а також ви можете помітити, що з них виділяється напівпрозора рідина.
  • Подібно до нашої "ранкової нудоти", на ранніх стадіях вагітності ваша собака може трохи блювати. Якщо це продовжується, або у вас є якісь занепокоєння, поговоріть з ветеринаром.
  • Приблизно з 35-го дня вагітності собака почне набирати вагу, яка поступово збільшуватиметься до 50% від норми.
  • Приблизно з 40-го дня ви зможете помітити її набряк живота, хоча у першонароджуючих або собаки з невеликим приплодом він може бути не таким помітним.
  • Собака може поводитися трохи тихіше, ніж зазвичай, або у неї може знизитися апетит. Ці ознаки також можуть вказувати на проблему, тому зверніться до ветеринара, якщо вас це турбує.
  • У другій половині вагітності апетит вашої вагітної собаки збільшується, тому будьте готові змінити її раціон.

Приблизно з 40-го дня вагітності живіт починає помітно збільшуватися і продовжує збільшуватися протягом трьох тижнів. Соски також збільшуються, а на останньому тижні вагітності з них може виділятися молоко.

Діагностика вагітності собаки

Ваш ветеринар може підтвердити вагітність собаки за допомогою ультразвукового дослідження на 20-22 день. Приблизно з 30-го дня ваш ветеринар зможе провести фізичний огляд, щоб підрахувати кількість цуценят у вашої собаки.

Що робити, коли у собаки починаються пологи

Хоча ваша собака в змозі впоратися з вагітністю і пологами самостійно, проте будьте готові заспокоїти її. Вагітна собака дасть вам безліч натяків, щоб повідомити, що пологи починаються і цуценята вже на підході. Але якщо ви хочете дізнатися більше, прочитайте наш посібник про те, на що слід звернути увагу під час пологів у собаки.

 

Деякі ознаки, такі як знебарвлені виділення або напруженість матері, яка не народжує цуценят, можуть свідчити про ускладнення. Якщо ви помітили будь-яку з цих ознак або маєте інші занепокоєння, зверніться до ветеринара.

Наприкінці вагітності ви можете помітити, що вона шукає тихе місце для пологів. Ви можете допомогти їй, створивши "гніздечко" у затишному, теплому місці з коробки. 
Хочете більше порад про собачу вагітність? Читайте наш посібник з годування собаки під час вагітності.