Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Шоколадний лабрадор їсть з миски

Повнораціонне харчування від вагітності до народження цуценят

Читати 3 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Повнораціонне харчування від вагітності до народження цуценят – харчування вагітних собак.

Протягом 9 дивовижних тижнів вагітності Вашої собаки, поки Ви чекаєте народження цуценят, пріоритетом номер 1 має бути ретельний догляд за майбутніми собаками-матерями, а харчування – одна з головних опор їхнього самопочуття.

Годуючи майбутніх мам, ми повинні враховувати їхні різні харчові потреби залежно від того, на якій стадії знаходиться вагітна собака, поступово збільшуючи кількість їжі протягом 9 тижнів вагітності.

Таким чином, можна розділити вагітність собаки на 3 етапи по 21 день кожен. На першому етапі вагітна собака потребує звичайну кількість повноцінної та збалансованої їжі для дорослих собак.

Однак коли вагітна собака переходить до другої та третьої стадії вагітності, ми пропонуємо годувати собак-мам їжею для цуценят, оскільки вона багата ключовими поживними речовинами та забезпечує більше енергії порівняно із сумішшю для дорослих собак. Це допомагає Вашої собаці залишатися міцною, а також передавати ці поживні речовини своїм цуценятам через плаценту до їх народження. На цьому етапі їй слід давати в 2-3 рази більше корму, ніж до вагітності, малими порціями протягом дня.

Як годувати вагітну собаку раціоном для цуценят

Вашу собаку слід знайомити з новим раціоном поетапно, щоб дати змогу шлунку пристосуватися до нього. Почніть вводити раціон для цуценят у її звичайний прийом їжі, потроху, протягом тижня, поки їжа не буде повністю замінена.

Зверніть увагу, що на пізніх термінах вагітна собака матиме у шлунку менше місця для їжі через збільшення розмірів цуценят. Ось чому найкраще годувати її меншими порціями і частіше. Пам’ятайте про розмір та особливості Вашої собаки, вибираючи яким раціоном для цуценят її годувати.

Використовуйте контрольовані, розмірені порції, щоб запобігти переїдання та надмірну вагу, оскільки це може спричинити проблеми під час вагітності та пологів. Як завжди, подбайте про те, щоб вагітна собака мала доступ до великої кількості свіжої, чистої питної води, щоб підтримувати водний баланс, особливо якщо під час вагітності годуєте її сухим кормом.

Харчування в період годування

У цей період дуже важливо забезпечити Вашу собаку повноцінним харчуванням, щоб вона могла залишатися якомога здоровішою протягом усього періоду лактації та швидше відновлювалася після вагітності.

Харчові потреби Вашої собаки зростуть у 3-4 рази від її нормальної дієти, оскільки протягом перших 3 тижнів після пологів собака годує новонароджених цуценят через лактацію.

Новонароджені цуценята вимагають багато поживного молока матері, і щоб допомогти матері-собаці виховувати своїх цуценят, ми можемо продовжувати годувати ту саму суміш для цуценят, яку вона їла під час вагітності. Більша калорійність та додані поживні речовини додадуть їй сили та допоможуть виробляти високоякісне молоко.