Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
кіт дивиться на молоко

Що п'ють коти і Чи шкідливе молоко для котів?

Читати 5 хв

Щоб уникати зневоднення, коти повинні пити лише одну річ – воду. Дізнайтеся з нашого посібника, чому молоко шкідливе для котів.

Чи можна котам пити молоко? Образ кота, який із задоволенням п’є молоко, настільки поширений, що багато людей навіть не сумніваються у відповіді. Але ви здивуєтесь, дізнавшись, що потягування коров’ячого молока насправді шкодить їхньому здоров’ю, незалежно від того, наскільки їм подобається його смак.

В ідеалі котам слід давати лише воду. Однак важливо, щоб ваша кішка уникала зневоднення, особливо якщо у неї є інші проблеми зі здоров’ям, наприклад захворювання нирок. Деякі кішки дійсно не в захваті від смаку води, але є кілька хитрощів, якими ви можете спробувати заохотити збільшити споживання води. Читайте наші поради далі.


Чи можна котам пити молоко?

Чи шкідливе молоко для котів? Так, більшість кішок мають непереносимість лактози, а вживання молочних продуктів може призвести до діареї та блювоти. Існують спеціальні варіанти котячого молока, які є більш придатними для котів та містять мало лактози. Однак годувати цими продуктами слід лише в помірних кількостях. Протягом перших кількох тижнів життя кошенята будуть пити молоко матері або, якщо необхідно, спеціально розроблену «молочну суміш для кошенят». Однак вони будуть повністю відлучені приблизно у віці 8-9 тижнів.

У кошенят у шлунку є фермент, який дозволяє їм розщеплювати лактозу з молока матері, але у дорослих кішок цього ферменту немає, і вони втрачають здатність перетравлювати молочний цукор. Натомість лактоза в молоці може викликати розлад шлунка, коли воно починає бродити.


Чому кішки люблять молоко?

Коти люблять смак молока, тому що воно жирне. Вони часто віддають перевагу молоку, навіть якщо це призводить до розладу шлунка. Якщо вашу кішку годують високоякісною збалансованою їжею, їй не потрібен зайвий жир від молока, незалежно від того, наскільки воно їй подобається.

Якщо ваша кішка випила трохи молока, спостерігайте за ознаками блювоти чи діареї та при необхідності зверніться до ветеринара.

Що п'ють кошенята?

Маленькі кошенята будуть пити молоко матері, поки їх не відлучать від грудей. Також повинен бути вільний доступ до свіжої води для їх матері, і кошенята теж почнуть її смакувати.
Приблизно з 4-тижневого віку вони починають пробувати тверду їжу та пити більше води разом із молоком матері.

Чи можна котам пити молоко, якщо вони осиротіли?

Якщо ви самі виховуєте кошеня-сироту або воно не може пити молоко матері з будь-якої іншої причини, ви повинні годувати його спеціальними молочними сумішами для кошенят. Не бажано використовувати звичайне молоко від інших видів тварин, оскільки воно не міститиме потрібного балансу поживних речовин для їхнього розвитку.
Перше молоко, яке виробляє мати, називається молозивом. Воно має високий вміст антитіл і допомагає передавати певний імунітет кошенятам. Якщо кошеня не може пити молозиво від матері, вам слід порадитися з ветеринаром.


Коли починати давати кошенятам воду?

Зазвичай кошенят починають відлучати від грудей приблизно у віці трьох-чотирьох тижнів, і тоді настав час давати їм трохи твердої їжі. У той же час ви повинні забезпечити їх свіжою чистою питною водою в неглибокій мисці.


Що п'ють коти?

Дорослим котам потрібно пити воду лише як частину здорової збалансованої дієти. Скільки вони п’ють, залежить від кількох факторів, включаючи їхній вік, розмір і те, їдять вони вологий чи сухий корм.

Якщо ваша кішка має проблеми зі здоров’ям, такі як хронічна хвороба нирок, особливо важливо уникати зневоднення. Якщо ваша кішка не хоче пити прісну воду, ви можете спробувати відварити звичайну курячу грудку або білу рибу і дати їй бульйон, щоб спокусити.
Він не повинен містити ні солі, ні масла. Ви можете також запитати ветеринара, чи підійдуть оральні регідратаційні рідини. Вони часто мають м’ясний смак і можуть бути більш привабливими, ніж звичайна вода. Іншим варіантом може бути поїлка для домашніх тварин, оскільки деякі коти віддають перевагу їй, ніж мисці з водою.

Якщо ви вирішите дати своєму котику «котяче молоко» із зоомагазину як ласощі, переконайтеся, що він все ще отримує збалансоване здорове харчування і що його ласощі є частиною щоденної норми харчування.

Найважливіше пам’ятати, що ваша кішка та кошеня, яке відлучається від грудей (або вже відлучене), повинні мати постійний доступ до свіжої чистої води.