Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна котам банан?
Кіт нишпорить у траві

Отруйна їжа та речовини для котів

Читати 7 хв

Дослідницька натура вашої кішки є одним із тих речей, які роблять їх такими цінними для вас, але іноді це означає, що ви також повинні стежити за тим, що може завдати їм шкоди.

Їхня природна цікавість спонукає котів досліджувати навколишній світ без зупинки. Незалежно від того, чи блукають вони на природі чи лазять по всіх закутках вашого дому, невідомо, що вони знайдуть під час наступної пригоди. Навколо будинку та в саду є продукти, отруйні для кішок, і нехарчові речовини, в тому числі рослини, які можуть бути потенційно небезпечними для вашого котика. Деякі з них очевидні, але інші виглядають абсолютно невинно.

Наприклад, вашій кішці може сподобатися бутерброд, який ви щойно з’їли, або ліки, які ви приймаєте, але ці речі, не завдаючи нам шкоди, можуть бути отруйною їжею для котів, а в деяких випадках вони можуть бути небезпечними для життя. Багато хімікатів, якими зазвичай користуються вдома, наприклад засоби для чищення ванної кімнати, також можуть бути шкідливими, якщо ваш допитливий кіт спробує вміст пляшки.

Cat in long grass

Отруйні речовини для кішок в будинку

Якщо ви підозрюєте, що ваша кішка контактувала з будь-якою з цих речовин, слідкуйте за ознаками погіршення здоров’я.

 

Отруйні речовини для кішок в саду і гаражі

Які симптоми отруєння кота?

Симптоми та ознаки отруєння кота включають блювоту, діарею або запор, втрату апетиту або координації м’язів, сліпоту та судоми. Якщо ви не впевнені, завжди краще звернутися до ветеринара за порадою.

 

Як запобігти отруєнню кота

Підтримання безпеки у вашому домі та в саду здебільшого залежить від здорового глузду – не залишати речі відкритими та легкодоступними, якщо їх можна прийняти за смачне частування.

Звичайно, профілактика завжди краща, ніж лікування – і, приділивши трохи уваги речам у своєму домі, ви гарантуєте вашій кішці щасливе і здорове життя подалі від шкідливих речовин і отруйної їжі.

Якщо у вас є занепокоєння щодо будь-яких потенційних токсинів або їжі, отруйної для котів, яку міг їсти ваш вихованець, слід якомога швидше звернутися до ветеринара, щоб отримати пораду та вказівки.