Ваш улюбленець - наше натхнення.
Two cats eating from a bowl

Комбіноване харчування дорослої кішки

Читати 6 хв

Правильний раціон домашнього улюбленця ‒ це запорука його міцного здоров’я та активності. Тільки таким чином організм тварини отримуватиме всі необхідні поживні речовини та корисні мікроелементи, які допомагатимуть формуванню імунної системи, а також розвитку кісткової та м’язової тканин.

Вибір харчування повністю залежить від господаря кота, саме тому цьому питанню потрібно приділити особливу увагу.

Чим краще кормити дорослу кішку

Існує декілька варіантів, чим годувати власного чотирилапого друга. Виділяють два основних різновиди корма:

 • натуральний;
 • заводський.

Натуральне харчування корисне тим, що власник точно знає, що саме улюбленець споживає в їжу. Але абиякі продукти, навіть натуральні, котам не дуже підходять. Наприклад, потрібно виключити з раціону свинину та більшість морепродуктів (останні можна давати як смаколики, але не надто часто). Багато господарів полюбляють годувати котів бичками, бо муркотуни дійсно полюбляють цю рибу. Однак тривале споживання бичків та інших морепродуктів може спричинити проблеми з сечовидільною системою.

Найкращим варіантом натурального харчування для котів є м’ясо птиці. Також широко розповсюджені субпродукти першого класу: серце, печінка та шлунок. Але збалансований раціон має обов'язково містити й частину рослинних продуктів, тому додаються різноманітні крупи (наприклад, гречка або рис), та овочі: буряк, морква, брюссельська капуста тощо. При цьому власник домашнього улюбленця мусить подбати про правильне співвідношення цих інгредієнтів для максимальної користі.

Вибір корму коту значно спрощується, якщо господар тварини вирішує купити заводське харчування. Правда вибирати корм потрібно дуже уважно, постійно зважаючи на склад продукту. Існує два варіанти заводського раціону: сухий та вологий корм.

Cat eating from a bowl

Сухий корм ‒ це дегідратовані продукти харчування, які містять високу частку натурального м’яса, рослинних компонентів, а також комплекси мінеральних мікроелементів і жирних амінокислот. До переваг такого харчування варто віднести:

 • Довгий термін придатності продукту ‒ гранули сухого корму можуть місяцями зберігатися у відкритому стані без особливої втрати якості продукту.
 • Висока калорійність харчування.
 • Невеликі витрати корму ‒ дорослому коту в день потрібно споживати приблизно 50-80 грамів сухих гранул в залежності від ваги та складу харчування, це означає, що одного кілограму корму вистачить на досить тривалий час.
 • Великий вміст вітамінів та мінералів.
 • Зручне пакування.

Вологий корм більше нагадує натуральні продукти. Це шматочки м’яса у соусі чи желе. До основних переваг такого варіанту харчування відносяться:

 • достатній рівень вологи, яку кіт буде споживати протягом дня;
 • апетитність ‒ коти значно більше полюбляють вологі корми, оскільки вони дуже смачні;
 • зручне пакування ‒ вологий корм продається у спеціальних паучах, які зручно розпаковувати та зберігати у холодильнику.

Обидва варіанти заводського корму чудові, але найкращим вибором для відповідального господаря є їх комбінування. Саме це і називається змішаним типом годування кота.

Переваги змішаного годування кота

Отже, як сухий, так і вологий корм мають певні переваги, але чи можна комбінувати такі типи харчування? Це питання турбує багатьох господарів і відповідь на нього ‒ так! Це дуже корисний спосіб, який дозволяє поєднати переваги обох продуктів, але потрібно врахувати декілька правил. В якості інгредієнтів виробники кормів використовують різноманітне м’ясо, яке у своєму складі має різні типи білку. Також потрібно зважати на калорійність корму та наявність певних вітамінів і мінералів, які можуть не сильно поєднуватися між собою.

Зазвичай коти не люблять аж надто різноманітний раціон. Їхній ШКТ пристосовується до окремого типу продукту та виділяє спеціальний фермент, який розчиняє харчові продукти всередині шлунку. Саме тому для якісного комбінування волого та сухого корму потрібно використовувати продукцію від одного виробника. Таким чином, господар точно буде знати, що його домашній улюбленець споживає харчові продукти зі збалансованим складом інгредієнтів, які сприятимуть зміцненню організму тварини.

Комбіноване харчування гарантує такі переваги для ваших пухнастиків:

 • Достатня кількість вологи для організму тварини, яку кішка отримує разом із вологим кормом.
 • Абразивна дія сухого корму на зубну емаль, що дозволяє попередити появу зубного каменю.
 • Збалансований склад з великою кількістю поживних речовин (білків і вуглеводів), а також корисних мікроелементів ‒ вітамінів і мінералів.
 • Висока калорійність дозволяє якісно наситити домашнього улюбленця, але надто велика кількість корму може спричинити ожиріння.

Комбінувати вологий та сухий корм також потрібно правильно розподілити та подати порції. Визначте норму згідно з інформацією, яку надає виробник, а після давайте улюбленцю продукти окремо. На сніданок вологий корм, а на обід та вечерю ‒ сухий, чи навпаки.

Як часто і скільки годувати кішку

Норма їжі коту визначається в залежності від багатьох основних факторів, до яких варто віднести:

 • породу домашнього улюбленця;
 • вагу тварини;
 • вік кота та наявність патологій і захворювань;
 • рівень активності та багато іншого.

Годувати котів потрібно близько 3-4 разів на день, для цього денна норма корму ділиться на кількість прийомів їжі.

Розмір порцій визначається в першу чергу залежно від ваги кішки. Потрібно розуміти, що у зрілому віці метаболізм організму сповільнюється, тому тварини стають більш схильними до появи надлишкової ваги. Щоб запобігти цьому компанія Purina®, виробник кормів PRO PLAN® та Purina ONE®, не просто розробила збалансовані раціони харчування в залежності від ваги.

Також важливо правильно сформувати раціон в залежності від віку кішки:

 • Для кошенят до 4 місяців – використовуються спеціальні корми, які містять велику кількість антиоксидантів, а також більшу кількість білку та жиру, при цьому перехід від годування материнським молоком до заводського харчування відбувається не раніше 4-тижневого віку, рекомендується використовувати вологий корм, оскільки зуби улюбленця не до кінця сформовані.
 • Для кошенят від 4 до 12 місяців – організм тварини зміцнюється, але все ще потребує харчових продуктів, які легко засвоюються, з 4 місяців можна давати у раціон сухий корм.
 • Коти від одного року – для молодих активних домашніх улюбленців підходять висококалорійні корми, а ось їхнім літнім родичам потрібно споживати менше вуглеводів і більше білків.

Якщо ви не впевнені у тому, як підібрати корм та розрахувати норми раціону харчування для вашого кота, то оптимальним рішенням стане поїздка до ветеринара. Для маленьких кошенят це необхідність отримати всі вакцини, які служать в якості профілактики від зараження небезпечних вірусних інфекцій.