Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи бачать коти в темряві?
Кошеня спить на червоній ковдрі біля вікна

Скільки сплять коти?

Читати 5 хв

Дізнайтеся, скільки потрібно спати нашим котикам, щоб відчувати себе бадьорими та готовими грати зі своїм улюбленим господарем.

Звичка котів багато спати можуть легко спантеличити будь-кого, хто мало знайомий з котячим способом життя. Більшу частину дня кіт поводитиметься як літній пенсіонер на заслуженому відпочинку, постійно дрімаючи впродовж дня. Якщо через режим постійногосну ви вважаєте свого кота найнуднішим сусідом у світі, ви будете раді знати, що це не його особиста властивість. Коти природно багато сплять.

Якщо ви задавалися питанням «скільки сплять коти?» і «чому коти так багато сплять?», ми розповімо деякі дивовижні факти про їхні звички до сієсти, щоб допомогти вам краще зрозуміти нетрадиційний погляд вашого кошеняти на розклад сну.

 

Скільки сплять коти?

Коти сплять у середньому 15 годин на добу, а деякі сонні кошенята – до 20 годин на добу.

Є кілька факторів, які впливають на тривалість сну кішки, вік – один з найважливіших. Кошенята спатимуть більшу частину дня, але як тільки вони стануть «підлітками», ви помітите зміни в їх режимі сну, оскільки вони ставатимуть дедалі активнішими. 

Літні кішки, як правило, уповільнюють свою активність і лягають спати раніше, дрімають частіше і на довші періоди часу, ніж дорослі кішки.

Ви також помітите, що ваша кішка дрімає довше, ніж зазвичай, коли погода не дозволяє належним чином досліджувати природу. Коли холодно або йде дощ, ваша кішка, ймовірно, спробує додати ще більше годин до свого і без того вражаючого рекорду сну.
 

Чому коти так багато сплять?

Кішки сплять довгі години, щоб відновити сили для наступного полювання. Хоча життя вашого свійського кота значно відрізняється від існування диких котячих, таких як леви, їхнє генетичне програмування майже ідентичне. Подібно до своїх великих котячих родичів, ваш пухнастий друг інстинктивно зберігає енергію на випадок, якщо йому доведеться полювати, що вони й роблять, попри на всі смачні вечері, які вони щодня вчасно отримують вдома. Незважаючи на преміальний корм для котів, який люблячий власник пропонує їм день у день, їхні вроджені інстинкти можуть легко взяти верх.

 

Чи сплять коти вночі?

Ви могли помітити, що ваша кішка міцно спить удень і прокидається на світанку та в сутінках. Такий режим сну допоміг диким родичам вашої кішки бути такими ефективними мисливцями. Зазвичай вони полюють на дрібних ссавців і птахів, які поганіше помічають небезпеку в сутінкові години, тому стають легкою здобиччю для голодних котячих.

Ті самі мисливські інстинкти відповідають за грайливий характер вашого кота, коли ви готуєтеся спати. Їх сутінковий тип поведінки означає, що кіт бігатиме по вашій кімнаті саме тоді, коли ви це найменше оціните: рано вранці та пізно ввечері.

Однак деякі домашні коти досить люб’язно пристосовують свій розпорядок сну до графіку господаря. Зрештою, їм дійсно потрібна людина, щоб дати їм свою частку їжі, води та часу для ігор.

Чому коти сплять на вас?

Напевно, ви не раз прокидалися від того, що ваш кіт міцно спить у вас на грудях, згорнувшись калачиком. Якщо вам цікаво, чому кіт спить на вас, коли у нього є цілком зручне ліжко, ось кілька можливих причин:

  • Він довіряє вам
  • Він хоче зігрітися
  • Він думає, що ви – зручне місце
  • Він почувається в безпеці, коли ви поруч
  • Він любить вас

Усі ці причини разом роблять вас ідеальною компанією для того, щоб послабити їхні захисні інстинкти, добре відпочити й відновитися.

 

Що таке котячий сон?

Згорнувшись калачиком, витягнувшись або стоячи, коти без проблем дрімають, коли їм заманеться. Ми, люди, помітили це і використали це як джерело натхнення для швидкого сну протягом дня. Термін «котячий сон» був придуманий для позначення короткого сну, схожого на сон у котів.

 

Ваша кішка спить занадто багато?

Може здатися, що ваша кішка спить все своє життя, але найчастіше це лише частина її природного режиму сну. Однак, якщо ви помітили більше дрімоти, ніж зазвичай (або, можливо, менше), обов’язково повідомте про це своєму ветеринару. Хоча це може бути пов’язано з погодою чи просто з її настроєм, але зміна режиму сну також може вказувати на серйозніші проблеми зі здоров’ям. Анемія, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, депресія або біль можуть зробити вашу кішку млявою або спричинити втрату сну.

Оскільки, здається, країна снів є його улюбленим місцем, то ж вам має пощастити щоразу, коли вдається застати свого кота між перервами на сон.