Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кошка обнюхивает руку на улице

Дресирування котів

Читати 5 хв

Коти - це незалежні істоти, які не мають особливого бажання завойовувати вашу прихильність, але водночас вони неймовірно розумні та готові вчитися, якщо на них чекає хороша винагорода.

Дресирування котів - це швидкий і простий спосіб сформувати поведінку вашого кота і навіть навчити його декільком корисним трюкам. Невеликий пластиковий пристрій-клікер використовується для визначення хорошої поведінки, яку ви хочете, щоб ваш кіт засвоїв. За звуком клацання одразу ж слідують спеціальні ласощі для улюбленця, які заохочують його за правильне виконання вправ чи хорошу поведінку.

Навіщо використовувати клікер для дресирування котів?

Є кілька причин, чому використання клікера є більш ефективним, ніж просто голосові команди. Людський голос звучить по різному щоразу, оскільки настрій або обставини можуть змінювати висоту або інтонацію, роблячи ваш голос непослідовним і, отже, ненадійним сигналом для навчання котів.

Виконання голосової команди також займає більше часу. Зазвичай ваш кіт не затримується, щоб послухати, що ви говорите, навіть якщо ви його хвалите. Клікер дає швидкий сигнал, який ви можете легко синхронізувати з доброю справою.

Які ласощі використовувати для тренування котів з клікером?

Обирайте смачні здорові ласощі, які легко носити з собою і які кіт швидко з'їсть. Враховуйте додаткові калорії по ним, що додаються до щоденного раціону для правильного контролю ваги кота. Як ласощі можна використовувати звичайний корм, просто згодовуйте частину корму як основну їжу, а решту можна використовувати як тренувальні ласощі.

 

Як дресирувати кішку за допомогою клікера?

Навчання кота за допомогою клікера засноване на ідеї створення позитивних асоціацій. Тримайте під рукою улюблені ласощі, і як тільки він виконає необхідну дію, натисніть на клікер і дайте йому ласощі. Повторіть кілька разів, поки кіт не почне очікувати на ласощі, як тільки почує клацання. На цьому процес асоціювання завершиться, і ви можете переходити до інших тренувань.

Покладіть паличку-мішень близько до кота і дайте йому понюхати її. Як тільки він це зробить, клацніть і дайте йому ласощі. Продовжуйте відсувати мішень далі, щоб змусити кота слідувати за нею. Через кілька днів ви можете почати додавати слово-підказку. Наприклад, коли ваш кіт наближається до кінця палички, скажіть «нюх», потім клацніть і дайте йому ласощі. Після кількох повторень протягом декількох тижнів ви помітите, що слова-підказки буде достатньо, щоб підштовхнути кота до дії. Поступово ви можете повністю відмовитися від клікера і навіть почати давати ласощі рідше.

 

Декілька порад щодо дресирування котів за допомогою клікера

Перевірте реакцію вашого кота на звук клацання, перш ніж починати тренування. Деякі коти можуть не любити цей звук або вважати його страшним. Кожного разу після натискання давайте коту ласощі, навіть якщо ви клацнули в невідповідний момент. Це допоможе створити міцний зв'язок у мозку кота між звуком і винагородою.

Якщо ви помітите, що ваш кіт не дуже зацікавлений у тренуванні за клацанням, можливо, ласощі недостатньо смачні, щоб виправдати зусилля. Спробуйте кілька різних варіантів, поки кіт не почне звертати на них увагу.

Не розмовляйте під час процедури «клік - ласощі», інакше кіт може розгубитися. Нехай клацання буде єдиним сигналом, який він чує в цей момент.