Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи бачать коти сни?
Рудий кіт виходить із котячого ліжка

Чому коти махають хвостом?

Читати 5 хв

Поширена помилкова думка, що кішки виляють хвостом лише тоді, коли вони злі, але насправді існує маса причин, чому вони можуть це робити. Дізнайтеся більше про мову котячого хвоста у цій статті.

Мову тіла кота часто буває важко розшифрувати. Коти― дуже непрості істоти, і вони не завжди висловлюють свої почуття очевидним для нас способом. Поведінку кота можна дуже легко зрозуміти неправильно, і тоді ви ризикуєте дістати відкоша від сердитої киці, коли спробуєте її погладити в невдало вибраний час.

Одна з речей, яка може допомогти вам зрозуміти, як почувається ваш пухнастий друг, це хвіст. Всупереч поширеній думці, котячий хвіст насправді дуже виразний, і по ньому ви можете впізнати, коли ваш кіт почувається грайливо, коли задоволений, а коли наляканий. Читайте далі, щоб відкрити секрети мови котячого хвоста та дізнатися більше про емоції вашого улюбленця.

 

Чому коти махають хвостом?

На відміну від собак, коти часто махають хвостом, коли сердиті або засмучені, але це не завжди так. Мова хвоста котів дуже складна і може бути чудовим показником емоцій вашої кішечки. Звертаючи увагу на напрямок і швидкість рухів хвоста вашої кішки, а також на решту її тіла, ви зазвичай зможете добре зрозуміти, що вона відчуває. Перегляньте наш список можливих пояснень, чому ваша кішка махає хвостом.

Смикання опущеним хвостом

Смикання опущеним хвостом виглядає як різкі рухи вперед і назад. Якщо ваша кішка так смикає хвостом, не чіпайте її, бо це означає, що вона не в настрої і хоче, щоб її залишили в спокої.

Таку поведінку ви, ймовірно, помітите, коли кіт потрапляє в неприємну для нього ситуацію, наприклад до ветеринара.

Виляння опущеним хвостом

Якщо ваш кіт виляє опущеним хвостом, це зазвичай свідчить про те, що він наляканий. Його вуха також можуть бути притиснуті назад, тіло притулене низько до землі, а якщо він сильно наляканий, то може також сховати хвіст між лапами.

Повільне гойдання

Коли хвіст повільно гойдається вліво-вправо, це говорить про те, що кіт відчуває легке роздратування. Якщо ви побачите таке махання, краще дати коту спокій, оскільки воно може швидко перетворитися на сердите смикання.

Швидке гойдання

Іноді такі рухи можна сплутати з сердитим смиканням опущеним хвостом, але насправді вони означають зовсім протилежне. Швидке погойдування з боку в бік ― це ознака грайливого настрою. Часто кішка після цього стрибає на «здобич». Така поведінка найчастіше спостерігається, коли кіт грається іграшками або з іншим котом, і поєднується з розширеними зіницями і спрямованими вперед вухами.

Швидке сіпання

Якщо ви помітили, що хвіст вашої кішки швидко посіпується, зазвичай це ознака зосередженості. Ви, найімовірніше, побачите цю поведінку, коли кіт спостерігає у вікно за пташкою чи іншою істотою. Він навіть може видавати дивні котячі звуки, схожі на цвірінчання чи щебетання.

Тремтіння

Це, мабуть, наймиліший рух, оскільки тремтіння хвоста означає, що кіт радий вас бачити! Ваш кіт підійде до вас, високо піднявши хвіст, кінчик якого зробить легкий тремтливий рух, подібний до рухів, які робить гримуча змія.

Коти в такий спосіб сигналізують вам або іншим котам, що вони готові до спілкування. Зазвичай вони також муркочуть, труться об вас мордочкою, а іноді можуть також радісно нявкати.

Обгортання хвостом

Іноді, коли кішка хоче висловити вам свою прихильність, вона може обійняти хвостом вашу руку або навіть шию. Однак це менш поширене явище, оскільки більшість котів демонструють свою любов, буцаючи вас головою.

Розпушений хвіст

Коли кішка сильно розпушує хвіст, це означає, що вона відчуває небезпеку. Зазвичай коти роблять це, коли зіштовхуються з собакою, іншим котом або, можливо, з вашим страшним-престрашним пилососом. Як стверджує The Nest, вони розпушуються, щоб виглядати більшими та страшнішими для свого ворога, і для цієї ж мети вигинають спину.

Посіпування уві сні

Іноді, коли ваша кішка спить, а ви гладите її або розмовляєте з нею, вона може смикати хвостом. У такий спосіб вона повідомляє: «Я знаю, що ти там, але почуваюся достатньо безпечно, щоб продовжувати дрімати».

Махання хвостом у лежачому положенні

Доктор Ерні Ворд також припускає, що іноді махання хвостом може вказувати на те, що коту боляче або недобре. Якщо ваш кіт лежить і помахує хвостом, і водночас поводиться незвичайно, наприклад відмовляється від їжі або проводить багато часу в хованках, можливо, він нездужає. Якщо вас турбує здоров’я вашої кішки, якнайшвидше відведіть її до ветеринара для діагностики.

Тепер ви знаєте всі причини, чому кішки махають хвостом! Не забудьте звернути увагу на мову хвоста свого кота, коли наступного разу захочете його обійняти: це допоможе уникнути несподіваних ударів або укусів!

Хочете дізнатися, чому коти муркочуть? Читайте про це далі в нашій цікавій статті.