Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чому коти ненавидять воду?
Бенгальський кіт грає в картонній коробці.

Чому коти люблять коробки?

Читати 5 хв

У багатьох власників котів була ситуація, коли ви купуєте своєму коту нову іграшку, а його більше цікавить коробка, в якій вона була! Дізнайтесь чому з цієї статті.

Загальновідомий факт, що коти люблять коробки. Для них жодна іграшка у світі, якою б дорогою чи шикарною вона не була, не зрівняється із простою картонною коробкою. Це явище, яке спантеличує більшість власників котів, особливо коли вони щойно придбали чудове нове ліжко чи класну іграшку, а їхній кіт, здається, віддає перевагу упаковці, в якій прийшов подарунок.

У цій статті ми розповімо, чому коти люблять коробки, і чому для вашого кота вони є ідеальним місцем для відпочинку та полювання.


Чому коти люблять коробки?

Є багато причин, чому коти люблять коробки, але головна з них полягає в тому, що вони є обмеженим, замкнутим простором. Кішки — хижаки, які влаштовують засідки, тому інстинктивна поведінка — пошук закритих місць, де вони можуть сховатися, полювати на здобич і відчувати себе в безпеці й теплі. Щільні картонні коробки ідеально відповідають цим вимогам.


Коробки безпечні

Кішки відчувають комфорт і безпеку в закритому просторі, тому вони люблять проводити час в картонних коробках. Вони використовують коробки як схованки, де хижаки не можуть підкрастися до них збоку або ззаду. Якщо ваш кіт знаходиться в коробці, будь-які «непрохані гості», як-от здобич, люди чи інші домашні тварини, потраплятимуть безпосередньо в поле його зору, тобто ніщо не може його здивувати.

Коти також люблять коробки, тому що вони допомагають зменшити стрес і забезпечують безпечну зону, де ваш улюбленець може спостерігати, але не бути поміченим. Це ідеально підходить для котів, оскільки вони часто реагують на стресові ситуації, втікаючи та ховаючись. У котів немає вбудованих стратегій вирішення конфліктів, тому вони воліють ховатися від своїх проблем. Безпека приватного замкнутого простору – ще одна можлива відповідь на питання, чому коти люблять коробки.

Вони допомагають котам адаптуватися

Недавнє дослідження, проведене Університетом Утрехта, виявило ще одну причину, чому коти люблять коробки. Дослідження проводилося на групі котів у притулку, і приблизно половині дали коробки, а іншій половині ні. Дослідження показало, що коти з коробками швидше одужували та краще адаптувалися до навколишнього середовища. 

Це показує, що коробки неймовірно корисні для котів, оскільки вони допомагають впоратися зі змінами!


Картон - чудовий ізолятор

Ще одна причина, чому коти люблять коробки, полягає в тому, що вони чудово зігрівають! Картон не тільки чудовий ізолятор, коробка також створює невеликий простір, і це заохочує вашу кішку згорнутися калачиком і розслабитися у зручному і теплому місці. Ідеальна температура, за якої коти відчувають себе комфортно, становить близько 37 °C, тому тепло дуже важливе для котиків.


Котам просто цікаво

Коти, як відомо, допитливі істоти, тож не дивно, що коли ви купуєте нову річ, вони прямують, щоб дослідити її. Новий предмет не тільки пахне по-іншому, але коту також цікаво дізнатися, яке призначення нового предмета в його домі. Якщо ви купуєте щось в коробці, не дивуйтеся, побачивши, що ваш кіт треться навколо неї та придивляється!


Коробки – це чудові місця для сну

Ще одна причина, чому коти люблять коробки, полягає в тому, що вони є чудовим місцем для сну. Кішки витрачають на сон до 18 годин щодня, тому їм важливо знайти для цього ідеальне місце.
 

Там, де ви бачите просту картонну коробку, ваша кішка бачить безпечну, розкішну печеру, яка обіцяє тепло та захист. Ми рекомендуємо поставити вдома коробку, щоб кішка мала безпечне місце на випадок, якщо вона захоче сховатися.

Вся справа в текстурі

Ще одна причина, чому коти так люблять коробки, — текстура. Картон має ідеальну текстуру, яку кіт може кусати та дряпати, тому грати з ним дуже весело. Багато власників помічають, що котам подобається гризти та жувати коробки, а іноді навіть розривати на шматки. Для вашої кішки звичайна стара коробка стане справді цікавою та веселою іграшкою, яка розважатиме її цілими днями.


Коробки не тільки для домашніх котів!

Ви можете здивуватися, дізнавшись, що великі коти мають багато тих же властивостей, що й ваш домашній кіт. Коли великим котам, які живуть у заповідниках і зоопарках, давали картонні коробки, вони отримували таке ж задоволення, як ваш кіт! Було видно, як вони стрибали в коробки та вистрибували з них, сиділи в них і загалом чудово проводили час.

Є багато причин, які можуть пояснити, чому коти вважають коробки непереборно привабливими, але в основному через те, що це замкнутий простір.