Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чому коти махають хвостом?
Кішка лежить на килимі

Цікаві факти про котів

Читати 6 хв

Коти — це загадка, яка тисячоліттями полонила людські серця. Їх загадкові характери та чарівна зовнішність зробили їх неймовірно популярними домашніми улюбленцями. З такою великою кількістю котів навколо нас, напевно, це означає, що всі знають про них усе, що тільки можна, чи не так? А ось і ні! Існує так багато цікавих фактів про котів, про які ви, напевно, не чули: від найбільшого кота у світі до дивовижної манери ходити.

 

20 фактів про котів

 

1. Найдавніша відома домашня кішка існувала 9500 років тому

Це один з цікавих фактів про котів гарантовано вразить вас на наступній званій вечері. Чи знали ви, що спочатку вважалося, що єгиптяни одомашнили кішку? Але у 2004 році французькі археологи виявили на Кіпрі котячу могилу, якій 9 500 років. Це робить її найдавнішою з відомих домашніх кішок, і вона передує єгипетському мистецтву про котів більш ніж на 4 000 років!

2. Коти проводять 70 % свого життя уві сні

Якщо ви думали, що коти проводять більшу частину свого життя уві сні, ви маєте рацію. За даними Veterinary Hub, коти насправді проводять 70 % свого життя уві сні, що становить близько 13–16 годин на добу. Це котяче життя!

3. Кіт був мером міста на Алясці протягом 20 років

Рудий кіт на прізвисько Стаббс був мером Талкетна, невеликого містечка на Алясці, протягом 20 років! Він виграв кілька беззаперечних виборів, і хоча не мав жодної законодавчої влади, його любили як місцеві жителі, так і туристи.

4. Рекорд найдовшого кота в історії — 48,5 дюймів

Домашні коти зазвичай вважаються досить маленькими та витонченими створіннями. Але чи знали ви, що найдовшим котом у світі був мейн-кун на ім’я Стьюї, довжина якого становила 123 см? А рекорд найвищого кота належав Арктуру, його зріст сягав 50 см! Ось такі великі коти.

5. Найбагатший кіт у світі мав 7 мільйонів фунтів стерлінгів

Найбагатший кіт у світі за версією Книги рекордів Гіннеса — Блеккі. Коли його власник-мільйонер помер, він відмовився визнати свою сім’ю у своєму заповіті й замість цього віддав свій статок у 7 мільйонів фунтів Блекі! Ці факти про котів просто неймовірні!

6. Коти ходять, як верблюди та жирафи

Ви коли-небудь помічали, що коти ходять як верблюди та жирафи? Послідовність їхньої ходи — спочатку обидві праві лапи, а потім обидві ліві, таким чином, вони пересувають половину тіла вперед одночасно.

7. Ісаак Ньютон винайшов котячі двері

Учений найбільш відомий тим, що розрахував силу тяжіння, але також вважається, що Ісаак Ньютон винайшов котячі двері. Видання How Stuff Works пише, що коли Ньютон працював над своїми експериментами в Кембриджському університеті, йому постійно заважали коти, які дряпалися у двері. Тому він покликав кембриджського теслю, щоб той випиляв у дверях два отвори: один для матері-кішки, а другий — для її кошенят! Мабуть, ці отвори можна побачити в університеті й сьогодні.

8. У 1963 році кіт відправився в космос

Ви чули про мавп і собак у космосі, але чи знали ви, що кішка теж наважилася на це? 18 жовтня 1963 року Фелісетт, також відома як «Астрокішка», стала першою і єдиною кішкою, яка побувала в космосі.

9. Стародавні єгиптяни збривали брови, коли помирали їхні коти

Згідно з Енциклопедією стародавньої історії, Геродот писав у 440 році до н.е., що коли в Стародавньому Єгипті помирав домашній кіт, члени сім’ї в жалобі збривали йому брови. 

10. Домашні коти мають 95,6 % спільного генетичного складу з тиграми

Цей цікавий факт про котів дійсно вразить вас. Дослідження показало, що наші маленькі домашні коти мають 95,6 % генетичного складу з тиграми! Вони також мають багато спільних рис поведінки, таких як мічення запахом та сечею, переслідування здобичі та напад.

11. Домашній кіт може розвивати швидкість до 48 км на годину

Якщо ви спостерігали, як ваш котик бігає по вітальні, коли відчуває себе бадьорим, ви знаєте, що коти досить швидкі, але ви не повірите таким цікавим фактам про домашніх котів. Вони можуть розвивати швидкість близько 48 км на годину, це настільки швидко, що можуть обігнати Усейна Болта в бігу на 200 метрів!

12. Найстарішому коту у світі було 38 років!

Найстарішому коту, який коли-небудь жив, було 38 років і 3 дні, коли він помер. Крем Пафф, який народився 3 серпня 1967 року, прожив до 6 серпня 2005 року, а його господар Джейк Перрі був власником попереднього найстарішого кота-рекордсмена, дідуся Рекса Аллена, який помер у поважному віці 34 років! 

13. Рекорд найгучнішого муркотіння — 67,8 дБ

Мерлін, чорно-білий кіт із Торкі (Великобританія), наразі є рекордсменом із найгучнішого муркотіння серед домашніх котів. Його муркотіння становить 67,8 дБ, а для прикладу — це майже така ж гучність, як і в душі! Більшість котів муркочуть із гучністю близько 25 дБ.

14. Кішка Дідга може виконати 24 трюки за одну хвилину

Якщо ви думаєте, що коти не вміють робити трюки, то ви будете шоковані, дізнавшись про один з цікавих фактів про котів. Найбільша кількість трюків, які кішка виконує за одну хвилину — 24! Дідга виконала серію трюків від перекидання до навіть перестрибування через перекладину на скейтборді!

15. Коти виставляють свої домінуючу лапки вперед

Деякі коти можуть мати домінуючу передню лапу, було проведено кілька досліджень, які показали, що самки віддають перевагу правій лапі, а самці — лівій.

16. 30 м’язів… і це ще не кінець

Лише в одному вусі в котів налічується 32 м’язи! Це дозволяє їм обертати вухами, щоб націлитися на точний звук. Цікаві факти про висловухих котів і не тільки — усі ці м’язи допомагають котам повертати вуха на 180 градусів!

17. Ми можемо бути схожими більше, ніж ви думаєте!

Біологічно мозок кота дещо схожий на людський мозок, а мозок собаки — на собачий. Люди та коти мають ідентичні емоційні зони в мозку.

18. Вони дуже популярні в Південній Америці

У Південній Америці котів більше, ніж собак: 73 мільйони домашніх котів на противагу 63 мільйонам собак! Понад 30 % будинків у Південній Америці мають кота як домашнього улюбленця.

19. Вони можуть змінювати забарвлення

Чи стануть відбитки вашого сіамського кошеняти світлими або коричневими, залежить від температури його тіла. Сіамська кішка несе в собі гени альбіноса, які працюють при температурі тіла 36 градусів за Цельсієм.

20. Відбиток пальця чи носа?

Ваша кішка має свій власний унікальний відбиток, так само як і ми маємо свої відбитки пальців. Котячий ніс складається з унікального візерунка гребенів, які дуже схожі на окремі гребені людського пальця.

Шукаєте ще більше цікавих фактів про котів? Читайте на наших сторінках!