Ваш улюбленець - наше натхнення.
Бенгальський кіт сидить на піаніно

Чи люблять коти музику?

Читати 5 хв

Як люди, ми любимо музику, але чи наші коти відчувають те саме? Дізнайтеся, як ваш пухнастий друг ставиться до музики.

Ми всі любимо радувати своїх домашніх улюбленців, і ми всі бачили ті чарівні відео на YouTube, де наші улюблені кошенята-суперзірки грають на піаніно!

Прослуховування музики може забезпечити розумову стимуляцію, відчуття задоволення чи навіть просто фонову атмосферу, яка розслаблює, — для людей! Тому має сенс, що ми хочемо поділитися однією з наших улюблених розваг з нашими домашніми тваринами, але чи люблять коти музику? І чи отримують вони щось від прослуховування?

 

Чи люблять коти музику?

Ви коли-небудь пробували зіграти свою улюблену пісню для кота? Ви могли помітити, що, незалежно від того, наскільки важкий ритм, ваша кішка майже не цікавиться музикою, яку ви їй граєте.

У рідкісних випадках деякі коти вважали певну музику заспокійливою. Час від часу котячі притулки грають для своїх мешканців класичну музику, вважаючи, що це створює заспокійливу атмосферу. Хоча від музики коти не тікають (якщо тільки вона не занадто гучна!), немає багато доказів, щоб показати, що це так. Якщо коти, які слухають класичну музику, лежать і дрімають, швидше за все, вони були готові до сну, а не були заколисані творами, наприклад Моцарта!

Дослідження

Схоже, що вчені також є любителями котів, і деякі з них досліджують музику, яка подобається котам — якщо взагалі така є! Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Applied Animal Behavior Science, глибше дослідило гіпотезу про те, що котам подобається музика.

Дослідження показує, що хоча коти не виявляють особливої переваги до музики, яку слухають їхні господарі, це не означає, що вони взагалі байдужі до музики. Насправді, музика для котів здається досить великою річчю! Вся справа в тому, як ми спілкуємося: музика, яку ми створюємо і любимо як люди, базується на нашій мові та на тому, як ми взаємодіємо з навколишнім світом. Ви могли помітити, що мова та взаємодія для нас зовсім інші, ніж для наших котячих друзів!

Отже, хоча ваш вихованець може не дуже любити Jay Z або не вважати Баха таким заспокійливим, це не означає, що він взагалі не любить музику. Це просто означає, що музика, яка подобається котам, відрізняється від тієї, що подобається людям!

 

Музика для котів

Тож що такого в людській музиці, чого, здається, не сприймають коти? Або, що ще важливіше, як ми можемо почати створювати музику для котів, яка їм подобається?

Відкриття того, що музика є специфічною для певного виду тварин, допомагає дослідникам точно визначити, що саме в окремих видах музики робить її придатною для різних видів.  Музика, якою ми насолоджуємося як люди, використовує темпи, схожі на биття людського серця; він також потрапляє в шкалу вокального та акустичного діапазону, яку ми можемо обробити.

Коти мають іншу біологічну структуру та інші органи чуття, тому зрозуміло, що музика, яка їм подобається, має зовсім інші якості. Дослідники все ще шукають, яку саме музику люблять коти, і починають створювати твори, які звучать у тому ж діапазоні, в якому коти спілкуються один з одним.

Котячі чуття

Коти мають неймовірно тонко налаштовані органи чуття; вони набагато чутливіші до звуків і запахів, ніж у людей. Велика частина питання про те, чи подобається котам музика, пов’язана з тим, як вони сприймають світ. Людська музика обслуговує наші почуття, і музика для котів має робити те саме.

Котячі вуса чутливі навіть до найменших коливань повітря. У них також дуже добре розвинений слух. Обидва ці фактори можуть означати, що ваш кіт вважає музику, яка вам подобається, надто гучною або в ній забагато басу.

Дослідники виявили, що догляд відповідно до відчуттів котів, а також спосіб їхнього спілкування повністю змінює їхнє сприйняття музики! У той час як ваш кіт може реагувати абсолютно байдуже на вашу улюблену пісню, коли йому вмикають музику з тоном, висотою та темпом, які відповідають котячим чуттям, коти виявляють очевидне задоволення — вони навіть труться об динаміки та муркочуть!

Усі докази вказують на те, що котам подобається музика. Якщо продовжити дослідження в цій специфічній галузі, ми зможемо знайти цілий ряд котячих жанрів музики для наших улюблених домашніх тварин, збагачуючи їхній досвід сприйняття світу, забезпечуючи розумову стимуляцію та щось, чим просто насолоджуватися! Хоча майте на увазі, що оскільки вашому коту не обов’язково подобається ваш музичний смак, цілком можливо, що вам не сподобається його...