Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи люблять коти музику?
сірий кіт, якого купає власник

Чому коти ненавидять воду?

Читати 5 хв

Дізнайтеся в цій статті, чому та які коти насправді не люблять воду.

Чому коти ненавидять воду? І чому вони люблять воду, що капає з крана, але будуть битися зубами та кігтями, якщо підійдуть близько до ванни, повної води? Ймовірно, ми ніколи не дізнаємося напевно, але у експертів є кілька ідей, які можуть допомогти збентеженим власникам котів трохи краще зрозуміти поведінку свого вихованця.


Чому коти ненавидять воду?

Коти люблять пити воду, але якщо вона потрапляє на їхню шерсть, вода може миттєво перетворити щасливого кота на мініатюрного лева. Ось деякі з причин, які допоможуть пояснити це.

1. Вода обтяжує кота

Уявіть, що вам доводиться носити на плечах мокру ковдру, поки вона знову не висохне. Подібний принцип діє, коли йдеться про котів і воду. Коли вся їхня шерсть промокає, кішка почуватиметься обтяженою та не зможе рухатися зі своїм звичайним рівнем спритності. Це досить неприємний досвід для котів.

2. Історія еволюції кота

Ще одна причина, чому коти ненавидять воду, пояснюється їхньою історією. В історії котів не так багато факторів, які б сприяли успішним стосункам з водоймами, будь то маленькими чи великими. Предки котів жили в посушливих місцях, що означає, що річки чи океани не були перешкодою, з якою їм доводилося стикатися. У минулому їхніх предків не так багато досвіду, щоб підготувати сучасну кішку до ванни, що допомагає пояснити, чому їх першою реакцією є видряпування з обіймів власника, який має намір затягнути їх у ванну.

3. Кішки відчувають запах хімікатів у воді

Нюх – це найнадійніше чуття кота. Незважаючи на те, що ми можемо їх не помітити, хімічні речовини у водопровідній воді надають їй особливого запаху, який чутливий ніс кошеняти одразу вловить. Час від часу можна занурити туди лапу, але якщо їхню шерсть занурити в рідину, яка не пахне так, як має пахнути їхня шерсть, цього достатньо, щоб вони не купалися.

4. Негативний досвід

Деякі коти могли стикатися з ванною або мокрою шерстю в ранньому віці. Іноді саме ці перші взаємодії можуть допомогти прояснити таємницю того, чому коти ненавидять воду. Якщо перші кілька разів занурення у воду викликало стрес, цілком імовірно, що вони скажуть «ні в якому разі», побачивши ванну навіть у дорослому віці.

5. Відсутність контролю

Є ще дещо, що допомагає пояснити, чому кіт уникає лізти у ванну, але із задоволенням грається з будь-яким краном, що капає в межах досяжності, або навіть ризикує наблизитися до повної ванни, щоб занурити туди лапу – у таких випадках кіт матиме більше контролю над ситуацією.  Зрештою, вони все ще безпечно сидять на суші і можуть легко втекти. Але перебування на слизькій мокрій поверхні з водою, яка ллється на їхню шерсть, потрапляє їм в очі та обтяжує їх під час купання – цього достатньо, щоб пробудилися їхні інстинкти.

Чи є коти, які люблять воду?

Усі ці причини, чому коти ненавидять воду, справедливі для більшості котів. Але, як і з будь-яким правилом, є винятки, і деякі коти справді люблять воду.

Мейн-кун

Водонепроникна шерсть мейн-куна означає, що ці кошенята без вагань будуть плескатися кожного разу, коли буде нагода. Залиште кран відкритим трошки довше, і незабаром ним займатиметься мейн-кун.

Історично ці коти були надійними захисниками від шкідників на вітрильних кораблях, що пояснює, чому вони так спокійно перебувають у водоймах.

Турецький ван

Одним з найбільш приголомшливих прикладів є порода кішок турецький ван. Їхня водонепроникна шерсть не утримує воду, що робить плавання для них досить приємним досвідом. Ці кошенята мають таку прихильність до води, що багато власників шукають котячі басейни, щоб вони могли плескатися у воді та плавати досхочу. Їм так подобається бути у воді, що їх прозвали «плаваючий кіт».

Абіссінська кішка

Ще одна порода, яка любить воду, абіссінська кішка, не вагаючись, дослідить усе, від повної ванни до власної миски з водою, спочатку зануривши туди лапи. Ці кошенята вперше прибули до Європи на човні, тож, можливо, їхній цілковитий комфорт щодо води походить від першої подорожі через океан.


Чи можна купати свого кота?

Оскільки більшість кошенят не мають водонепроникної шерсті або спокійного ставлення до всього вологого, як наведені вище породи котів, вам може бути цікаво, що робити, коли ваша кішка потрапляє в безлад, який вона не може почистити сама.

За особливих обставин ви дійсно можете викупати свого кота. Це може бути складно, але гарною відправною точкою є правильне визначення найнеобхіднішого. Обов’язково підготуйте нековзкий килимок, спеціальний шампунь, рушники та щітку.