Ваш улюбленець - наше натхнення.
Коричневу собаку тримають на руках і гладять.

Гіпоалергенні породи собак

Читати 5 хв

Якщо у вас або вашої близької людини є алергія на собак, це може обмежувати вас у виборі тварин. Для тих, кому не пощастило мати алергію, пропонуємо прочитати про гіпоалергенні породи собак. Ці гіпоалергенні собаки зазвичай рекомендують, тому що вони не линяють або виробляють менше білка, який спричиняє алергічні реакції у людей.

Але чи дійсно існує таке поняття, як гіпоалергенна собака? Дізнайся, що насправді викликає алергічні реакції на собак і які породи можуть бути найкращим вибором для вас.
 

Що таке гіпоалергенні собаки?

Гіпоалергенні собаки, як правило, бувають двох видів: перший - це собаки з невеликою кількістю шерсті або зовсім без неї, наприклад, безшерсті китайські чубаті, а другий - породи, які не линяють, але потребують регулярного підстригання або вичісування шерсті.

Існує багато суперечок щодо того, що саме викликає алергію на собак, і багато людей вважають, що породи собак, які не линяють, не викликають алергічних реакцій. Однак це не так, оскільки більшість людей з алергією на собак насправді мають алергію не на шерсть, а на собачу лупу - мікроскопічні частинки шкіри, які випадають з усіх тварин, що мають хутро або пір'я - або на особливий білок, який міститься в лупі, слині та сечі собак. Всі собаки виробляють цей білок, але гіпоалергенні породи собак виробляють його менше, а це означає, що вони викликають менше алергічних реакцій.

Попри заяви, насправді не існує повністю гіпоалергенної породи собак, тому якщо ви або член вашої родини страждаєте від алергії на собак, рекомендується спочатку провести час з обраною породою, щоб з'ясувати, чи не буде вона викликати алергію.

Нижче наведено гіпоалергенні породи собак, які не линяють і можуть підійти людям з алергією:

 

Бішон фрізе

Ця маленька, весела собачка має кучеряву білу шерсть, яка постійно росте. Мало того, що бішон фрізе майже ніколи не пускають слину, їх густа шерсть збирає всю лупу, яка відділяється на шкірі. Саме тому регулярний грумінг необхідний для підтримки шерсті в належному стані.

Спокійне і миле цуценя породи бішон фрізе – ідеально підходить для сім’ї. Цікаво, що, попри те, що вони походять з Тенеріфе, їхня назва насправді означає "пухнаста біла собака" французькою мовою!

 

Бордер-тер'єр

Одна з найпопулярніших порід тер'єрів. Щільна шерсть бордер-тер'єра робить його чудовим вибором, якщо ви шукаєте породу собак, які не линяють. Однак їхня шерсть потребує професійної стрижки один або два рази на рік, тому майте це на увазі.

Бордер-тер'єри надзвичайно популярні завдяки своєму спокійному, але авантюрному характеру. Вони із задоволенням проведуть вихідні, притулившись до вас на дивані, але вони також завжди готові до нових пригод, що робить їх ідеальними сімейними собаками.

 

Китайська чубата

Китайська чубата - гіпоалергенна порода собак, яка буває двох різновидів: безшерста і з шерстю. Повністю покрита шерстю, не линяє і вимагає регулярного догляду, в той час як більш відома безшерстна порода ідеальна для тих, хто страждає алергією на собачу шерсть.

Якщо ви придбали китайську чубату собаку зі світлою шкірою, майте на увазі, що вам потрібно буде подбати про те, щоб коли виходите на сонце, її чутлива шкіра була захищена від опіків за допомогою спеціального одягу для собак

 

Пуделі

Пуделі бувають трьох розмірів, тому незалежно від того, чи шукаєте ви маленького, середнього або великого собаку. Вони мають кучеряву шерсть, яка не линяє і потребує професійного догляду. Деякі власники обирають яскравий стиль для своїх улюбленців, який найчастіше можна побачити на виставках, тоді як інші просто підстригають шерсть до прийнятного рівня.

 

Португальський водяний собака

Португальський водяний собака злетів до небес, коли Обама взяв собі таку собаку під час свого президентства. Його улюблені пуделі Бо і Санні були обрані тому, що у його доньки алергія на собак, а португальський водяний собака - гіпоалергенна порода собак!

Виведена як помічник рибалки, ця порода середнього розміру має шерсть із щільних кучерів, яка не линяє і є водонепроникною. Там, де у них немає підшерстя, їхня шерсть все одно вимагає регулярного догляду. Їхню шерсть найчастіше стрижуть в одному з двох стилів: під ретривера або під лева, щоб підтримувати шерсть в ідеальному стані.