Ваш улюбленець - наше натхнення.
Вівчарка у червоному ошийнику дивиться у вікно

Випадає шерсть у собаки: причини та лікування

Читати 3 хв

Випадання шерсті у собак - це поширений симптом, який може бути викликаний різноманітними причинами, включаючи алергії, гормональні зміни, паразити або інфекції шкіри. Кожен власник собаки хоче бачити свою улюблену тварину здоровою і з красивою шерстю. Проте, коли випадає шерсть у собаки, це може стати причиною для стурбованості та потребою в подальшій діагностиці та лікуванні.

Спершу, важливо визначити, чому випадає шерсть у собаки. Випадіння шерсті може бути нормальним явищем, яке відбувається через природний процес оновлення шерсті, але іноді це може бути та симптомом серйозних проблем зі здоров'ям тварини. Розуміння причин, симптомів і методів лікування допоможе власникам собак забезпечити своїм вихованцям належний догляд та підтримку.

У цьому огляді ми розглянемо ключові аспекти, пов’язані з випаданням шерсті у собак, включаючи причини, симптоми, методи захисту та лікування, а також рекомендації щодо того, як допомогти вашому улюбленцю залишатися здоровим та щасливим.

Причини випадання шерсті у собак

Випадання шерсті у собак може бути спричинене різними факторами, які варіюють від природних процесів до серйозних медичних проблем. Наведено основні причини, чому випадає шерсть у собак:

 • Сезонне линяння. Багато порід собак мають природні цикли линяння, під час яких вони втрачають стару шерсть, щоб зробити місце новій.
 • Алергії. Собаки можуть бути алергічними на різні субстанції, включаючи пил, пилок, шампуні, харчові інгредієнти тощо, що може призвести до випадання шерсті.
 • Шкідливі паразити. Блохи, кліщі та інші зовнішні паразити можуть викликати пошкодження шкіри та випадання шерсті.
 • Гормональні розлади. Різні гормональні проблеми, такі як гіпотиреоз чи гіперадренокортицизм, можуть викликати втрату шерсті.
 • Інфекції шкіри. Бактеріальні чи грибкові інфекції шкіри також можуть бути причиною проблем зі шкірою та шерстю.
 • Неправильне харчування. Недостатність вітамінів, мінералів та інших нутрієнтів у дієті собаки може призвести до випадання шерсті.
 • Стрес та анксіозність. Психологічний стрес чи тривожність також можуть впливати на стан шерсті собаки.
 • Генетичні фактори. У деяких порід собак генетична схильність до випадання шерсті може бути природженою.
 • Побічні ефекти ліків. Деякі ліки та медичні процедури, такі як хіміотерапія, можуть викликати втрату шерсті.
 • Невідомі причини. У деяких випадках конкретна причина випадання шерсті може залишитися невідомою, необхідне подальше медичне обстеження.

Симптоми випадіння шерсті в собаки

Коли у собаки випадає шерсть, важливо уважно спостерігати за додатковими симптомами, щоб діагностувати проблему вчасно та правильно. Ось деякі з них, які можуть супроводжувати випадання шерсті:

 1. Часткові області облисіння. Можна помітити, що шерсть випадає пучками, утворюючи безволосі плями на шкірі тварини.
 2. Зміни в шкірі. Поява червоних плям, сухості, лущення або інших висипань на шкірі може бути додатковим симптомом проблеми.
 3. Постійне чесання та лизання. Собака може почати частіше чесатися або лизати ділянки, де випадає шерсть, через дискомфорт чи свербіж.
 4. Неприємний запах. Від шкіри або шерсті може йти неприємний запах, що може свідчити про інфекцію або гнійний процес.
 5. Зміни в апетиті та вазі. Ваш вихованець може втратити апетит або, навпаки, почати їсти більше, що також може бути пов'язано з випаданням шерсті.
Caramel coloured dog being inspected on vet table

Захист від випадіння шерсті

Захист від проблеми, коли випадає шерсть у собаки, вимагає комплексного підходу та уваги до різних аспектів догляду за вашим вихованцем. Ваша мета - запобігти можливим причинам цього стану та підтримувати загальне здоров'я та благополуччя собаки. Ось кілька способів захисту від випадання шерсті:

 • Регулярні візити до ветеринара. Регулярні перевірки можуть допомогти ідентифікувати та лікувати проблеми на ранніх стадіях.
 • Збалансоване харчування. Впевніться, що дієта вашої собаки збалансована, багата на необхідні вітаміни та мінерали, які сприяють здоров'ю шерсті.
 • Профілактика паразитів. Регулярно обробляйте свою собаку від бліх, кліщів та інших паразитів, які можуть викликати випадання шерсті.
 • Гігієна. Підтримуйте шерсть та шкіру собаки чистими, використовуючи спеціальні шампуні та кондиціонери для догляду за шерстю.
 • Захист від стресу. Намагайтеся уникати стресових ситуацій для вашої тварини, оскільки стрес може бути однією із причин випадання шерсті.
 • Правильний догляд за шерстю. Регулярно розчісуйте шерсть собаки, використовуючи підходящі для її типу шерсті інструменти та аксесуари.

Що робити та чим лікувати облисіння у собак

Коли виявляється, що у собаки випадає шерсть, це може стати справжнім випробуванням для власників. Однак, важливо залишатися спокійним і діяти систематично.

 1. Консультація з ветеринаром. При перших ознаках проблем, зверніться до ветеринара. Спеціаліст здійснить огляд, поставить діагноз та призначить ефективне лікування.
 2. Лікування причини. В залежності від діагнозу, може бути призначене лікування - від антипаразитарних препаратів до антибіотиків та спеціальних шампунів.
 3. Корекція дієти. Ветеринар може рекомендувати зміни в дієті або призначити спеціальні добавки для підтримки здоров'я шкіри та шерсті.
 4. Топічні засоби. Креми, спреї та масла, які допоможуть зміцнити шерсть, зняти запалення та заспокоїти подразнену шкіру.
 5. Відновлюючі процедури. Можливо, ветеринар рекомендує регулярні ванни, масажі або інші процедури для підтримки здоров'я шерсті.
 6. Психологічна підтримка. У деяких випадках, коли випадання шерсті викликано стресом, може бути необхідна консультація з етологом або кінологом.

Важливо вчасно реагувати на проблему, дбайте про своїх вихованців, і вони завжди будуть радувати вас своєю енергією та веселістю!