Ваш улюбленець - наше натхнення.
6 голих порід кішок

6 голих порід кішок

Читати 6 хв


Коти без шерсті існують дуже давно, є навіть свідчення, що вони були відомі ще за часів ацтеків. А з початку 2000-х років лисі котики стали дуже популярними, і багато заводчиків почали виводити нові породи, часто на основі сфінкса, який вважається первісною безшерстою породою.

Ці котики справді унікальні за зовнішнім виглядом, але вони також і дуже ласкаві та, як відомо, залазять під ковдри й в джемпери, щоб зігрітися. Якщо ви думаєте про те, щоб завести його у себе вдома, вам може бути цікаво, як за ним доглядати і які породи існують сьогодні. 

Чи справді безшерсті коти не мають шерсті?

Перш за все, вам може бути цікаво, чи дійсно лисі коти повністю позбавлені шерсті. Деякі з них можуть бути повністю лисими, але набагато частіше вони мають м'яке, тонке, схоже на пух хутро, яке робить їх схожими на оксамит. Це хутро може покривати  все тіло, або ж воно може бути у вигляді плям на хвості або між пальцями. Цікаво, що деякі кошенята можуть народжуватися з шерстю, а потім втрачати її, коли виростають.

Чи гіпоалергенні ці породи кішок?

Багато хто вважає, що оскільки кішка не має шерсті, вона автоматично вважається гіпоалергенною, але це не так.

Насправді алергію викликає не шерсть, а білки, що містяться в їхній шкірі та слині. Однак люди з підвищеною чутливістю можуть мати меншу ймовірність отримати реакцію на лису кішку, оскільки вона не так сильно линяє, а це означає, що її шерсть не прилипає до поверхонь у домі. 

Догляд за котами без шерсті

Якщо ви вирішили завести кота без шерсті, вам потрібно знати, що вони потребують спеціального догляду. У холодну пору року їм, швидше за все, знадобиться джемпер, щоб зігрітися, і важливо, щоб ваш дім також добре опалювався. Влітку, можливо, доведеться придбати сонцезахисний крем для котів. А якщо збираєтеся випускати їх на вулицю, уникайте спекотних сонячних днів, коли сонце на піку своєї активності.

Вам також потрібно регулярно купати лисого кота - достатньо одного разу на тиждень, оскільки він не має шерсті, щоб поглинати жири зі шкіри. Якщо не запобігати накопиченню жиру, кішка може відчувати дискомфорт, а також можуть виникнути проблеми зі шкірою. Крім того, у деяких з них може не бути вій, тому вам потрібно буде час від часу акуратно протирати очі вологою ганчіркою.

6 порід котів без шерсті

Тепер коли ви знаєте, як за ними доглядати, перегляньте список наших улюблених порід безшерстих котів нижче!

1. Кіт Сфінкс

Одна з найпопулярніших лисих порід через рецесивну генетичну мутацію — кіт сфінкс. Дуже елегантні на вигляд, з глибоко посадженими очима, тонким скелетом і довгими лапами, ця порода виглядає просто неймовірно.

Що стосується шерсті (точніше, її відсутності), то вони можуть мати пух або плями на морді, лапах і хвості.
Сфінкси відомі тим, що вони дуже товариські та пустотливі, а крім того, обожнюють "поспілкуватися" зі своїми господарями.

Цікавий факт: більшість котів-сфінксів ведуть свій родовід від трьох безшерстих кошенят з Торонто в 1978 році!

2. Бамбіно

Бамбіно - відносно нова порода, яка з'явилася лише у 2005 році в результаті схрещування сфінкса та манчкіна. В результаті вийшов карликовий лисий кіт з маленькими лапками та великими вухами, що надає їй майже постійну схожість з кошеням. Деякі бамбіно мають шерсть на морді, вухах, лапах або хвості, тоді як інші не мають шерсті взагалі.

Вони неймовірно грайливі та, попри свої маленькі лапки, дуже швидкі!

3. Донський сфінкс

Це чарівна порода безшерстих котів зі зморшкуватою шкірою, великими вухами, довгими перетинчастими пальцями та миловидними мигдалеподібними очима. Цікаво, що деякі кошенята народжуються з шерстю і втрачають її з віком. Коли вони були вперше виведені, вважалося, що ці кошенята хворі, проте пізніше з'ясувалося, що їхня безшерстість зумовлена домінантним геном. Донські сфінкси надзвичайно доброзичливі, люблячі та віддані, і нічого не люблять більше, ніж грати зі людьми.

Цікавий факт: деякі донські коти частково вкриваються зимовою шерстю і скидають її зі зміною сезонів.

4. Пітерболд

Результат схрещування донської та орієнтальної короткошерстої, пітерболд має чарівні риси обох порід, включаючи великі вуха та великі мигдалеподібні очі. Деякі кошенята народжуються з м'якою пухнастою шерстю, яку вони можуть скинути або так і залишитися. Однак не всі пітерболди коти без шерсті, іноді вони можуть бути схожими на східних і народжуватися з повною шерстю. Цю породу безшерстих котів часто вважають "собакоподібною", оскільки вони дуже віддані та ласкаві. Але варто знати, що у них довгі перетинчасті передні пальці неймовірно спритні, тому вони можуть тримати предмети та відчиняти двері!

5. Український левкой

Виведена у 2004 році в росії, українська висловуха - це порода лисих котів, створена шляхом схрещування донської та шотландської висловухих. Їхнє походження досить зрозуміле завдяки маленьким вухам, що складаються всередину, і безшерстому тілу, яке може бути як повністю лисим, так і з оксамитовим пухом. Український левкой дуже ласкавий і грайливий, тому вам потрібно забезпечити його великою кількістю розваг та іграшок, щоб він не лазив по стінах.

Цікавий факт: вони неймовірно розумні та чудово знаходять речі, тому вам потрібно бути обережними, коли ховаєте ласощі!

6. Кіт Ельф

Ельф з чарівним ім'ям - ще одна нова порода безшерстих котів, яка з'явилася у 2004 році шляхом схрещування сфінкса та американського керла. Він дуже м'який на дотик, і у нього зазвичай є щось на кшталт "персикового пуху" по всьому тілу, або ж це можуть бути лише окремі світлі плями на вухах, носі, лапах або хвості. Ця порода зустрічається досить рідко, але якщо вам пощастило її знайти, вони дуже товариські, доброзичливі, ласкаві та люблять бути в центрі уваги. Крім того, вони дуже люблять лазити, тому вам потрібно забезпечити їм багато високих поверхонь, щоб вони могли задовольнити цю потребу.