Комондор

Komondor

Великий, потужний комондор має надзвичайно особливу білу шерсть, де верхній покрив та підшерстя поєднуються, утворюючи довгі, схожі на повсть, шнури. Дорослі пси в середньому мають зріст 80 см і важать 50–61 кг, а дорослі суки в середньому — 70 см і 36–50 кг.

 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно додаткового дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Large dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Невиражена слинотеча
 • Гіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає, попереджає про небезпеку та фізично захищає
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Комондор — це древня порода, яка вже тисячі років відома на своїй батьківщині — Угорщині. Він прибув до Угорщини з кочовими мадярами, для яких він охороняв отару. Можливо, ця порода походить від великої «Овчарки», яка також охороняла отару, з Кавказького регіону на південному заході Росії. Комондор має особливу шерсть, яка утворює шнури і забезпечує захист не тільки від суворих природних умов, а й від найлютіших хижаків, зокрема вовків.

Риси характеру

Комондор — це собака-охоронець. Ця порода не для всіх, і перед його покупкою слід добре продумати. Він завжди насторожі щодо незнайомців, відданий своїй родині і буде охороняти та захищати її від усього, що вважає загрозою. Рання соціалізація має важливе значення, як і правильне ставлення протягом усього життя.

Здоров'я

Комондор — це, як правило, здорова порода без якихось специфічних проблем зі здоров'ям.

Вправи

Потрібне повсякденне навантаження на годину. Він буде проводити багато часу вдома, патрулюючи межі території, тому переконайтеся, що всі огорожі надійні та захищені і він не зможе втекти.

Харчування

У порівнянні з собаками менших порід собаки великих порід не тільки мають підвищений апетит, але й потребують збалансованого раціону з різних поживних речовин, що містить мінерали і вітаміни. Комондор має схильність до здуття і проблем зі шлунком; якщо годувати його частіше, але меншими порціями, це допоможе мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Верхня шерсть груба, а підшерстя м'яке. Обидва шари шерсті об'єднуються, скручуючись у шнурочки, які з часом досягають рівня підлоги, якщо їх не вкорочувати. Обов'язково потрібно перевіряти собаку після прогулянки, оскільки скрізь, де він ходить, на нього липнуть листя і дрібні гілочки. Шерсть не слід розчісувати. Натомість за шнурочками слід доглядати, розділяючи нову відрослу шерсть від шкіри через кожні два місяці. Заводчик або інший собаківник повинен показати новим власникам, як це робити. Процедура догляду за шнурочками вимагає багато часу, але про неї не слід забувати в жодному разі, оскільки у протилежному випадку шнурочки посплітаються у величезні клубки.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home