ДРЕСИРУЄМО ЦУЦЕНЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, А ЩО – НІ?
ДРЕСИРУЄМО ЦУЦЕНЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, А ЩО – НІ?
ДРЕСИРУЄМО ЦУЦЕНЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, А ЩО – НІ?

ДРЕСИРУЄМО ЦУЦЕНЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, А ЩО – НІ?

ДРЕСИРУЄМО ЦУЦЕНЯ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, А ЩО – НІ?

Дресирування в домашніх умовах – важлива подія у житті кожного цуценяти. Це перший крок на шляху до вивчення правил поведінки у вашому домі та взаємодії з вами як з господарем. Важливо встановити правила саме на цьому етапі. У разі необхідності найміть тренера чи біхевіориста, котрий допоможе вам у цій справі.

Дресирування цуценяти в домашніх умовах: що потрібно робити

 • Визначте місце для відвідування туалету. Якщо цуценя навчиться ходити до туалету в одному і тому самому місці, ви зможете виключити елемент випадковості у цьому процесі.
 • Чітко дотримуйтесь графіка годування. Зазвичай, цуценята відвідують туалет одразу після приймання їжі. Тож ви можете скористатися цим, аби регулювати поведінку вашого домашнього улюбленця й виробити у нього правильні звички.
 • Дотримуйтесь графіка відвідування туалету цуценям. Тривалість звикання вашого домашнього улюбленця до відвідування туалету може варіюватися, та головне – намагайтеся вигулювати його у той самий час. Чітко визначте години для вигулювання цуценяти – приблизно через 15-30 хвилин після того, як воно поїло. Врахуйте, що цуценя може захотіти до туалету й раніше, одразу після годування.
 • Відстежуйте сигнали того, що цуценяті потрібно до туалету. Намагайтеся тримати його у полі зору постійно. Ознаки того, що цуценяті треба до туалету: він починає обнюхувати територію, скавчить (зазвичай, так роблять вже натреновані цуценята), йде до вхідних дверей. Помітили таку поведінку? Тоді візьміть повідець і виведіть домашнього улюбленця надвір, до місця, яке ви визначили як туалет.
 • Визначте вербальні команди. Приміром, команду «гуляти!» вимовляйте спокійним тоном щоразу, коли ваше цуценя виказуватиме бажання сходити до туалету.
 • Хваліть ваше цуценя щоразу, коли він сходить до туалету у визначеному місці. Так воно асоціюватиме вашу команду із цією конкретною дією.
 • Порадьтеся із вашим ветеринарним лікарем, якщо цуценя ніяк не реагує на тренування і команди.

Дресирування цуценяти вдома: чого робити не слід

Під час дресирування цуценяти в домашніх умовах важливо не припуститися непоправних помилок. Ось перелік дій, котрі у жодному разі не можна чинити, привчаючи домашнього улюбленця дотримуватись правил поведінки вдома.

 • Не залишайте цуценя без нагляду надовго.
 • Не сваріть цуценя, якщо воно сходило у туалет у неналежному місці. Лаючи домашнього улюбленця постфактум, ви лише погіршите ситуацію.
 • Не бийте цуценя. Воно не здатне встановити причинно-наслідковий зв'язок між тим, що зробило, і покаранням. Домашній улюбленець буде думати, що ви розлючені на нього без причини, а це може викликати у нього страх і розгубленість.
 • Не тицяйте цуценя носом у те, що він наробив. Це лише налякає його.