Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog Chow лого
Собака стрибає на господаря

Як відучити цуценя стрибати на господаря?

Читати 4 хв
Dog Chow лого
Dog Chow®

Якщо ваше цуценя понад усе любить стрибати довкола вас (та ваших гостей), щойно ви заходите до кімнати, ви не одні такі.

Усі господарі без винятку не люблять, коли їхній домашній улюбленець стрибає, дряпається та гризе усе підряд, коли у нього прорізуються зуби.

У цій статті ми розповімо, як відучити цуценя стрибати на ноги та з’ясуємо, чому вони це роблять.

Чому цуценята стрибають на людей?

Цуценята можуть так поводитися з кількох причин.

  • Запах людей.

Молоді собаки дуже допитливі, вони люблять досліджувати все довкола. Зважаючи на те, що нюх – найсильніше відчуття у цуценяти, зовсім не дивно, що вони люблять стрибати на людей, щоб вивчити нове у їхньому оточенні. Вони просто намагаються краще понюхати.

  • Природне збудження та ентузіазм.

Більшість цуценят від природи дуже збудливі та енергійні. Стрибки на людей – це лише один із багатьох способів проявити цей ентузіазм.

  • Дефіцит фізичних вправ та розваг протягом дня.

Якщо у житті вашого цуценяти замало активностей, воно може вивільняти накопичену енергію, просто стрибаючи на людей. Якщо ваш домашній улюбленець надто активно і часто це робить, використайте це на користь – спробуйте навчити його нових трюків та команд. Не важливо, грається воно чи просто гуляє в парку, потрібно зовсім небагато часу, щоб відучити цуценя стрибати на людей. Пам’ятайте, що вигулювати цуценя можна тільки коли йому виповниться 12 тижнів.

  • Завчена поведінка.

Можливо, був час, коли ваше цуценя стрибало, аби привернути вашу увагу, і ви одразу підхоплювали його на руки. Воно запам’ятало цей алгоритм дій, і тепер вважає, що це – швидкий спосіб звернути на себе вашу увагу.

Чому потрібно відучувати цуценя стрибати на ноги?

Зараз така поведінка малого вам може здаватися смішною, однак якщо ваш домашній улюбленець продовжує це робити, будучи вже дорослим собакою, відучити його стрибати на ноги буде досить складно і навіть небезпечно. Лише уявіть, що величезний датський дог мчить і стрибає на вас. Навіть якщо він робить це із ніжності до вас, втриматися на ногах буде досить складно.

Навіть якщо ваш собака маленької породи, така поведінка з часом буде дуже дратувати. Ви не зможете запросити гостей в дім, бо він буде постійно на них стрибати. Окрім того, пересуватися будинком буде просто неможливо, бо домашній улюбленець постійно кидатиметься на ваші ноги. Якщо ви відучите собаку так поводитися у ранньому віці, пізніше він навряд чи це робитиме.

Як відучити цуценят стрибати на господаря?

Не беріть цуценя на руки, коли воно стрибає на вас. Так, коли ви підхоплюєте свого домашнього улюбленця, варто йому лише почати стрибати довкола вас, він заспокоюється. Проте ці дії цуценя зчитує як ефективний і дієвий спосіб привернути вашу увагу до себе. З часом ця звичка дедалі сильніше вкорениться, тож відучити собаку стрибати на вас буде майже неможливо.

Як відучити цуценя стрибати на людей?

Якщо у такий спосіб цуценяті вдається привернути вашу увагу, то ви даєте йому зрозуміти, що схвалюєте таку поведінку чи принаймні не заперечуєте. Якщо воно має на меті добитися вашої уваги, то, стрибаючи на вас, вони розуміють, що їхні зусилля не марні.

З цієї ж причини розумно буде не звертати на домашнього улюбленця жодної уваги. Не дивіться на нього, не розмовляйте і не торкайтеся, доки він не припинить стрибати. Якщо цуценя не поступається і продовжує стрибати, йдіть просто на нього. Крок назад дасть вашому улюбленцю можливість застрибнути на вас, тоді як рух вперед надсилає йому сигнал зупинитися.

Цей спосіб досить дієвий, та цуценя може знову взятися за своє, щойно в домі з’явиться нова людина. Попередьте гостей, аби вони вдавали, що не впізнають ваше цуценя, коли воно починає на них стрибати. Якщо воно не заспокоюється, просто виведіть його з кімнати, доки воно не припинить так поводитися.

Зупинити це стрибання не так складно, як вам могло здатися. Просто ігноруючи таку поведінку цуценяти, ви можете відучити його це робити до того, як воно подорослішає, і це стане великою проблемою. Головне пам’ятати, цуценята за своєю природою дуже енергійні, тож так чи інакше вони будуть збуджуватися. Але, дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете відучити вашого домашнього улюбленця стрибати на людей.