ДРЕСИРУВАННЯ ЦУЦЕНЯТ: КОМАНДИ ТА ЖЕСТИ
ДРЕСИРУВАННЯ ЦУЦЕНЯТ: КОМАНДИ ТА ЖЕСТИ
ДРЕСИРУВАННЯ ЦУЦЕНЯТ: КОМАНДИ ТА ЖЕСТИ

ДРЕСИРУВАННЯ ЦУЦЕНЯТ: КОМАНДИ ТА ЖЕСТИ

ДРЕСИРУВАННЯ ЦУЦЕНЯТ: КОМАНДИ ТА ЖЕСТИ

Жестикуляція – цікавий та найпростіший тип команд для дресирування цуценят. Щоб розпочати тренування, вам знадобиться лише трохи корму для собак. Як навчити домашнього улюбленця командам за допомогою жестів? Для цього існує кілька методів.
Насамперед, зафіксуйте у свідомості цуценяти зв’язок «команда – жест». А далі способом повторювання привчіть його реагувати лише на сигнали вашої руки.

Зміна вербальних команд на жести

Припустимо, що вашому улюбленцю вже відома команда «сидіти». Наступний крок – створити зв’язок між цією вербальною командою та незнайомим сигналом рукою.
Для цього поєднайте слова з жестами (найпоширеніші сигнали рукою наведені нижче). Коли цуценя впорається із завданням, похваліть його та дайте трохи ласощів для дресирування. Повторюйте дію кілька разів, щоб закріпити у домашнього улюбленця правильну асоціацію.
Продовжуйте давати смачну винагороду, поступово прибираючи голосову команду. Згодом розподіліть 50% часу на голосові та ручні сигнали та ще 50% – лише на жестикуляцію.
Щойно цуценя почне реагувати на мовчазні сигнали рукою та підбадьорювання ласощами, поступово прибирайте з цього рівняння їжу. Незабаром домашній улюбленець сидітиме, лежатиме та підбігатиме до вас лише за жестами.

Основні команди:
«Сидіти»

Цуценя стоїть перед вами. Ви повільно піднімаєте руку з ласощами для тренувань так, ніби збираєтеся їх кинути. Неквапно піднесіть ласощі до носа домашнього улюбленця й водночас вигукніть команду «Сидіти!». Далі за допомогою руки з ласощами ведіть ніс цуценяти догори. Коли улюбленець виконає те, про що ви просите, похваліть його та дайте ласощі.

«Лежати»

Цуценя стоїть перед вами. Ваша рука з ласощами для цуценят опущена. Підніміть її горизонтально та виконайте рух так, щоб вона торкнулася протилежного плеча. Робіть це повільно, водночас підносячи ласощі до носа цуценяти, промовляючи команду «До мене!» та роблячи кілька кроків назад. Коли домашній улюбленець виконає необхідну дію, похваліть його та пригостіть ласощами.
Повторюйте ці основні команди, задіюючи слова та жести, поки цуценя їх не запам’ятає. Наберіться терпіння і залишайтеся послідовними. Зокрема у похвалі, щоб домашній улюбленець не заплутався. Незабаром ви зможете додавати до тренування нові команди.