ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ДО МЕНЕ"?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ДО МЕНЕ"?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ДО МЕНЕ"?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ДО МЕНЕ"?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ДО МЕНЕ"?

Навчити ваше цуценя приходити, коли ви його кличете на ім’я – один із найважливіших навичків, котрий ви можете допомогти йому опанувати. По-перше, ваш улюбленець буде знати, що у нього є ім’я, а родина його дуже любить. По-друге, ви зможете зупинити його, якщо він бігтиме назустріч потенційній небезпеці.

Є кілька способів привчити цуценя до команди «до мене». Рівень складності кожного з них залежить від того, на якій стадії навчання є ваш домашній улюбленець. Головне – зробити процес навчання якомога цікавішим для вашого малого, так він швидко і правильно зможе запам’ятати, що потрібно робити.

Метод 1: повідок і дистанція

 • Одягніть на цуценя повідок, не надто довгий, щоб він не зміг далеко втекти. Наздогнати його буде досить складно, адже воно ще не навчилося відгукуватися на своє ім’я.
 • Станьте на відстані кількох метрів від нього і покличте його на ім’я, попросіть підійти. Зробіть ще кілька кроків назад. Малий вирішить, що відступаєте і неодмінно захоче наздогнати вас. Тобто, зробить кілька кроків у ваш бік, щоб зменшити дистанцію.
 • Продовжуючи рухатись назад, поплескайте себе по стегну. Робіть це доки, доки цуценя не зрозуміє, що йому потрібно підійти до вас, а не просто зробити кілька кроків у ваш бік.
 • Коли він опиниться нарешті поряд з вами, похваліть його за успішно виконане завдання і пригостіть ласощами. Покажіть йому, що ви пишаєтеся ним.
 • Повторюйте цю вправу доти, доки цуценя не стане прибігати до вас щоразу, коли ви його кличете на ім’я, або командуєте «до мене». Процес навчання може забрати деякий час, можливо, вам доведеться повторити вправу кілька разів поспіль. Не втрачайте терпіння. Зрештою, ваш домашній улюбленець зрозуміє, що йому потрібно робити, а практикуючи вправу кілька разів поспіль, ви зможете відшліфувати її до ідеалу.

Метод 2: повідок і смаколики

 • Якщо попередній метод не підійшов і не мав бажаного ефекту, спробуйте інший. Якщо ваше цуценя не налаштоване вас наздоганяти, спробуйте мотивувати його. Наприклад, запропонуйте йому шматочки корму PURINA® DOG CHOW®.
 • Одягніть на цуценя повідок, як описано у першому методі. Покличте його або скомандуйте підійти, проте цього разу тримайте ласощі так, аби воно їх бачило. Ваш домашній улюбленець неодмінно буде у захваті від цього, адже хто ж не любить з’їсти чогось смачненького? Коли він до вас підійде, похваліть його та пригостіть ласощами.
 • Повторіть процес, та цього разу відходьте, тримаючи ласощі у полі зору цуценяти. Так ваше цуценя має зрозуміти, що йому потрібно підійти до вас, незалежно від того, рухаєтеся ви чи стоїте на місці. Перспектива отримати щось смачненьке триматиме його увагу, і після кількох спроб воно зрозуміє, що саме йому треба робити.
 • Не забувайте хвалити його щоразу, коли він робить успіхи. Це допоможе цуценяті зрозуміти, що він правильно розуміє ваші команди.

Метод 3: без повідка, але із ласощами

 • Щоб спробувати цей спосіб, вам знадобиться стороння допомога, адже без повідця ваше цуценя може втекти. Інший учасник тренування допоможе впіймати малого, якщо він побіжить кудись.
 • Переконайтеся, що ваш напарник притримує цуценя за боки. Щойно зрозумієте, що цуценя під контролем, зніміть повідець. Це дасть вашому цуценяті зрозуміти, що вміння прибігати, коли його кличуть, потрібне не лише під час тренування, але й в інший час.
 • Відійдіть від цуценяти на відстань кількох метрів, тримаючи ласощі у руці.
 • Коли цуценя до вас підійде, похваліть його і пригостіть кормом. Потім відправте його до вашого напарника. Він також має кликати його на ім’я та пропонувати ласощі. Ваш домашній улюбленець залюбки піде до вашого напарника, щоб його пригостили. Таким чином цуценя навчиться приходити, коли його кличуть, а не лише коли його кличете ви.
 • У напарники краще вибрати члена вашої родини, когось, хто живе з вами в одному домі і кого цуценя також має слухатися.
 • Щойно цуценя навчиться реагувати на команду «до мене», можете перетворити процес на гру. Можете кидати шматочки корму між собою, як м’ячик. Ваше цуценя буде у захваті, адже бігатиме від одного господаря до іншого, намагаючись впіймати ласощі. Завжди пригощайте його наприкінці тренування і не забувайте хвалити.

Додаткові поради

Як навчити цуценя команди «до мене»? Ось ще кілька способів.
Важливо практикувати команду у всіх можливих ситуаціях та за будь-яких обставин. Цуценя має навчитися реагувати на неї будь-де та будь-коли: під час прогулянки у саду, на кухні, коли готуєте собі сніданок, у кімнаті під час відпочинку.

Кличте цуценя до себе, повернувшись спиною до нього. Спершу воно чутиме вас лише тоді, коли ви будете максимально близько до нього, тож є зміст розпочати з незначних відстаней. Коли домашній улюбленець навчиться краще розпізнавати команду, можете збільшувати дистанцію.

Пізніше спробуйте кликати його, перебуваючи в іншій кімнаті. Це стане для нього захопливою грою, бо цуценя ніби полюватиме на вас у будинку, йдучи на ваш голос. Щоразу, коли воно знаходитиме вас, хваліть його, щоб він розумів, що все зробив правильно.

Щойно цуценя запам’ятає, як звучить його ім’я, він вже його не забуде. Під час тренувань намагайтеся не дублювати команди. Собаки можуть розгубитися від різних звуків. Просто скомандуйте «до мене», назвіть його ім’я, а решту – покажіть жестами. Намагайтеся кликати його до себе з інтонацією, в яку вклали всю свою любов та ніжність до вашого домашнього улюбленця. Собаки реагують на прихильність, тож цуценя навчиться асоціювати своє ім’я з любов’ю та радістю, й залюбки прибігатиме на ваш клич.