ЯК ВІДУЧИТИ СОБАКУ ГАНЯТИСЯ ЗА КОТАМИ
ЯК ВІДУЧИТИ СОБАКУ ГАНЯТИСЯ ЗА КОТАМИ
ЯК ВІДУЧИТИ СОБАКУ ГАНЯТИСЯ ЗА КОТАМИ

ЯК ВІДУЧИТИ СОБАКУ ГАНЯТИСЯ ЗА КОТАМИ

ЯК ВІДУЧИТИ СОБАКУ ГАНЯТИСЯ ЗА КОТАМИ

Собаки і кішки здатні жити разом у гармонії, але іноді пес може переслідувати вашу кішку. Звісно, вона від цього аж ніяк не в захваті!
Припинення такої поведінки в момент її виникнення є дуже важливим кроком, адже в іншому випадку ваша кішка може бути дуже незадоволеною, навіть якщо ваш пес має добрі наміри. До того ж кішка інтерпретуватиме це як хижу поведінку і захоче сховатися, щоб відчути себе в безпеці.
Але не бійтеся – таку поведінку можна контролювати. У цій статті ми розглянемо, чому собаки ганяються за кішками, як відучити собаку ганятися за котами та що робити, якщо він не зупиняється.

Чому собаки переслідують кішок?

Коли собака переслідує кішку, це переважно тому, що він дослуховується до своїх інстинктів. Особливо, якщо ваш домашній улюбленець з породи, яку раніше використовували для мисливства або випасу. Але іноді він просто хоче гратися, тому ганяється за кішкою так само, як ганявся б за м'ячем.
Так, це правда, що собаки мають сильний інстинкт переслідування, і будь-який рух іншої тварини може запустити цей інстинкт в дію. Проте є собаки, що живуть з кішками протягом багатьох років, не переслідуючи їх, а потім раптово починають за ними ганятися.
Важливо зупинити собаку, щойно ви помітите таку поведінку. Собаки повинні бачити в кішках своїх товаришів, а не іграшки.

Покрокове керівництво, як відучити собаку бігати за кішками

Навчити домашнього улюбленця простіше, коли йому ще не виповнилося одного року. Ви можете легко спілкуватися з цуценям, привчаючи його до того, що погоня за кішками є неприйнятною поведінкою.

Метод 1

 1. Якщо ваша кішка почувається добре у своєму котячому ящику, покладіть її туди і залиште ящик в кімнаті (коли цуценяти немає поруч). Переконайтеся, що у неї є свої іграшки.
 2. Принесіть цуценя. Воно відразу зацікавиться новим домашнім улюбленцем; намагатиметься нюхати і чіплятиметься до нього.
 3. Спробуйте привертати увагу собаки щоразу, коли він підходитиме до кішки. Якщо цуценя дивиться на вас, пригостіть його ласощами.
 4. Мета полягає в тому, щоб робити це щоразу, коли ваш собака дивиться на кішку (не обов'язково підходить до неї). Кожен раз, коли він слідкує за кішкою, озивається до неї та підходить до вас, нагороджуйте його ласощами. Це привчить цуценя до того, що воно не має турбувати кота.
 5. Відпустіть кішку (якщо це безпечно) і спробуйте ще раз. Якщо ваш собака наполегливо наближається до кішки, покличте його та пригостіть ласощами. Якщо цуценя не зупиняється, заберіть кішку і спробуйте пізніше. З часом цуценя звикне до такої поведінки і не переслідуватиме кота.
  Іноді інстинкт переслідування розвивається пізніше. У таких випадках вам може знадобитися більш детальний план, щоб спробувати зупинити домашнього улюбленця, який ганяється за котом.

Метод 2

 1. Коли ваш пес помітить кішку, негайно приверніть його увагу на себе. У цей момент припиніть усі справи, щоб переконатися, що домашній улюбленець дійсно підійде до вас за вашою командою. Це важливо, тому що треба зупинити погоню, перш ніж вона почнеться. Відволікання собаки завжди є гарним способом встановлення певних меж.
 2. Щоразу, коли ваш пес помічає кішку, повторюйте вищевказану дію. Якщо домашній улюбленець знає команди, обов'язково використовуйте деякі з них, наприклад, «стояти» або «фу».
 3. Якщо собака починає переслідувати кішку, важливо зупинити погоню. Слідкуйте за домашнім улюбленцем і використовуйте голосові команди, щоб продемонструвати своє несхвалення. Суворий голос господаря має бути знаком, що переслідування кішки є неприйнятною поведінкою, і треба миттєво зупинитися. Якщо цей спосіб не допоможе, спробуйте скористатися методом №3.

Метод 3

 1. Тримайте собаку вдома на повідку з регульованою довжиною. Переконайтеся, що ви міцно стискаєте шлею або вона легко доступна для вас. Поруч покладіть ласощі.
 2. Коли собака дивитиметься на кішку, приверніть його увагу до себе. Якщо він підійде, дайте йому трохи ласощів.
 3. Повторюйте ці дії щоразу, коли собака дивиться на кішку. Повідок стане гарантією того, що кішка може вільно гуляти, не побоюючись переслідування, а також допоможе вам краще контролювати собаку, якщо він не слухатиметься.
 4. Через деякий час ваш собака автоматично шукатиме вас, коли поблизу гулятиме кішка. Ви можете дати домашньому улюбленцю більше свободи і дозволити йому блукати трохи довше.
 5. Якщо собака почне переслідувати кішку, знову надягніть повідок. Якщо собака підійде до вас, пригостіть його ласощами.
 6. Щойно ваш домашній улюбленець перестане проявляти неабияку зацікавленість до кішки, дозвольте йому вільно гуляти поруч з нею.
  Пам'ятайте, що ласощі за гарну поведінку допоможуть швидше отримати потрібний результат.

Що робити, якщо він не зупиняється?

Якщо ваш собака продовжує ганятися за кішками, вам, можливо, доведеться подумати, чи існують якісь чинники в його житті, які могли б до цього призвести. Він отримує достатньо фізичних вправ? Якщо ні, є вірогідність, що домашній улюбленець таким чином намагається використати додаткову енергію, переслідуючи вашу кішку навколо будинку. Спробуйте взяти собаку на більш тривалі й активніші прогулянки.
Якщо це не спрацює, подумайте над тим, щоб віддати домашнього улюбленця на заняття до дресирувальника або фахівця з поведінки собак. Ці спеціалісти зможуть виявити та розв'язати наявну проблему.
Іноді зміна в поведінці спричинена хворобою. Тому відведіть домашнього улюбленця до ветеринарного лікаря, щоб переконатися, що все гаразд.