ЯК ПОДБАТИ ПРО СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОЇСТИ?
ЯК ПОДБАТИ ПРО СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОЇСТИ?

ЯК ПОДБАТИ ПРО СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОЇСТИ?

ЯК ПОДБАТИ ПРО СОБАКУ, ЯКИЙ ЛЮБИТЬ ПОЇСТИ?

Надмірна любов собак до їжі дуже турбує їхніх господарів. Перегодовування може спричинити ожиріння у собак і стати причиною низки проблем зі здоров’ям. Як доглядати за домашніми улюбленцями, котрі полюбляють поїсти, аби вони не мали надмірної ваги? Ось кілька порад, котрі допоможуть вам у цій справі.

Як собаки набирають вагу?

Як і люди, собаки потребують певної кількості калорій на день, аби ефективно функціонувати. Якщо вони отримують більше калорій, ніж потребує їхній організм, цей надлишковий ресурс відкладається у формі жирової тканини. Таким чином їхнє тіло створює запас на період дефіциту їжі, коли цей запас енергії може знадобитися.

Собаки з надмірною вагою нині вкрай рідко використовують цей резерв, оскільки більше не живуть в умовах дикої природи. Їм більше не потрібно полювати на свій обід, і вони точно знають, коли саме отримають їжу наступного разу. Якщо ваш домашній улюбленець їсть забагато, цілком ймовірно, що в результаті він матиме надмірну вагу.

Як надмірна вага впливає на здоров’я собаки?

Питання не лише у тому, як виглядає ваш собака та наскільки він витривалий. Тварини із надмірною вагою мають низку проблем зі здоров’ям. У довгостроковій перспективі ожиріння може стати причиною артриту, проблем з диханням, підвищеного кров’яного тиску та діабету. Загалом, надмірна вага значно скорочує тривалість життя.

Стежте за їхньою дієтою

Правильна дієта для собак при ожирінні – один із ключових моментів, котрий допоможе вам підтримувати здоров’я вашого улюбленця. Важливо стежити не лише за тим, що він їсть, але й як часто. Ось кілька нюансів, котрі вам варто врахувати:

Кількість калорій. Переконайтеся, що точно знаєте, скільки саме калорій на день потребує ваш собака. Їхня кількість може варіюватися залежно від віку собаки та його породи. Врахуйте, що у різних порід – різні потреби у калоріях. Загалом, тварина потребує до 60 калорій на кожен кілограм ваги тіла щодня. Менші собаки (вагою до 9 кілограмів) можуть потребувати трохи більше калорій – до 80 на кожен кілограм ваги щодня. Проконсультуйтеся щодо цього із вашим ветеринарним лікарем.

Наведені норми актуальні для тварин з нормальною вагою. Вважають, що для собак із надмірною вагою тіла необхідно розробити такий раціон, котрий би забезпечував лише 60% від добової норми калорій. Запитайте у свого ветеринара, чи потрібно зменшувати норму калорій саме вашому собаці.

Кількість їжі. Якщо ваш домашній улюбленець любить поїсти, краще годувати його частіше, але меншими порціями. Так він буде ситий і задоволений.

Розробіть комплекс фізичних вправ

Звичайно, лише дієти для схуднення недостатньо, аби тримати вашого собаку у формі. Важливо також розробити продуманий комплекс вправ та фізичних активностей для вашого домашнього улюбленця. Це допоможе підтримувати тварину здоровою.

Не забувайте враховувати вік та породу вашого домашнього улюбленця. Молодші собаки та тварини атлетичних порід більш схильні до інтенсивних щоденних тренувань. Меншим та старшим собакам (а отже – менш витривалим й з болем у суглобах) буде складніше впоратися зі складними вправами.

<Перш ніж розпочати практикувати фізичні активності із вашим собакою, що страждає на ожиріння, порадьтеся з ветеринарним лікарем. Переконайтеся, що ви не перевантажуєте вашого домашнього улюбленця фізично, адже це може стати причиною інших проблем зі здоров’ям. /p>

Як схуднути собаці: що потрібно робити щодня?

Жити з собакою, котрий любить поїсти, може бути справжнім моральним випробуванням. Адже досить складно відмовити домашньому улюбленцю у ласощах, коли він має сумний та голодний вигляд. Важливо пам’ятати, що відмовляючись дати собаці більше їжі, ніж того потребує його організм, ви проявляєте себе як відповідальний господар, котрий дбає про здоров’я свого улюбленця.

Ось кілька порад, котрі допоможуть зробити так, аби ваш собака почувався щасливим:

Не заохочуйте його просити їжу. Одна з причин того, що собаки набирають зайву вагу – вони отримують більше калорій протягом дня, ніж передбачено нормальним режимом харчування. Основна причина – вони випрошують ласощі і отримують їх. Якщо ви навчили вашого собаку не випрошувати їжу, він буде знати, що не отримає її у такий спосіб, отже – не буде просити. Спробуйте ігнорувати спроби вашого домашнього улюбленця випросити щось смачненьке, це єдиний спосіб навчити його харчуватися правильно.

Розробіть чіткий графік годування. Не годуйте собаку тоді, коли вам здається, що він голодний. Розробіть чіткий режим приймання їжі і добре стежте за кількістю корму, яку ви даєте за раз.

Контролюйте кількість ласощів, котрими ви пригощаєте собаку.Ви можете продовжувати пригощати собаку ласощами, проте уважно стежте за їхньою кількістю. Якщо ви не знаєте, скільки саме ласощів можете дати домашньому улюбленцю, котрий має надмірну вагу, порадьтеся зі своїм ветеринарним лікарем. Ви також можете подрібнити один шматочок на кілька менших і пригощати ними тварину.

Інші причини ожиріння у собак і пошук професійних рішень

Декотрі собаки можуть набирати вагу через хронічні захворювання. Наприклад, гіпотиреоз та синдром Кушинга також можуть бути причиною надмірної ваги.

Тому важливо показати вашого собаку ветеринарному лікарю. Він визначить причину ожиріння, призначить лікування та комплекс заходів для зниження ваги, враховуючи особливості вашого домашнього улюбленця.