ЧАСТО ЗАДАНІ ПИТАННЯ

Часто задані питання щодо цуценят та кошенят
Часто задані питання щодо цуценят та кошенят
Часто задані питання щодо цуценят та кошенят

Якщо ви замислюєтеся про стерилізацію або оваріоектомію (видалення яєчників) вашої кішки, наші фахівці з догляду за домашніми тваринами поділяться з вами актуальною інформацією і корисними порадами, що стосуються стерилізації котів

Стерилізація кошенят і котів. Часті питання

Отже, у вашому будинку з'явився новий, пухнастий член сім'ї, і це просто чудово! Поки що кошеня таке маленьке і беззахисне, важко навіть уявити його в компанії інших котів.

Проте, як тільки ваш улюбленець досягає статевої зрілості (а це відбувається у віці від 4 до 6 місяців), він уже здатний обзавестися власними малюками, хоча, по суті, сам ще є кошеням. Саме тому вам, як відповідальному господарю, слід задуматися про можливість стерилізації улюбленця якомога раніше.

Стерилізація проводиться з двома цілями: по-перше, щоб уникнути незапланованої вагітності у кішки; і по-друге - для захисту здоров'я вашого улюбленця від цілого ряду захворювань,які передаються статевим шляхом.

Прийняти рішення про стерилізацію або оваріоектомію(видалення яєчників) кішки по-справжньому непросто. Для отримання повної інформації на цю тему ви можете звернутися до ветеринарного лікаря. Ми, в свою чергу, також готові поділитися необхідною інформацією про стерилізацію кішок. Сподіваємося, це допоможе вам прийняти усвідомлене і найоптимальніше рішення як для вас, так і для вашого вихованця!

це стандартна операція з видалення статевих органів кішки, яка також відома під назвами «оваріоектомія» (видалення яєчників) у самок і «кастрація» - у самців.

Purple cat icon

У кішок-самок стерилізація включає в себе видалення одночасно яєчників і матки, хоча в ряді випадків видаляються тільки яєчники. Як правило, це робиться за допомогою невеликого надрізу або на лівій стороні, або знизу і вздовж всієї черевної порожнини кішки.

Blue cat icon

У свою чергу, у котів в ході операції видаляються насінники. Варто відзначити, що дана процедура набагато простіша, ніж у самок, і навіть не вимагає подальшого накладення швів.

Чи болюча для кішки операція по стерилізації? Операція по стерилізації або оваріоектомії вкрай проста, і під час її проведення кішка знаходиться під дією анестезії - це гарантує на 100%, що під час процедури ваш вихованець зовсім не відчуває болю.

Після завершення операції ветеринарний лікар зробить кішці ін'єкцію знеболювального, що дозволить їй уникнути післяопераційного дискомфорту. Крім того, лікар також дасть вам протизапальні препарати та анестетики, завдяки яким кішка спокійно перенесе дорогу додому.

Так як операція для котів набагато менш серйозна, їм буде потрібно всього лише один день прийому знеболюючих препаратів. Кішкам ж рекомендується приймати ліки протягом трьох днів після операції, що дозволяє їм по можливості швидко і безболісно відновитися після процедури.

Стерилізація кішки має цілий ряд плюсів для здоров'я вашого вихованця. Наприклад, істотно знижується ймовірність небажаної вагітності, а також зараження кішки певними інфекційними захворюваннями. До числа інших переваг проведення стерилізації або оваріоектомії кішки можна віднести наступні:

Green house
 • Зниження ймовірності неслухняної поведінки, характерної для періоду статевої зрілості вашого вихованця (наприклад, звички мітити виділеннями власну територію).
 • Стерилізовані кішки рідше тікають з дому, що частково захищає їх від можливості бути збитими машиною або постраждати в результаті бійки з іншими котами.
 • Після стерилізації ваш вихованець може ще сильніше прив'язатися до вас. При цьому кішки-самки найчастіше стають набагато ніжнішими і спокійнішими.
 • Істотно знижується ймовірність зараження рядом захворювань - наприклад, котячим лейкозом або синдромом набутого імунодефіциту кішок.
 • У кішки значно зменшується ризик запалення матки.
 • Якщо кішка-самка піддається оваріоектомії в ранньому віці, то ймовірність розвитку у неї раку грудей (молочних залоз) істотно знижується.

Ми рекомендуємо проводити операцію зі стерилізації до того, як ваше кошеня досягне статевої зрілості і стане здатним самостійно виробляти потомство. Як правило, це відбувається у віці від 4 до 6 місяців. Ви легко зрозумієте, коли вихованець вже майже досяг віку статевого дозрівання, так як в цей період кішки починають голосно кричати і муркотіти, а коти - мітити виділеннями власну територію.

Деякі ветеринарні клініки рекомендують проводити стерилізацію як можна раніше - у віці 12 тижнів або навіть раніше.

Для запобігання небажаної вагітності та захисту вашої кішки намагайтеся тримати її вдома і не випускати назовні аж до проведення стерилізації.

Calander

Для того щоб провести стерилізацію кішки, вам необхідно записатися на прийом до ветеринарного лікаря. Цілком можливо, що він попросить вас принести кішку для попереднього огляду до проведення самої операції.

Ветеринарний лікар напевно попросить вас не годувати кішку напередодні ввечері перед операцією. Воду ж напередодні ваш вихованець може спокійно пити, проте зранку перед операцією краще повністю обмежити його у вживанні води.

Як правило, операція по стерилізації проводиться зранку, так що будьте готові в той же день забрати вашого вихованця додому.

Orange internet icon

Якщо ви хочете провести операцію зі стерилізації кішки, проте її вартість для вас занадто висока, поговоріть з представниками місцевих благодійних організацій із захисту домашніх тварин. Деякі з подібних центрів пропонують ті чи інші схеми фінансування операцій по стерилізації, що допоможе вам покрити всі необхідні витрати.

Всі кішки деякий час після операції відчувають себе млявими, сонними і апатичними, проте дуже скоро вони приходять в свій нормальний життєрадісний стан. У той же час не слід забувати, що тривалість процесу відновлення варіюється в залежності від статі, так як операції зі стерилізації самок і самців значно відрізняються один від одного. Нижче наведено список того, що ви можете зробити для якнайшвидшого відновлення вашого вихованця після операції зі стерилізації.

 • Побічні ефекти після операції зі стерилізації котів вкрай малоймовірні.
 • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції разом або поруч зі своїм вихованцем.
 • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби для вашого вихованця, прийом яких буде потрібнен коту-самцеві тільки протягом першого дня після операції.
 • У разі нормального відновлення після операції ваш вихованець вже на наступний день зможе вийти на вулицю.
 • Операція по стерилізації котів-самок більш складна, внаслідок чого і часу на відновлення потрібно більше.
 • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції поруч зі своїм вихованцем.
 • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби, прийом яких буде потрібнен кішці-самці протягом приблизно трьох днів після операції.
 • Вашій кішці доведеться носити спеціальний захисний конусоподібний комір, який не дозволить їй розчесати або роздряпати шви, накладені після операції.
 • Через 3 і 10 днів після операції ветеринарний лікар проведе плановий огляд кішки. Не випускайте її на вулицю протягом перших 10 днів - до тих пір поки лікар не дозволить вашому вихованцеві вийти на вулицю і повернутися до своїх звичайних ігор на свіжому повітрі.
 • Якщо в процесі операції використовувалися шовні нитки, які не розсмоктуються, то ветеринарний лікар призначить дату, коли вашому вихованцеві зніматимуть шви. Як правило, це відбувається через 7-10 днів після операції.

Які зміни відбудуться в поведінці кішки після стерилізації?

Часом одним з наслідків стерилізації є збільшення ваги кішки. Хоча сама по собі операція ніяк не впливає на подальший набір ваги, основним її наслідком є зменшення активності кішки, спрямованої на пошук партнера. У свою чергу, це призводить до скорочення рухової активності, в результаті чого ваш вихованець цілком може набрати кілька кілограмів. Якщо ви звернули увагу, що кішка потроху товстішає, можна стимулювати її фізичну активність за допомогою ігор або динамічних прогулянок на повідку.

Крім того, для протидії збільшенню ваги вашого вихованця можна трохи змінити його раціон, в цій справі вам цілком може допомогти використання одного з наших низькокалорійних продуктів.

На жаль, після стерилізації у кішки можуть розвинутися ті чи інші проблеми з сечовидільної системою. Тому вам неодмінно слід звернутися до ветеринарного лікаря, якщо ви помітили зміну звичок вихованця, пов'язаних з ходінням в туалет. Наприклад, мова може йти про часте або, навпаки, проблемне сечовипускання, про наявність крові в сечі і про інші симптоми нездорового функціонування сечовивідних шляхів.

Про що слід подумати, приймаючи рішення про стерилізацію кішки?

 • У кішки, яка досягла періоду статевої зрілості і не пройшла стерилізацію періодичність тічки, як правило, становить один раз в три місяці. В цей час кішка зазвичай вкрай неспокійна і дуже голосно муркоче, що може істотно ускладнити життя вашої родини.
 • Коли у вашої кішки тічка, вам, як власникові, доведеться завжди бути напоготові, щоб захистити її від посягань котів і таким чином запобігти небажаній вагітності.
 • Ваша вихованка може родити до трьох разів протягом року, причому в кожному посліді може бути до 6 кошенят. Звичайно ж, утримувати таку кількість домашніх тварин вкрай накладно.
 • Кішка, що не пройшла стерилізацію, більш схильна втікати з дому і вести бродячий спосіб життя, що істотно підвищує ризик того, що ваш вихованець стане жертвою нещасного випадку або ненароком потрапить під машину.
 • Коти, які не пройшли кастрацію як правило, більш агресивні, внаслідок чого вони з набагато більшою ймовірністю можуть бути залучені в бійку зі своїми суперниками - а це істотно підвищує ризик травм, а також часто веде до поширення інфекційних захворювань.
 • У віці приблизно 6-7 років кішки що не пройшли стерилізацію більш схильні до ризику розвитку раку грудей (молочних залоз). Тому вам слід регулярно обстежувати вашого вихованця на наявність тих чи інших новоутворень у грудній області, і якщо такі будуть знайдені, то бажано негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Мені здається, що моя кішка вагітна. Що робити?

Як правило, у кішок не спостерігається ніяких явних фізичних ознак і симптомів вагітності аж до досягнення другого або третього тижня вагітності.

Якщо ви вважаєте, що кішка вагітна, як можна швидше зверніться до ветеринарного лікаря, який підтвердить або розвіє ваші побоювання. Також ви можете ознайомитися з нашими корисними порадами про те, як розпізнати початкові ознаки вагітності кішки.

У ряді випадків можна провести стерилізацію кішки прямо під час вагітності, що дозволить позбутися плоду і запобігти небажаній вагітності в майбутньому.

Ветеринарний лікар неодмінно надасть вам більш детальну інформацію про оваріоектомію кішок в період вагітності, полегшивши прийняття правильного рішення.

І, звичайно ж, пам'ятайте, що вибір, який стосується стерилізації кошенят і кішок, багато в чому залежить від ваших індивідуальних обставин і особливостей способу життя. Тому перед прийняттям остаточного рішення про стерилізацію добре обміркуйте, який варіант буде найкращим для вас і вашого вихованця.