Ознаки порушення водного балансу у котів
Ознаки порушення водного балансу у котів

Ознаки порушення водного балансу у котів

Мікс від Purina ONE® підтримує водний баланс у котів

Оскільки раніше коти отримували рідину від своєї здобичі, вони не є надто охочими до води. Кішки здебільшого люблять хрусткий сухий корм, але тварини, що споживають лише таку їжу, часто страждають від зневоднення. Без достатньої кількості води в організмі виробляється надмірно концентрована сеча, а це може призвести до проблем з нирками або сечовивідною системою.

Один з найефективніших і найпростіших способів підтримувати правильний водний баланс вашого кота – це щодня годувати улюбленця вологим кормом або комбінувати його з сухим. Мікс від Purina ONE® (сухий + вологий*) задовольнить інстинктивні потреби вашої кішки, регулюючи вміст води в організмі.

Якщо ви не впевнені, що водний баланс вашого кота знаходиться в межах норми, скористайтеся корисними порадами, які допоможуть виявити зневоднення за зовнішнім виглядом та поведінкою домашнього улюбленця.

​У вашого кота зневоднення, якщо…

1) Він п’є багато води. Коти взагалі не звикли шукати воду, якщо вони достатньо гідратовані. Коли ваш улюбленець просить води, облизує раковину або повертається до своєї миски знову і знову, цілком імовірно, що тварина зневоднена.

2) Ваш кіт мало ходить в туалет. Якщо він не мочиться хоча б двічі на день, це призводить до великого навантаження на нирки, а сеча стає «токсичною». Якщо ви користуєтеся наповнювачем, що склеює сечу в гранули, зверніть увагу на розміри утворених грудочок, аби знати, що є нормою для вашого улюбленця.

3) Шкіра тварини стає сухою та в’ялою. Як і у людей, шкіра котів з часом втрачає свою еластичність. Якщо ж ви помітили, що такі зміни відбуваються занадто швидко, це може означати низький рівень гідратації та необхідність у відновленні водного балансу.

4) Запалі очі. Нестача слізної рідини в очниці кота призводить до того, що очні яблука стягуються, а це є ознакою того, що в організмі тварини занадто мало води.

5) Рот та ясна тварини сухі. Кішкам потрібна достатня кількість слини для захисту зубів і ясен, а також для ковтання їжі.

Як підтримати водний баланс

1) Збільшуйте кількість вологого корму відносно сухого. Ви можете навіть додати трохи води в щоденну порцію вологого корму Purina ONE®.

2) Спробуйте відкрити кран або використовуйте фонтан з водою, коли ваш кіт поряд. Дослідження показали, що коти уникають саме стоячої води. Деякі науковці вважають, що це пов’язано з тим, що така вода може бути джерелом шкідливих бактерій та паразитів.

3) Переконайтесь, що його миска з водою потрібного розміру та форми. Багато котів уникають високих і вузьких посудин, якщо їх край торкається вусів або затуляє поле зору (ніколи не ставте миску в куток).

4) Зробіть воду більш привабливою для кота, додавши трохи готового м’ясного бульйону в його миску.

5) Міняйте воду хоча б раз на день. Чисту прісну воду полюбляють всі, і коти не є винятком. А щоб задовольнити особливо вибагливого улюбленця, використовуйте воду в пляшках.


*Консервовані корми Purina ONE® для котів відносять до вологих кормів.