Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кіт лежить на колінах

Лупа у кота: причини та поради щодо її лікування

Читати 4 хв

Коти — одні з найвитриваліших тварин, вони безстрашно лазять по деревах і завжди приземляються на лапи. Не дивно, що ми любимо говорити, що у них дев’ять життів!

Однак, як і всі живі істоти, коти також можуть хворіти, й одним із захворювань є лупа у котів, маленькі білі лусочки, які відпадають із сухої шкіри. Хоча лупа, безумовно, неприваблива, вона також може завдавати справжнього дискомфорту вашому котячому другу, особливо якщо її не лікувати протягом тривалого періоду часу.

На щастя, лупу можна помітити на ранній стадії, і за правильного лікування вона може зникнути швидше, ніж ви думаєте. Щоб бути впевненим, що ви готові до цієї проблеми, ознайомтеся з деякими потенційними причинами та симптомами лупи у котів, а також із деякими порадами щодо того, як позбутися цих настирливих білих лусочок: 

Причини виникнення лупи у котів? 

Зазвичай лупа є результатом того, що сальні залози вашого улюбленця виробляють занадто багато або занадто мало жиру, що спричиняє дисбаланс шкіри. Незважаючи на те, що це стан, який можна контролювати, важливо з’ясувати, чому у вашого кота наявна проблема. Однак причин цього стану може бути декілька.

Неправильне харчування

Якісна їжа є одним з факторів здорового життя, тоді як незбалансований раціон може спровокувати появу лупи у котів. Переконайтеся, що їжа вашого кота містить омега-жирні кислоти (є в риб’ячому жирі або насінні льону), що допоможе зменшити сухість шкіри.

Недостатній або надмірний догляд

Можна впевнено сказати, що коти досить охайні тварини, враховуючи, що вони, як правило, ретельно вилизуються. Ось чому їх не потрібно купати, як собак. Розчісування також може вплинути на шкіру вашого улюбленця, якщо це робити занадто часто, тому варто бути уважним і не доглядати за ним надмірно. Також зверніть особливу увагу на те, чи ваш кіт останнім часом не почав вилизуватися повільніше, чи, навпаки, почав надмірно вилизуватися. Обидва варіанти поведінки можуть вказувати на потенційні проблеми. 

Низька вологість

Якщо ви живете в сухому середовищі, й ваш кіт не отримує достатньої кількості вологи, це також може спричинити лупу у котів. Так само проживання в перегрітому приміщенні, наприклад, у холодну пору року, може сприяти сухості шкіри, що може спричинити проблему лупи.

Сезонна чи екзогенна алергія

Ті з нас, хто має алергію на пил або сезонну алергію, знають про дискомфорт, пов’язаний із впливом цих алергенів, коли пилок трав і дерев наявний скрізь, хоча деякі люди страждають сильніше, ніж інші. Однак ви можете не знати, що лупа нерідко є симптомом алергії у котів. Незважаючи на це, важливо знати, що у вашого кота також може бути алергія на якийсь компонент у його їжі, тому це також є потенційною проблемою.

Бактеріальні та грибкові інфекції

Винуватцем появи лупи у котів може бути якийсь більш серйозний фактор, наприклад, інфекція. Якщо ви підозрюєте це, краще проконсультуватися з надійним ветеринаром і попросити провести більш детальне обстеження.

Яка різниця між лупою та лущенням у котів?

Ці два терміни звучать схоже, але насправді дуже різні. У той час як лупа є станом шкіри у котів, наявність лущення цілком природна та спричинена процесом втрати відмерлих клітин шкіри. Крім того, лущення майже мікроскопічне, тому ви, ймовірно, навіть не помітите його на шерсті свого кота.

Які найпоширеніші симптоми лупи у котів?

Лупа зазвичай супроводжується кількома можливими симптомами, такими як випадіння шерсті, свербіж або почервоніння шкіри. Якщо ви помітили, що ваш кіт вилизується більше, ніж зазвичай, це також може вказувати на більш важливу проблему, яку слід уважно перевірити. Загалом, якщо ваш кіт здається нездоровим і не виглядає веселим та грайливим, найкраще звернутися до ветеринара для перевірки та відповідного лікування лупи у котів.

Яке ефективне лікування лупи в котів?

Збалансований раціон, багатий на омега-3 жирні кислоти, допоможе повернути шкіру вашого кота до нормального стану. Якщо лупа все одно не зникає, вам слід подумати про перехід на вологий корм, якщо ваш кіт не п’є достатньо води самостійно. Іншим рішенням може бути придбання зволожувача повітря для належного зволоження шкіри.

Також будьте обережні з надмірним доглядом: доглядати (купати) кота раз на шість тижнів має бути достатньо. Однак, якщо ви підозрюєте, що проблема пов’язана з недостатнім доглядом, спробуйте розчісувати свого улюбленця кілька разів на тиждень. Це допоможе стимулювати шкіру виробляти більше жиру та видалить відмерлі клітини шкіри та зайву шерсть.
 
Здебільшого лупа — це лише незначна проблема, але якщо ви помітили її разом із будь-якою іншою незвичайною поведінкою свого кота, можливо, варто звернутися до ветеринара, щоб виключити будь-які серйозніші причини.