Перші кроки
Перші кроки

Перші кроки

За наступні дванадцять місяців ваше кошеня стане у 20 разів більшим, ніж зараз, і вивчить правила життя у новому середовищі. Слідкувати за його розвитком – це заняття, що захоплює та розважає! Щоб дізнатися більше про шлях кошеняти до досягнення зрілого віку, ознайомтеся з наведеними нижче даними по кожному місяцю

Image

Місяць 1

Кошенята, що ростуть, проходять у своєму житті безліч етапів, відслідковувати які дуже цікаво та захопливо. Щойно народжені кошенята ростуть дуже швидко й удвоє збільшують свою вагу вже до завершення першого тижня. Потім у віці приблизно двох тижнів кошенята відкриють очі, щоб уперше у житті побачити величезний оточуючий світ, хоча спочатку усе буде виглядати для них дещо розмитим.

Протягом перших 3-4 тижнів кошенята харчуються виключно материнським молоком, оскільки у цьому віці вони ще не готові до споживання твердої їжі. Після цього ви можете привчати вашого улюбленця до їжі для кошенят, наприклад Friskies® Junior, але кошенята будуть ще деякий час пити материнське молоко (приблизно до 7-8-тижневого віку). Рекомендується пропонувати кошеняті зволожений корм Friskies® Junior. Цей корм слід достатньо часто змінювати, щоб ваш улюбленець завжди насолоджувався найсвіжішим та найсмачнішим кормом. Оскільки рекомендації по годуванню вагітних та годуючих кішок аналогічні рекомендаціям для кошенят, що ростуть, годуйте маму кошенят також кормом Friskies® Junior. Для кошенят дуже важливо пробувати й мати доступ до корму, який їсть їх матуся. Це забезпечує плавне відлучення від материнського молока.

Початковий період соціалізації починається у віці двох-трьох тижнів, коли визначається рівень комфорту та контакту з людьми, що триває усе життя. Процедуру вигнання глистів слід виконувати щомісяця протягом перших шести місяців, потім кожні 3 місяці, а після досягнення одного року – лише двічі на рік.

Image

Місяць 2

На другому місяці життя кошенята вчаться розрізняти, що є «нормальним» і «безпечним». У віці від чотирьох до восьми тижнів кошенята починають насолоджуватись іграми з іншими кошенятами одного окоту. Ці ігри звуться «соціалізацією» і зазвичай передбачають полювання, затаювання й атаку. Кошенята також починають виявляти свої хижацькі інстинкти, які вони отримали від матері.

До завершення другого місяця кошенята вже будуть повністю відлучені від материнського молока. Обов'язково пропонуйте кошеняті невелику кількість корму Friskies® Junior та постійно змінюйте корм, щоб він був свіжим. Завжди має бути доступною свіжа та чиста питна вода. Для підтримання здоров'я кошеняти необхідно забезпечити щоденне споживання достатньої кількості води.

Image

Місяць 3

Між вісьмома та дванадцятьма тижнями цікавість кошеняти до ігор з іншими кошенятами одного окоту замінюється цікавістю до іграшок та побутових предметів. Ознайомтеся з нашими підказками та порадами, щоб дізнатися, як найпродуктивніше використати цей час.

У цей час можна познайомити кошеня з іншими домашніми тваринами та членами родини. Знайомство слід виконувати повільно, попередньо переконавшись, що діти знають, що новий член родини – не іграшка і з ним слід поводитися дбайливо!

До 12-тижневого віку ваше кошеня має отримати своє перше щеплення. Тому переконайтеся, що ви записалися на візит до ветеринара.

У віці 3 місяців кошеня росте дуже швидко і так само швидко зростають його харчові потреби. Ви можете продовжувати змочувати його їжу теплою водою, однак такої необхідності більше немає.

Image

Місяць 4

У віці з 12 до 16 тижнів кошеня вже звикло з новим оточуючим середовищем і починає виявляти прихильність до людей, що проживають поряд. Ми рекомендуємо якомога частіше брати кошеня на руки та щоденно піклуватися про нього, щоб воно відчувало себе зручно та комфортно під час спілкування з людьми.

Для підтримання гарного розвитку кошеняти проводьте з ними якомога більше часу в іграх, але дозволяйте малюку після ігор добре відпочити.

Та не забувайте, що допитливі кошенята можуть бути пустотливими та жувати недозволені побутові предмети. Тому обов'язковозробіть своє житло безпечним для кошенят, зробивши його якомога комфортнішим.

Image

Місяць 5

Ваше кошеня може почати приймати «позу» дорослого кота: вигнута дугою спина, хутро, що нащетинилося, та сильно розпушений хвіст.

Ви також помітите покращення координації рухів кошеняти та будете насолоджуватись його грайливим полюванням. Іграшки продовжують бути для кошеняти джерелом розваг.

У цей час слід поцікавитись у ветеринара, коли слід провести стерилізацію/кастрацію кошеняти. Будьте обережні: у цьому віці кошеня слід тримати у приміщенні, щоб уникнути небажаного приплоду у кішок та запобігти помітці території та бійкам у котів.

Продовжуйте підтримувати здоров'я та життєрадісність вашого кошеняти, пропонуючи йому корм Friskies® Junior  2-3 рази на день (або кількість на ваш розсуд).

Image

Місяць 6

Шостий місяць – це особливий час для зміцнення зв'язків та взаємодії. Хоча ігри будуть цікавити кошенят не так сильно, як раніше, стимулююче оточення та постійне заохочення у грі все-таки підтримають здоровий апетит кошенят до ігор і досліджень. Додаткову інформацію щодо ігор із котом див. у розділі Поради щодо ігор.

Ваше кошеня може все ще продовжувати рости, але після 6 місяців темпи росту значно знизяться. У результаті таких змін харчові потреби кошеняти також зміняться. Обов'язково ознайомтеся з рекомендаціями щодо годування кошеняти кормом з асортименту Friskies® Junior, де вказана кількість корму FRISKIES® Junior, яку слід пропонувати 6-місячному кошеняті.

Також у цьому віці у кошеняти можуть з'явитись молочні зубки (усього 30).

Image

Місяць 7

Ваше кошеня продовжує рости, але набагато повільніше, ніж протягом перших шести місяців. У цьому віці кошеня вже може вести статеве життя. Тому при досягненні кошеням цього віку рекомендовано записатися на прийом до ветеринара для проведення стерилізації/кастрації. Таким чином ви запобіжите небажаному приплоду в кішок та бійок разом із поміткою території у котів.

Навіть у найчистіших оселях найдратівливішою проблемою можуть стати блохи. Тому ретельно спостерігайте за кошеням та за потреби використовуйте спеціальний протиблошиний засіб для кошенят. 

Щоб підтримувати здоров'я та життєрадісність кошеняти, продовжуйте годувати улюбленця кормом Friskies® Junior 2-3 рази на день (або кількість на ваш розсуд).

Image

Місяць 8

Навіть якщо ваше кошеня виглядає дорослим, попереду ще чотири місяці росту й розвитку. Координація рухів продовжує розвиватись, і ви з гордістю помітите поліпшення у мисливських навичках вашого улюбленця.

Ви також помітите просто неймовірні стрибки вашого кошеняти. Кошеня росте, а його цілі також переміщуються все вище. Тому забезпечте для кошеняти безпечне оточення та надійно заховайте небезпечні предмети.

Коли кошеня почне виходити на свіже повітря, розгляньте можливість встановлення котячих дверцят, які дозволять вашому улюбленцеві за бажанням виходити та повертатися у приміщення.

Image

Місяць 9

Хоча кошенята вже виглядають дорослими, їм все ще потрібні спеціальні живильні речовини, що дозволять їм перенести весну юності у доросле життя. Саме тому ми рекомендуємо продовжувати пропонувати кошеняті Friskies® Junior до досягнення 1 року.

Кошенята, що дорослішають, стають більш незалежними. Але не дозволяйте ввести себе в оману – вашим кошенятам все ще потрібна щоденна соціальна взаємодія. Саме тому час гри не втрачає своєї важливості, а щоденні вправи необхідні для підтримки здоров'я вашого кошеняти як зовні, так і всередині.

У дев'ять місяців кошеня може починати показувати лапку, що домінує. 49,5 % котів віддають перевагу правій лапці, 40,4 % – лівій, а 10,1 % однаково вільно володіють обома лапками*. Щоб дізнатися, яка лапка домінує у вашого кошеняти, див. розділ Налаштування для котів.

*Джерело: Tan U, Kutlu N., Atatürk University, Medical Faculty, Institute of Physiology, Erzurum, Turkey. [www.ncbi.nlm.nih.gov].

Image

Місяць 10

Кошенята зазвичай досягають свого повного зросту між 10 і 12 місяцями життя. Однак деякі довгошерсті породи (такі як північноамериканський напівдовгошерстий та персидський коти) досягають повного зросту у період між 15-м та 18-м місяцем життя.

Домашні кошенята постійно шукають заохочення і залишаються дуже допитливими. Щоб допомогти кошеняті зберегти позитивний погляд на життя, надавайте йому регулярні можливості для гри, досліджень та підкорення висот. Можливо, вони стануть гарними «рятувальниками» та будуть із задоволенням доганяти та повертати маленькі іграшки. Ідеї спільного проведення часу див. у розділі Іграшки своїми руками.

На цьому етапі життя кошенята та коти захищають свою територію. Якщо у вашому будинку живуть кілька котів, розмістіть котячі туалети, миски для їжі й води, а також місця для відпочинку в різних частинах будинку.

Продовжуйте пропонувати кошеняті 2-3 рази на день (або частіше) корм Friskies® Junior.

Image

Місяць 11

На цьому етапі кошенята вже розвинули свій характер. Однак турботливе ставлення до них та соціальні взаємодії можуть ще більше посилити їх зв'язок із людьми. Оскільки кошенята дуже кмітливі, ви можете навчити їх виконувати всі види трюків та реагувати на такі команди, як «до мене» та «сидіти». Трохи терпіння та правильно підібраний час тренувань принесуть незабутні враження як вам, так і вашому улюбленцеві.

Image

Місяць 12

Вітаємо! Ваш маленький сонячний промінчик уже став дорослим!

Щоб переконатися, що ваш улюбленець здоровий та радіє життю, продовжуйте пропонувати йому іграшки та стимулюючі ігри. Мабуть, неможливо переоцінити вплив щоденних ігор, вправ та соціальної взаємодії на здоров'я та щастя вашого кота. Постійна турбота й взаємодія також дозволять вам уважніше слідкувати за здоров'ям вашого кота.

Тепер ви можете пропонувати своєму дорослому котові асортимент кормів Friskies® Adult. Ознайомтеся з нашим діапазоном сухих та вологих кормів, які забезпечують повноцінне та збалансоване харчування, що посилює здоров'я, благополуччя та щастя вашого улюбленця. Переходьте на нову їжу поступово, потрохи збільшуючи обсяг нового корму протягом п'яти днів.

 • Питання та відповіді, а також поради щодо підтримання здоров'я кота

  ​Відповіді на ваші запитання

  Ви знайдете їх тут

 • Галерея

  Реклама на ТВ, відеоролики, шпалери на робочий стіл: все це ви знайдете у нашій галереї!

  Дивіться та діліться

 • Світ очима кота

  Чи знаєте ви, як ваш кіт бачить світ навколо?

  Пройдіть наш тест