Friskies® та відповідальність
Friskies® та відповідальність

Friskies® та відповідальність

Бренд Friskies® повністю бере на себе обов'язки з реалізації своїх відповідальних ініціатив – ми віримо, що наші дії сьогодні покращать наш вплив на довкілля як зараз, так і в майбутньому.

Відповідальні ініціативи

Маленький крок сьогодні. Зміни на краще завтра.

Запуск на ринок у 2011 році пакувань меншого розміру скоротив непродуктивне використання пакувальних матеріалів на 600 тонн*. Пакування меншого розміру також означають більше завантаження вантажного піддону, що в свою чергу означає зменшення кількості вантажних поїздок та, як результат, зниження вуглецевих викидів на 300 тонн*.

Висока якість незалежно від розміру пакування!

Хоча ми зменшуємо розмір пакування та вуглецеві викиди, ваш кіт так само, як і раніше, може насолоджуватись своїми улюбленими кормом FRISKIES®! Ми зменшили розмір пакувань, але не їх кількість. Кожне нове пакування містить таке ж саме повнораціонне та збалансоване харчування котів, як і раніше!

Факти й кількісні показники FRISKIES®, які змінюють ситуацію на краще!

Вжиток енергії: За період з 2004 р. по 2010 р. ми скоротили наше споживання на 9,2 % (**)

Вжиток води: За період з 2004 р. по 2010 р. ми скоротили наше споживання на 32,5 % (**)

Відходи: Наші правила передбачають нульовий рівень відходів.

Ми щорічно націлюємо кожну фабрику на подальші покращення. Ми зобов'язалися прийняти ще ефективніші заходи, що забезпечать подальше зниження відходів та показників вжитку води й енергії. Давайте працювати разом!

(*) у порівнянні з рівнями 2010 року. Загальний обсяг пакувальних матеріалів Friskies® та Go Cat (Friskies® постачається у Великобританії під брендом Go Cat): 608,75 тонн. Зниження вуглецевих викидів з розрахунку: Викиди CO2 = (403 км * 933 вантажівки * 30 літрів (на основі Euro 3) * 2,682) / 100 = 302 529 кг = 302,5 тонни. Джерело: Рекомендації щодо розрахунку викидів CO2 (зона європейської логістики – Nestle)

(**) Загальне споживання енергії та води по фабриках NPPE у розрахунку на метричну тонну готової продукції.

Корисні поради

Для всіх нас відповідальність починається вдома. Тож тут ми ділимося з вами порадами щодо зниження обсягу ресурсів, що споживаються.

Зниження рівня споживання води

Більшість із нас споживає набагато більше води, ніж необхідно. Щоб змінити цю ситуацію, достатньо просто переглянути свої звички та ставлення до ресурсів.

 • Під час чищення зубів чи гоління не залишайте кран відкритим. Витрата води у відкритому крані може складати близько 6 літрів у хвилину.
 • Приймайте душ замість ванни. Приймайте ванну лиш у тих випадках, коли вам дійсно необхідно розслабитись, та використовуйте цей час з максимальною користю.
 • Установіть водозберігаючу душову голівку.
 • Використовуйте дощову воду, що стікає з водостоків у резервуар для дощової води, для поливання саду під час пересихання ґрунту.
 • Установіть унітаз із системою подвійного змиву або, для старіших унітазів з великими змивними бачками, покладіть у бачок брусок, що знижуватиме обсяг води, використовуваної під час кожного змивання.
 • Не допускайте протікання води з крану, оскільки такий кран може витрачати до 5500 літрів води у рік. Як можна скоріше виправте цю несправність. Іноді потрібно лише замінити кільцеву прокладку.
 • Завжди раціонально використовуйте ресурси, не марнуйте те, що вам не потрібно. Зливайте невикористану під час приготування їжі питну воду у ємності з кімнатними рослинами або у сад.
 • Мийте автомобіль, використовуючи відро, а не шланг. 30-хвилинний душ для автомобіля з використанням шланга може використовувати такий же обсяг води, як і середня родина за день.
 • Вмикайте посудомийну машину лише у випадку її заповнення, а також використовуйте еконалаштування (якщо є). Ті ж правила діють і для пральної машини.

Джерела: Waterwise

Економія палива

Газові викиди під час використання автомобіля є однією з головних причин виникнення парникового ефекту. Якщо скасувати всі автомобільні подорожі для вас за різних причин неможливо, користуйтеся наступними порадами, які дозволять утримати використання палива на нижчому рівні.

 • Використовуйте найвищу передачу без перевантаження двигуна та плавно підвищуйте швидкість. Як правило, перевантаження двигуна приводить до підвищення витрати палива.
 • Слідкуйте за дорогою попереду, щоб уникнути необхідності різкого гальмування. Гальмування викликає непродуктивну витрату енергії. Підтримання постійної швидкості витрачає набагато менше енергії, ніж часті зупинки та відновлення руху.
 • Знизьте свою середню швидкість! Рух зі швидкістю 80 кілометрів на годину використовує приблизно на 10 % менше палива, ніж рух зі швидкістю 110 км/год.
 • Вимкніть двигун, якщо автомобіль зупинено на термін більше 1 хвилини. Сучасні транспортні засоби використовують менше палива під час запуску двигуна, ніж під час роботи на холостому ході.
 • Підтримуйте нормальний тиск у шинах – погано накачана шина викликає опір, у результаті чого автомобіль використовує більше палива для підтримання тієї ж швидкості.
 • Підтримуйте кондиціонування повітря на мінімальному рівні – блоки кондиціонування повітря живляться безпосередньо від двигуна.
 • Відкриті вікна (особливо за високої швидкості) значно погіршують аеродинаміку автомобіля, тобто під час руху зі швидкістю 80 км/год більш економно використовувати кондиціонер повітря, ніж відкриті вікна.
 • Зніміть невживаний верхній багажник та усуньте непотрібний зовнішній багаж, оскільки вони створюють опір та викликають перевантаження двигуна для підтримання попередньої швидкості.
 • Не зберігайте непотрібні речі у багажнику – вага вашого автомобіля також впливає на обсяг палива, що споживається!

Джерела: Energy Saving Trust

Вжиток енергії в оселі

Майже кожна сучасна оселя наповнена електричними пристроями та аксесуарами, які значно спрощують життя (наприклад, центральне опалення чи плоскоекранні телевізори). З метою економії електроенергії виконуйте наступні прості поради:

 • Після прання не використовуйте сушильний автомат, а просто розвісьте одяг. Сушильні автомати використовують найбільший обсяг електроенергії у будинку.
 • Якщо можливо, виконуйте прання за більш низьких температур. Сьогодні більшість пральних порошків і рідин ефективно діють за низьких температур (від 15 °C до 30 °C).
 • Важливість теплоізоляції. Якщо дах вашого будинку не вкритий термоізоляційними матеріалами, взимку буде дуже важко зберегти тепло в оселі. Якщо вікна вашого будинку не мають подвійного скління, розгляньте можливість встановлення ізоляції чи використовуйте штори на підкладці. Влітку також знадобиться значне використання електроенергії на роботу кондиціонера. Якщо ви використовуєте резервуар для гарячої води, його теж необхідно ізолювати.
 • Використовуйте енергозбережні лампи замість ламп розжарювання. Заміна енергозбережних ламп виконується один раз на декілька років, бо термін їх експлуатації у 10 разів перевищує термін експлуатації звичайних ламп.
 • Виробіть звичку виймати з розетки вилки пристроїв, що не використовуються. Телевізор у режимі чекання все одно використовує електроенергію. Зарядний пристрій для мобільного телефону також використовує електроенергію навіть тоді, коли до нього не підключений пристрій.
 • Переведіть свій термостат на кілька градусів нижче та повністю вимкніть опалення, якщо ви виїжджаєте на декілька днів. Якщо вам холодно, надягніть светр.
 • Наливайте у чайник тільки необхідну кількість води. Кип'ятити непотрібний обсяг води просто безглуздо!
 • Вимикайте світло, коли виходите з кімнати.

Джерела: Energy Saving Trust