Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Хвороба Аддісона у собак
Мопс і французький бульдог гуляють разом

Проблеми зі здоров'ям французького бульдога

Читати 5 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

 

Французькі бульдоги стали неймовірно популярною породою в останні роки, що пов'язано з їх чарівними кажанячими вухами в поєднанні зі зморшкуватою мордочкою, а також химерним і грайливим характером. На жаль, ця популярність мала й зворотний бік, і зараз існує довгий список захворювань французьких бульдогів, які виникли через безвідповідальне розведення.  

Хвороби французького бульдога

Розлади дихальної системи 

Найпомітнішою проблемою здоров'я є брахіцефальний обструктивний синдром дихальних шляхів (BOAS), до якого вони більш схильні через те, що це порода з плоскою мордою. 

Причиною BOAS є вкорочена структура морди, яка спричиняє стискання тканин в задній частині носа та горла, що призводить до проблем з диханням.

Крім того, пласка морда ускладнює дихання та охолодження в спекотну погоду, тому вони також більш схильні до теплових ударів і перегріву. З цієї причини вкрай важливо тримати їх подалі від екстремальних температур і уникати надмірних фізичних навантажень.

Щоб зменшити ймовірність придбання французького бульдога з таким станом здоров'я, переконайтеся, що обидва батьки пройшли необхідний скринінг, і шукайте цуценят з довшими носами та ширшими ніздрями, оскільки ці особливості дозволять тваринам краще дихати.

Проблеми з очима

Їхні сплющені морди не лише спричиняють проблеми з диханням, така форма також призводить до випинання очей, що робить їх більш вразливими та схильними до інфекцій і травм. Ось деякі проблеми з очима, на які слід звернути увагу: 

  • Виразки рогівки. Оскільки очі більше ніж в інших порід виступають над обличчям, вони більш схильні до виразки рогівки, яка є серйозним і болючим захворюванням. Зазвичай вони виникають через травми, сухість очей або хімічні опіки, і якщо у вашої собаки є така проблема, ви можете помітити, що вона тре очі, намагаючись полегшити біль. У такому випадку потрібно якомога швидше відвести собаку до ветеринара. 
  • Сухість очей виникає, коли виробляється недостатня кількість сліз, і може бути спричинена вродженим дефектом - що зазвичай трапляється у французів - або хворобою чи прийомом ліків. Ця сухість може призвести до запалення та болю тканин навколо очей, або ви можете помітити, що собака часто моргає чи примружується, або помітити наявність жовтих чи зелених виділень. 
  • Вишневе око - поширена проблема очей французьких бульдогів. Ця проблема виникає через те, що залоза всередині третьої повіки випирає з очної ямки та виглядає як велика, червона, майже вишнева шишка. Якщо ви підозрюєте, що у вашого собаки вишневе око, зверніться до ветеринара якомога швидше, тому що, швидше за все, залозу доведеться вшити назад у кишеню всередині третьої повіки. 
  • Кон'юнктивіт. Оскільки французькі бульдоги більш схильні до очних інфекцій, кон'юнктивіт також частіше зустрічається у цієї породи. Зазвичай вони спричинені бактеріальними або вірусними інфекціями або алергічними реакціями, і вам потрібно бути напоготові, якщо у вашого собаки рожеві або червоні очі, моргання частіше, ніж зазвичай, а також слиз, гній або виділення.  

Проблеми зі шкірою

Існує низка проблем зі здоров'ям, які можуть впливати на їхню шкіру. Вони часто пов'язані з довкіллям та/або зморшкуватою шкірою:

  • Шкірна алергія у французького бульдога  більш ймовірна і зазвичай викликана факторами навколишнього середовища, такими як пилкові кліщі та пилок, а також харчовою непереносимістю таких продуктів, як пшениця, або речовин, з якими контактує шкіра, наприклад, миючі засоби для посуду. Алергія також може бути викликана паразитами та блохами, тому особливо важливо стежити за лікуванням від бліх та глистів. 
  • Дерматит шкірних складок. Хоча їхня зморшкувата шкіра може виглядати мило, якщо за нею не доглядати і не чистити регулярно, це може призвести до дерматиту шкірних складок. У цьому випадку зморшки запалюються і болять, а без лікування можуть також інфікуватися.
Проблеми з вухами

Великі кажанячі вуха французьких бульдогів є привабливою особливістю, але, на жаль, вони також можуть бути причиною для занепокоєння.

Це пов'язано з тим, що ці собаки мають вузькі вушні канали в поєднанні з широкими отворами, через що мікроби та сміття дуже легко потрапляють всередину і спричиняють інфекції.

Важливо уважно стежити за станом вух, дотримуватися графіка регулярного очищення і звертати увагу на почервоніння, виділення або повторюване чухання вух. Якщо ви підозрюєте вушну інфекцію, відвезіть собаку до ветеринара, оскільки можуть знадобитися антибіотики.

Проблеми зі скелетом

Деякі з найпоширеніших проблем зі здоров'ям французьких бульдогів пов'язані з їхньою кістковою системою, оскільки вони були виведені з короткими задніми лапами та закрученим хвостом.  

  • Вивих колінної чашечки - це коли колінна чашечка тимчасово вислизає зі свого місця, і це досить поширене захворювання у собак малих порід, до якого особливо схильні французькі бульдоги через їхню статуру. Ви можете помітити, як ваша собака підстрибує, коли колінна чашечка вислизає, а потім повертається до нормального руху, коли вона повертається назад. Стан оцінюється за шкалою від 1 до 4, від найменш серйозного до найбільш серйозного, причому в останньому випадку може знадобитися хірургічне втручання. 
  • Захворювання міжхребцевих дисків. При захворюванні міжхребцевих дисків диски, які забезпечують амортизацію між кістками спини, пошкоджуються або стають крихкими, що підвищує ймовірність їх випинання, розриву або ковзання, що призводить до тиску на спинний мозок. Лікування цього стану залежить від тяжкості, локалізації та причини та може містити як медикаментозне лікування, так і хірургічне втручання або їх поєднання. 
  • Проблеми із зубами. Через те, що у французьких бульдогів дуже вкорочена щелепа, проблеми зі здоров'ям можуть поширюватися на ясна та зуби. Однією з найбільших причин занепокоєння є переповненість зубів.  

Хвороби французького бульдога: профілактика 

Проблеми зі здоров'ям, перераховані вище, є лише станами, до яких схильні представники цієї породи. Немає жодних гарантій, що вони виникнуть, але ризик у цієї породи вищий. Щоб зменшити усі ризики, важливо купувати собаку тільки у перевіреного заводчика, який знає свою справу і піклується про добробут і майбутнє породи. Відповідальні заводчики також забезпечать проведення всіх необхідних обстежень і тестів для племінних сук і псів, щоб переконатися, що вони не несуть поганих генів.