Ваш улюбленець - наше натхнення.
Лишай у собак
Ветеринар оглядає собаку

Бореліоз у собак або хвороба Лайма, що це таке?

Читати 3 хв


Якщо ви готуєтеся взяти свого собаку на прогулянку за місто або навіть на звичайну прогулянку в парку, окрім перевірки погоди та планування маршруту, слід врахувати ще дещо — кліщі. Зокрема, певний вид кліщів, відомий як оленячий кліщ або чорноногий кліщ, який може переносити хворобу Лайма та інфікувати вашого улюбленця. 

 

Що таке хвороба Лайма у собак?

Хвороба Лайма (бореліоз у собак) - це хвороба, що передається кліщами, спричинена типом бактерій під назвою Borrelia bergdorferi. Ця бактерія у формі спіралі потрапляє в кров вашого улюбленця через укус кліща. Найчастіше вона вражає суглоби та нирки, але може поширюватися по всьому тілу.

 

Як проявляється хвороба Лайма?

У людей хвороба асоціюється з характерною висипкою у вигляді бичачого ока, однак у наших домашніх тварин це, як правило, не так. Хоча деякі домашні тварини ніколи не проявляють жодних симптомів, найпоширенішими ознаками є:

  • Млявість.
  • Лихоманка.
  • Кульгавість.
  • Відсутність апетиту.
  • Набряклі суглоби.

Хоча важкі випадки захворювання зазвичай не дуже поширені, стан може прогресувати до летального результату. У важких випадках можуть спостерігатися неврологічні симптоми або ниркова недостатність, тому важливо поговорити з ветеринаром, якщо ви помітили будь-які симптоми у вашого улюбленця, особливо якщо ви знайшли на ньому кліща.

 

Як діагностується хвороба Лайма у собак?

Симптоми хвороби не дуже специфічні та можуть вказувати на цілий ряд інших захворювань, включаючи бактеріальні інфекції. Ось чому необхідні аналізи крові. Ці тести виділяють специфічні антитіла, що виробляються організмом тварини при спробі боротися з активною інфекцією бореліоза собак.

Однак, для вироблення антитіл і, відповідно, їх виявлення за допомогою аналізу крові може знадобитися від трьох до шести тижнів після зараження. Ось чому ваш ветеринар, швидше за все, проведе й інші аналізи, такі як загальний аналіз крові, аналіз сечі або аналіз суглобової рідини.

 

Як лікується хвороба?

Хвороба Лайма викликається бактеріями, тому часто призначається курс антибіотиків. Початковий курс антибіотиків зазвичай триває місяць, але за необхідності може бути продовжений.